DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 36°C
Sıcak

ESNAF KEFALET 2016 YILINI İBRA ETTİ

ESNAF KEFALET 2016 YILINI İBRA ETTİ

Gölcük Esnaf Kefalet Kooperatifi 2016 Mali Kongresini gerçekleştirdi

Gölcük Sınırlı Sorumlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2016 yılı Mali Kongresi dün Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Olağan Kongreye katılım oldukça yoğun oldu. 2016 Mali Kongresi kooperatif üyelerince ibra edildi.

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen 2016 Mali Kongresine Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Türk Metal Sendikası Gölcük Şube Başkanı Mehmet Şener, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ilçe başkanları ve çok sayıda kooperatif esnaf üyeleri katıldı.

2016 Mali Kongresine 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Ardından kürsüye gelen Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu gündem maddelerini üyelere oylanmasını istedi. Kooperatif üye esnaflar gündem maddelerinin geçilmesine karar verdi. Mali Kongrenin Divan Başkanlığı’na Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Marmara Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, yaparken, Divan Başkan Vekilliği’ne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Marmara Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Darıca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kaplan Sönmezyıldız, Divan Katipliklerine kooperatif ortağı Sinan Erol ve Hüseyin Meme yaptı. Divan Başkan ve katiplikleri için yapılan oylama oybirliğiyle kabul edildi.

Gündem maddeleri tek tek oylandı

2016 Mali Kongresinde kooperatifin 2016 yılı yönetim kurulu çalışma, denetim kurulu ve hesaplar raporlarının (Bilanço Gelir ve Gider Tabloları) okundu. Kooperatif üyeleri oy birliği ile ibra etti. Kooperatifin 2016 yılı Gelirler ve Giderler toplamı 775.000,00 TL oldu.

Yönetim ve Denetim Kurulları ayrı ayrı ibra edildi

Daha sonra Yönetim ve Denetim kurullarının ayrı ayrı ibrası için oylama yapıldı. 2016 Mali Kongresinde kooperatif üyelerince Yönetim ve Denetim Kurulları ayrı ayrı ibra edildi.

Gündem maddelerinden 2017 yılı tahmini bütçesinin görüşülerek kooperatif üyelerince oy birliği ile ibra edildi.

Akabinde Denetim Kurulu asil üyeliklere Cihan Poyraz, Yekin Emiral, yedek üyeliklere Nedim Keskin ve Fahri Çelik’in 3 yıl süreyle seçilmesi maddesi oylandı ve oybirliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu üyelerinin aylık ücret ve huzur hakları ile yolluklarının belirlendi ve oylamada kabul edildi.

28 Haziran 2016 tarih, 2016/13 sayılı ve 26 Temmuz 2016 tarih 2016/15 sayılı TESKOMB Genelgeleri kapsamında gerçekleştirilen kooperatif takibinde bulunan borçların yeniden yapılandırılması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Kooperatif Ana sözleşmesinin 66. maddesi değişikliğinin görüşülmesi konusu 2016 Mali Kongresinde üyeler tarafından kabul edildi.

Kooperatifimiz tarafından icra yoluyla satın alınan Kocaeli İli Gölcük İlçe Saraylı Köyü’nde bulunan 51 pafta 2244 parsel 1/6 arsa paylı 1. kat 3 nolu meskenin asgari 60 bin TL azami 100 bin TL bedelle gazete ilanı ve açık arttırma usulü ile satılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

Kocaman, “2016 Mali açısından çok zor geçti”

Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan ve konuşma yapan GESO Başkanı Necmi Kocaman, yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi: “Bugünkü kongrenin siz değerli dostlarıma ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 2016 Mali açısından çok zor geçti. 2016 yılında 15 Temmuz darbe girişimi yüzünden esnaflarımız çok büyük sıkıntı yaşadık. 15 Temmuz darbe girişimini yapmak isteyen çapulcuların olumsuz etkisini ne yazık ki esnaflarımız yaptı. 2017 yılı da çok zor geçecek gibi duruyor. Devletimiz çok sıkıntı yaşamakta. Kredi talebi çok yoğun ama devletimiz bundan ötürü sıkıntı yaşamakta. Çünkü savaş durumundayız. KOSGEB kredisinden birçok esnaf çok zorluk yaşadı. Sicil affı konusunda beklentilerimiz var. Eğer Başbakanımız halka sicil hakkı konusunda söylüyorsa, bunu da kanun halinde belirtiyorsa uygulanması yönünde ısrarla takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Burada esnaflarımız dükkanlarını açmazsanız, kontaklarınızı çalıştırmazsanız dinamik durur, burası kasabaya döner. Esnaflarımızın çalışması çok önemli. Benim 40 yıllık abim olmasına rağmen, her ne kadar da bazen kavga etsek de bizler sadece sizi için çalışıyoruz. Küskünlüğümüz asla olmuyor. Allah hepinizin yardımcısı olsun. Rabbimden tek isteğim 2017 yılından sıkıntılarımızın bitmesi. Diğer bir husus, sanayi arkadaşlarımın birçoğu burada. Sanayi Çarşısı konusunda çok büyük adımlar atıldı. Bakanlığımızın yaptığı çalışma neticesinde sanayi bölgesinde güzel bir çalışma yapıldı. Yer teslimi de yapıldı. Allahın izinizle yakında sanayi çarşımız başlayacak. Ben buraya gelirken esnafımızın sesi olacağımı söyledim. Ben sizin hakkınızı her zaman savunacağımı belirtmek istiyorum. Allah razı olsun Sayın Bakanımızdan ve Sayın Belediye Başkanımızdan bizi dikkate aldılar ve sanayi çarşısı konusunda yoğun emek harcadı. Yüzde 18 KDV ile indirime gittiler. Yapılacak sanayi Türkiye’nin en modern sanayi çarşılarından daha modern yer. En küçük esnafımızın cebinde 36 bin TL para kalacağı bir indirim yapıldı. Tüm bankalarla da anlaşma yapıldığını belirtmek isterim” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu, “Kooperatifimizi borçsuz yönetmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

2016 Mali Kongresini gerçekleştiren ve Gölcük Sınırlı Sorumlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu, “Bugün kongremizi çok güzel bir ortamda gerçekleştirdik. Hepinize katılımınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum. Bugün 2016 yılının mali kongresini yaptık ve kongremizi sizlerin vesilesiyle alnımızın akıyla tamamladık. Kooperatifimizi borçsuz yönetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kongremiz kooperatifimize ve Gölcük’e hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

IMG_0741 IMG_0742 IMG_0748 IMG_0720 IMG_0726 IMG_0728 IMG_0732 IMG_0738

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.