DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 21°C
Sağanak Yağışlı

VALİ GÜZELOĞLU BAŞKANLIĞINDA 18. MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

VALİ GÜZELOĞLU BAŞKANLIĞINDA 18. MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, İlimizde göreve başladığı 2014 yılından itibaren,   İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, il ve ilçe kurum müdürleri ve ilçe muhtarlarının  katılımlarıyla tüm İlçelerimizde düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının 18’ncisini, Gebze ilçesi muhtarları ile Akçakoca Toplantı salonunda Vali Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Gebze İlçesi muhtarlar  toplantısına; Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İSU Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Alkoç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Lütfi Efil, İl ve ilçe kurum müdürleri  ve  Gebze Muhtarlar Dernek Başkanı Necati Özyurt ile Gebze ilçemizin muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, 15 Temmuz şehitlerinin anısına  hazırlanan sinevizyon gösterimi gerçekleşti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında; ”Kocaeli Valiliğimizde sizlerle birlikte olmaktan ve Gebze’den gelen konuklarımızı Valiliğimizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 18. Muhtarlar Toplantımıza hoş geldiniz.

Sözlerimizin başında, sahip olduğumuz en değerli varlığımız devletimiz, bayrağımız, milletimiz ve özgürlüğümüz, cumhuriyetimiz uğruna canlarını feda eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi gazilerimizi ve en sonunda da 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında özgür bir ülke olarak ilelebet payidar olmamız için hayatını kaybeden 15 Temmuz’un aziz şehitlerini Rahmet ve Minnetle anıyorum, kahraman gazilerimize de sağlık diliyorum. Onların bu dik duruşlarıyla, iman dolu göğüsleriyle her türlü tehdide ve silaha karşı dimdik ayakta kalışlarıyla ve şehadete erişleriyle bizler bugün dünden daha güçlüyüz. İçimizdeki hainleri temizleyen, işbirlikçileri artık tespit eden, bunları adalet önünde hesap vermesini sağlayan, ayıklanmış ve ayıklanacak olan işbirlikçilerinden bağımsız olarak kararlılıkla yoluna devam eden çok daha güçlü ülkeyiz.

Türkiye, bölgesinde küresel ölçekte artık yönlendirilen değil, yön veren, geleceği ilişkin kararları kendini ve kendi geleceğini düşünerek veren, milletiyle ve devletiyle bütünleşmiş bir şekilde, kutlu yürüyüşüne ve 2023, 2053 ve 2071 olan tarihi olaylarımızın dönüm noktası olarak hedef aldığımız bütün geleceğine kararlılıkla yürüyen bir büyük ülke ve devlettir.

Bir büyük milletin bugün temsilcileriyiz. Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, esaretinden taviz vermeyen, bu uğurda fedakârlıkların en yücesi olan canını seve seve feda eden aziz bir milletiz. Bu milletin her bir ferdi ve evladı her zaman ve her an annesinden emdiği helal sütle, babasının ettiği hayır duayla, bu emanetin taşıyıcısı, yılmaz ve yorulmaz temsilcileridir. Bizler bu kararlılığı geleceğe taşımak, ecdadın bize emanet ettiği bu cennet vatanı ve bu güzel ülkeyi sonsuza kadar, payidar eyleyerek milletimizi bahtiyar kılmak kararlılığındayız.

Bugün Türkiye; yaşanan bütün istikrarsızlıklara, dünyanın yaşadığı bütün dengesizliğe ve güvensizliğe rağmen bir istikrar adası olarak bölgesine ve dünyaya güven veren bir ülkedir. Ülke olarak yaşanan bütün kırılmalara karşı ekonomik dengeleri muhafaza eden, insanıyla ve devletiyle bütünleşerek her fırsatı ve geleceğe dönük bu anlamdaki her kararlılığı kullanan ve de sergileyen bir devlettir.

DÜNYANIN 16. BÜYÜK EKONOMİSİYİZ

Değerli muhtarlarımız, bugün biz dünyanın 16. büyük ekonomisiyiz. Ekonomimiz, dünyanın bütün kriz ve sıkıntı perspektifine rağmen büyümeye devam ediyor ve kendi iç talebi ve de uluslararası ihracat gelişmesiyle bu büyümesini artarak yükseltiyor. Bu büyük yürüyüşünde, ekonomik olarak büyümesi devam ederken özellikle ve öncelikle stratejik bütün sektörlerde büyük değişimler ve dönüşümler yaşıyor. Yeni bir uydumuzu “Göktürk-1” uydumuzu uzaya fırlattık. Bu uydumuz uzayda da artık Türkiye’nin ve uzay teknolojisinin olduğunu apaçık bir kanıtıdır.

Milli başlığı altında kendi silah ve savunma sanayini üreten, her türlü teknolojisiyle güvenlik başta stratejik bütün sektörlerde dünya üzerinde giderek artan ve iddiasını pekiştiren bir büyük ülkedir.

Türkiye’nin bu büyük yürüyüşüne Kocaeli’de büyük ve anlamlı katkılar sunmaktadır. Kocaeli bu toprakların Türk ve İslam beldesi olduğu ilk andan itibaren, Akçakoca gazilerinin, Alperenlerinin fetihleriyle başlayan süreçten bugüne, devletine, değerlerine bağlı, insanı ile dimdik ayakta ve kararlılıkla her zaman olduğu gibi bugünde, bu büyük yürüyüşte, Türkiye’nin geleceğe taşınmasında çok büyük zenginlikler derinlikler ve dinamikler sunmaktadır. Türkiye’nin üretim merkezi, imalat sanayi, stratejik bütün sektörler ve dış ticaret anlamında çok önemli, sadece bizim için değil, uluslararası anlamda üretimin kalbi sayılacak bir merkezimizdir.

