DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 17°C
Sağanak Yağışlı

BEKİR TÜLÜ GÜVEN TAZELEDİ

BEKİR TÜLÜ GÜVEN TAZELEDİ

TEMAD Genel Kurulu gerçekleştirildi

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi 17. Olağan Genel Kurulu dün Sanat Galerisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak katılan mevcut başkan Bekir Tülü üyelerinin tamamında güvenoyu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen TEMAD Gölcük Şubesi’nin 17. Olağan Kongresine dernek üyeleri oldukça ilgi gösterdi ve katılım sağladı. Dernekte görevini başarıyla sürdüren mevcut başkan Bekir Tülü’ye kongrede üyeler oldukça ilgi gösterdi.

Kongreye bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Ardından Kongrede Divan Başkanlığı’na Yüksel Sezgin, Üyeliklerine de Rıfat Kuşçu ve Ali Kılıç seçildi.

Sezgin, “Gerçekten TEMAD Gölcük Şubesi diğer illere de önemli örnek oluyor”

Divan Başkanı Yüksel Sezgin, kongrede yaptığı konuşmada şu sözleri dile getirdi: “TEMAD Derneğimizin 17. Olağan Kongresi’ne katılımınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Güzel bir birliktelik kurulan bu dernekte en güzel başarılan çalışmamız dernek lokalimiz olmuştur. Gerçekten TEMAD Gölcük Şubesi diğer illere de önemli örnek oluşturuyor. Bunu başaran bütün üyelerimize ve başkanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tülü, “Bir olmamız sayesinde hakkımız olan intibak gerçekleşmiştir”

Daha sonra TEMAD Gölcük Şubesi Bekir Tülü, kongrede şu konuşmayı yaptı: “Sayın Başkan Değerli Üyeler, 3 yıldır sürdürmekte olduğum şubemiz başkanlığı döneminde birlik olmamız, bir olmamız sayesinde hakkımız olan intibak gerçekleşmiştir. Bu sayede ikinci derece olan 38.000 Meslektaşımız ve diğer dereceler ve kademe ilerlemeleri ile toplamda 110.000 meslektaşımız intibaktan yararlanmıştır. İnanıyorum ki yakın zamanda maaş bağlamadaki dengesizlik ve görev tazminatlarımız konusunda da mutlu sona ulaşacağız. Takdir edersiniz ki bu süreç zaman alıyor. Yeter ki bizler ne istediğimizi bilelim, birlik olalım, biraz da sabırlı olalım. Sizlerin bize verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmek için herkesin herkesi kucaklayan diklenmeden dik durarak, üyelerimiz her zaman her şeyin en iyisine layıktır görüşüyle her şeyi yapmaya hazır bir anlayıştayız. Yapılan tüm faaliyetlere rağmen yıllık ciromuz 70.000 liradan 215.000lira yükselmiş, 75.000 TL nakit parası olan 1650 üyeye sahip bir şube olmaktan onur duyuyorum.”

Faaliyetlerimizle de her zaman örnek dernek olduk

“Her alanda daha iyi olmak saygı duyulan bir sivil toplum kuruluşu ve diğer şubeler tarafından örnek gösterilen bir şube olmak için sizlerden aldığımız destekle bu hedefimize ulaştık. Şu anda TEMAD Başkanı olarak ben Gölcük Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Gölcük’ü temsilen Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesiyim. Sayın Başkan ve değerli üyeler sizlere kısaca faaliyetlerimizden söz etmek istiyorum. Sosyal faaliyetler kapsamında; Genel Merkezimizin ve Marmara TEMAD Şube Başkanlarının da katıldığı Mobing ve Sağlık Konulu Konferanslarımız çok ilgi görmüştür. Düzenlediğimiz gezilere ve yemek etkinliklerine katılım 2500 kişiyi bulmaktadır.”

“Öğrencilere burs imkanı sağlıyoruz”

“Yaptığımız anlaşmalarla özellikle sağlık kurumlarla yaptığımız indirim anlaşmaları ve zaman zaman düzenlediğimiz ücretsiz sağlık kontrolleri ile üyelerimize kolaylılar sağlamış bulunmaktayız. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ise; Sizlerin desteği ve gönüllülerin bağışlarıyla aidatlara dokunmadan 3 öğrenci ile başladığımız burs projemiz şu an 15 öğrenciyle devam etmektedir. Verdiğimiz burslar 10 süreyle aylık 200 TL’dir. Burslarımızın yıllık toplam maliyeti 30.000 TL’dir. Kimsesiz Çocuklar Köyü’nün bazı ihtiyaçları karşılanmış olup 4-18 yaş grubu kimsesiz çocuklara iftar ve lunapark etkinlikleri düzenlenmiştir. Değerli Üyeler; Bütün Gazetemiz kurumumuzun yükselen saygınlığını sizlerin katkılarıyla daha yukarılara çıkarmaktır. Bu vesile ile TEMAD’dan başlayarak TEMAD’ımızı bugünlere ulaştıran Astsubay Ruhunu canlı tutan meslektaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.”

Başkan Tülü’nün konuşmasının ardından Derneğin 3 yıllık Denetim, Yönetim ve Faaliyet raporları okundu.

Raporların okunmasının ardından TEMAD Gölcük Şubesi’nin 3 yıllık Denetim, Yönetim ve Faaliyet raporları üyelerin oy birliği ile ibra edildi.

Daha sonra Kongrede tek başına aday olan Bekir Tülü ve Yönetimi üyelerce oybirliği ile yeniden başkanlığa seçildi.

Başkan Tülü’nün yönetiminde yer alan isimler;

Yönetim Kurulu Üyeleri;

Bekir Tülü, Hüseyin Dizdar, Muammer Üstüner, İlhan Bayram, Hakan Ak, Ömer Kısrure, Erdoğan Köseoğlu.

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri;

Refik Kuşcu, Halil Küçükparlak, Ali Kılıç, Fethi Şengör, Mehmet Birhan, Mertol Bilgin, Mustafa Kar

Denetim Kurulu Üyeleri;

Çetin Ganioğlu, Dursun Külük, Kerim Savaş

Yedek Denetim Kurulu Üyeleri;

Hazim Tuzkaya, Yüksel Sezgin, Göktay Çelen

Disiplin Kurulu Üyeleri;

Galip Aydınlık, Av. Nazlı Ayça Yabacı, Av. Burak Yabacı

Yedek Disiplin Kurulu Üyeleri;

Hüseyin Karaçivi, Güven Ataseven, Erdoğan Cambazoğlu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.