DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 9°C
Yağışlı

OYUN BÜYÜK TÜRKİYE DAHA BÜYÜK

20.12.2016
655
A+
A-

Bir kanlı coğrafyanın adıdır bu topraklar. Nice medeniyetlerin kurulduğu nicelerinin battığı ama bir tekinin adının Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğu ve ilelebet devam edeceği topraklardır bulunduğumuz coğrafya. Evet, Türkiye’m üzerine büyük oyunlar oynanıyor. Amaç belli, hain ve alçak terör örgütleriyle onların işbirlikçilerini kullanarak kaos ortamı yaratmak. Ankara’da yani ülkenin kalbinde bir büyük elçinin ki, dostlukları yeniden tazelediğimiz komşumuz Rusya’nın Ankara Büyükelçisinin içimizdeki bir hain tarafından üstelik arkadan vurulması oyunun bir parçasıdır. Kalleşçe bir kurşun ve hiç bir şeyden habersiz bir insanın hayatının sonlanması. Hadise belli, Rusya’yla tekrar küselim. Bunu ne biz yutarız ne de Rusya. Kaldı ki, Rus Dış İşleri olayı kınarken, Türkiye’yle aramızı bozmak için yapılmış bir eylem dedi ve meseleyi en iyi şekilde anladığını da ifade etti. Bizim topraklarımızda daha önce oynanan oyunun adı kardeşi kardeşe düşman etmekti. Bunun adına sağ-sol çatışması dediler. İnsanlar sağcı ve solcu diye ikiye bölündü. Ben mesela çok iyi hatırlarım, çünkü o günleri yaşadım. Anıtpark’ın İzmit tarafı solcuların, Yalova tarafı sağcıların elindeydi. Televizyon ekranlarından kardeşin kardeşi öldürdüğü haberlerini alıp içimiz kararırdı. Gazeteler falan kafe basıldı üç kişi öldü, aynı anda misilleme yapıldı filan kafede dört kişi öldü. Sonunda ülkeyi duvara toslattılar, ihtilal oldu. Amerika başkanına Türkiye’de ihtilal olduğunu haber verdiklerinde, bizim çocuklar tabirini kullanması dost ve müttefikimiz Amerika’nın ne kadar işin içerisinde olduğunun net göstergesidir. Her darbe kanlıdır ve ülkeyi yıllarca geri götürür. Oyun büyüktür. Sinmiş bir toplum yaratmak. İşte Demirel onun için “Konuşan Türkiye” derdi ve Türkiye konuşamaya başlayınca yine rahatsız oldular. Bu defa işin içerisine yine birilerinin maşası FETÖ girdi. Her yere yerleştiler. Bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülükleri yapmaya başladılar. En alçak, en adice olanını da 15 Temmuz’da kalkışmayla ortaya koymaya çalıştılar ki bu büyük millet bunu da yemedi. Şimdi devam ediyorlar, büyük elçilere saldırarak Türkiye’nin dış dünyadaki itibarını zedelemeye çalışıyorlar. Güvenli bir ülke olmadığımızı yayma alçaklığı içerisindeler. Dünya bunu yemez. Türkiye gerçekten son derece büyük, güçlü ve güvenilir bir ülkedir. Oyun büyüktür doğrudur. Ama Türk Milleti hepsinden daha büyüktür. Bu oyunlara gelmez. Hepsini bertaraf eder, bunun tüm işaretlerini de ülkenin yedi iklim bölgesinde bu milletin evlatları teröre karşı dimdik durarak, sergiliyorlar. Evet içimiz yanıyor, evet canımız sıkılıyor, evet televizyon dahi seyretmek istemiyoruz ama biliyoruz ki üzerimize oynanan oyun büyük ama biz, onlardan da çok ama çok büyüyüz.

KOSGEB’İN SİTESİ

Hükümet olumlu bir karar aldı. Esnaflara elli bin TL hem faizsiz hem de bir yıl geri ödemesiz, otuz altı ay vadeli kredi verecek. Bu KOSGEB vasıtasıyla hayata geçiriliyor. Zaman çok kısa dolayısıyla KOSGEB’in sitesi de patlamış durumda. Oraya kimsenin girebildiği yok. Her gün çuvalla şikayet alıyoruz. Bugün son gün, olacak işte değil. Bunu da Vergi Barışı gibi bir kaç aya yayın, herkes işlemlerini yapsın. Gerçekten zor durumda olan esnafları ayıklayın, tespit edin, kredileri de onlara verin. Ve bu işte hiç bir şekilde esnaflar farklı düşünce ve kaygılara kapılmasın. Yani kapısında bilmem neyi eksik olan tespit edilsin ve onlar gerçekten zor durumda olan esnafların hakkını yemesin. İşte bunun için iyi bir inceleme yapılmalı. Süre bir ay uzatılmalı. Müracaatlar yapıldıktan sonra, kim müracaat etmişse, onun da şöyle gelmişine geçmişine iyi bakılmalı. Hangi işte intikal ettiğine iyi bakılmalı. Dediğim gibi kapısında bilmem neyi eksik olup da yahu bu parayı bende alayım arabamı değiştiririm mantığında olanlara da fırsat verilmemeli. Şu anda KOSGEB’in sitesine giremeyenler son derece kızgın ve öfkeli. Bunlar iyi şeyler değil, hoş şeyler de değil. Şikayetler ulusal çapta olduğuna göre ulusal medyada dahi konu edildiğine göre bir iş eğer gerçekten hakkaniyetle yapılacaksa, sapla saman ayırt edilmeli. Dolayısıyla böylesine önemli bir konuda at iziyle it izi birbirine karışmamalı. Beyler parayı verecekseniz gerçek ihtiyaç sahiplerini iyice tespit edin, onlara verin. Şu zamanda bu para avantadır deyip arabamın modelini yükseltirim sevdasında olanların da o heveslerini kursaklarında bırakın ki gerçek sıkıntılı esnaf rahat bir nefes alabilsin.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.