Bugün Gebze, 200 aşkın gümrük bölgesine, dünyada yaklaşık 216 ülkeye doğrudan ihracat yapan, üretim kalitesiyle uluslararası en üst düzeyde performans ve verimlilik anlamında üretim yapılan ve her geçen gün bilgi ekonomisi perspektifinde artı katma değeri yüksek ürünler üretilen, dünyanın da ilgiyle izlediği ve takdir ettiği bir üretim ve bilgi merkezidir.

Sayın Bakanımız Fikri Işık’ın çok özel gayretleriyle ve Bakanlar Kurulumuzun, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında onayladığı ilk kararnameyle üniversiteye dönüşen Gebze Teknik Üniversitesi bu değişimle Gebze başlığı altında bilginin üreten kesime aktarıldığı bir taşıyıcı misyon olarak, geleceğin dünyasının şekillendirildiği, bilgi ekonomisinin, akıllı ürünler başlığı altında insan aklının geldiği en son üretim sekmenlerinin artık Türkiye’de tanımlanmaya hazırlandığı ve üretildiği bir merkez konumunda.

Bilişim vadimiz, bu değişimi sağlayacak 5 milyon metrekarelik bir alan üzerinde, bu günün ve geleceğin Türkiye’de bilişim uzmanlarını, bu anlamdaki firmalarını ve uluslararası yatırımcılarını kucaklayacak bir merkez olacaktır.

İnsana ait olan, insana dokunan ve Gebze’de insanla buluşan her konuda bugünü ve geleceği dünden daha iyi yapmak temel amacımız ve hedefimizdir. Bizim artık kaybedecek bir vaktimiz yok, işte burada soruna çözüm getirecek bütün kurum ve kuruluşlar her düzeyde var. Yaptığımız bütün toplantılarda bu doğruldu da yaklaştığımızda çok kısa zaman dilimlerinde çok hayırlı sonuçlar aldık.

İnsanımızdan bunu görmemiz, beklentilerinin karşılığında onların yüzlerinde mutlu olduğu tebessümü hissetmemiz bizim için en önemli ve en değerli mükâfattır. Çünkü kalacak tek şey insandan sonra hoş bir seda olmak, hayırlı anılmak ve insanların gönlünde hizmete dayalı bir yer almaktır.

MESAİ BİTMEZ, İŞ BİTERSE MESAİ BİTER

Sizler muhtarlarımız olarak, seçilmiş, emaneti almış, güveni kazanmış, belki bir belki de birden çok kere bu onurlu göreve seçilmiş arkadaşlarımızsınız. Şüphesiz ki sizlerin mahallelerimiz bazındaki tespiti, bizim kamu yönetimi önceliklerimize ışık tutacak, önümüzü aydınlatacak ve bütünü görmemizi sağlayacaktır. Temsil ettiğiniz vatandaşların talebini iletirken, gerçekleşen yatırımları da vatandaşa aktaracak, karşılıklı bir iletişimi sağlayacak en güçlü köprüsünüz.

Değerli muhtarlarım, yeni dönemin yönetişim anlayışında, insana bakışımızda, meselenin dile gelmesinden sonra inisiyatif almak bile geç kalınmış demektir. Bir mesele, mesele olmadan bir sıkıntı çok büyük boyuta ulaşmadan dokunabiliyorsanız ve o meseleyi çözüm ile ilgili kişiler olarak hissetip inisiyatif alabiliyorsanız doğrusu budur.

Çok yakın bir tarihte başlayacak ve inşallah değişecek olan Anayasa değişikliğimiz, buna bağlı peşi sıra kamu yönetimi değişikliklerimiz, kamu hizmet anlayışımız ve performansımıza bağlı istihdamımızı sağlayacak. Hep söylüyorum burada da söylüyorum bizdeki mesai bitti anlayışını da bitireceğiz. Mesai bitmez, iş biterse mesai biter. Mesai bitti diye iş yarıda kalırmı şimdi kalıyor. Mesai bitti iş ne oldu, iş yarına kaldı. Hiçbir şey yarına kalmayacak. İş bitene kadar herkes bedeniyle ve beyniyle emeğiyle gayret edecek.

Toplantımızın; Ülkemiz Kocaeli’miz ve Gebze’miz için hayırlı olmasını diliyorum. Gebze’ye geçmişinden bugüne hizmet eden, seçilmiş, atanmış herkese, bugüne gelmesinde katkı ve emeği olan herkese de çok teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılanlara Rabbimden Rahmet diliyorum. En güzel mirasın hayırla ve hizmetle anılmak olduğu düşüncesiyle, hepimizin içinde gün gelip ayrıldığımızda hayırla ve hizmetle anılan bir görev nasip etmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Sizleri burada ağırlamanın mutluluğu içerisinde tekrar hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker tarafından Gebze ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ile projeler hakkında yapılan sunumun ardından, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, muhtarlarımızın sorun ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması ve takip edilmesi hususunda orada hazır bulunan ilgili kurumları talimatlandırdı.

 

 

07-medium 08-medium 01-medium 02-medium 03-medium 04-medium 05-medium 06-medium

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.