DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 21°C
Sağanak Yağışlı

İSU-GTÜ İŞBİRLİĞİ; 22 YÖNETİCİ VE PERSONEL YÜKSEK LİSANSLARINI TAMAMLADI

İSU-GTÜ İŞBİRLİĞİ; 22 YÖNETİCİ VE PERSONEL YÜKSEK LİSANSLARINI TAMAMLADI

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nde çalışan 22 yönetici ve personel Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ile yapılan işbirliği kapsamında İşletme alanında yüksek lisanslarını tamamladı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katıldığı program ile öğrenciler mezuniyet belgelerini aldı.

Darıca Basın İlan Kurumu Tesisleri’nde düzenlenen programa GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Örgün, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, GTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Hasan Aslan ve Prof. Dr. Babür Özçelik, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hüseyin İnce,eğitimi veren hocalar ile İSU Genel Müdür Yardımcıları Ali Sağlık, Alaeddin Alkaç ve Uğur Susoy, Daire Başkanları ile mezun olan yönetici ve personeller katıldı.

GENEL MÜDÜR BAYRAM, “YÜKSE LİSANS EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Yenilen yemeğin ardından mezuniyet programının açılış konuşmasını yapan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, altyapı ve teknoloji yatırımları yapan ve abonelerine modern işletmecilik hizmeti veren kurum olarak yönetici ve personelin eğitimine de önem verdiklerini söyledi. GTÜ ile yaptıkları işbirliği ile yönetici ve uzman personele 2005 yılından itibaren yüksek lisans programı düzenlediklerini aktaran Genel Müdür İlhan Bayram, “Şehrimize altyapı anlamında, kanunun bize verdiği vazife doğrultusunda birçok tesisleri kazandırdık ve birçok hizmetler yaptık. Ancak, biz bu fiziki tesisleri ve yatırımları yaparken, bir taraftan da insan yetiştirmeye gayret gösteriyoruz. Muhakkak Kurum içi eğitimlere önemli ancak son 2-3 yıldır Gebze Teknik Üniversitesi ile aramızda güzel bir diyalog oluştu.2005 yılında belirlediğimiz 22 yönetici ve personelimiz, Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme alanında 2 yıllık eğitim ile hazırladıkları kuruma faydalı olacak tezler ile mezun oldular. Bu ilk programda emeği geçen hocalarıma teşekkür ederim. Kurum olarak bu programın artarak devam etmesi için ikinci gurupta 27 personelin eğitimi devam ediyor. Ardından teknik ve özellikle çevre sektöründe mühendis arkadaşlarımızla yüksek lisans eğitimlerini sürdüreceğiz.”dedi.

“SÜREKLİ GELİŞEN ANLAYIŞA GÖRE PERSONELİMİZİ EĞİTİME TEŞVİK EDİYORUZ”

 

İlk mezunlar arasında Daire Başkanı ve Şube Müdürlerinin olduğunu hatırlatan İSU Genel Müdürü Bayram,“Biz kurum olarak daha çok genç arkadaşlarımızı teşvik ediyoruz. Kurumda ikisi tamamlamak üzere 6 doktora yapan yönetici ve personelimiz var. Biz personelimizi sürekli teşvik ediyoruz. Bu kurumlar memlekete hizmet ediyorlar. Bu kurumlardaki insanlar ne kadar donanımlı olursa ve ne kadar iyi yetişirse hizmetin kalitesi de o kadar artacağını düşünüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız da sürekli bizi teşvik ediyor. Bugün anlayışlar değişti; kurumlardaki yönetim anlayışı ve üniversitelerdeki anlayış değişti.Bunun sonucunda Türkiye değişti. Bizim hizmet ettiğimiz insanlarda da seviye değişti. Şimdi artık, kazma kürek ile hizmet etme, iş yapma devri değişti; hep teknolojik yatırımlar yapıyoruz.Daha daha iyisini sürekli zorluyor ve arıyoruz. Bu yatırımları yapabilecek bu işleri yönetecek insanların da seviyelerinin oldukça iyi olması lazım. Her şeyimiz makineleşti, scada sistemleri yaygınlaştı, bilgi işlemi her alana girdi. Artık masanın başında çalışmaları yürütüyoruz; işleri, kaliteyi artırmanın sonu yok. İşi daha güzel yapmak için gayret  ediyoruz. Nihayetinde amacımız bu memlekete, bu millete hizmet etmek, hizmet ederken de gönüle de hitap etmek istiyoruz. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada bu eğitim faaliyetlerini vermeye, desteklemeye devam edeceğiz, bu ilk oldu. Bundan sonra bu tür toplantı ve diploma törenlerini daha sık yapacağız. Bu anlamda çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum, bu tezlerin yapılmasında yüksek lisans eğitimlerini veren hocalarıma ve bu kurum başındaki Rektörüme bize bu kapıyı açtıkları için teşekkür ederim. Allah hepinize sağlık sıhhat versin, memleketimize milletimize hizmet etme gücü kuvveti versin. “ dedi.

 

 

PROF.GÖRGÜN’DEN ÖĞRENCİLERE KUTLAMA

“Eğitime, öğretime ve araştırmaya önem veren şehrin lideri ve yöneticisi olan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve yeni mezun olan sizlerle bu anlamlı buluşma ile birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum.”sözlerini kullanan Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün de, “Rektörlük görevine başladıktan sonra, Gebze İleri teknoloji Enstitüsü’nün Gebze Teknik Üniversitesi’ne dönüşmesi üzerine, öncelikle bölgesi ile yerel yönetimleri, kamu kurumları ile olan ilişkilerini güçlendiren herkesi Gebze Teknik Üniversitesinin kardeşi ve iç paydaşı anlamında gören anlayışla çözüm olma, bölgemize ve ülkemize, elimizdeki imkanları, yapabileceklerimiz ve kabiliyetlerimiz ile beraber ortak çözümler konusunda gayretler sarf ettik. Bu kapsamında yaptığımız çalışmalar çerçevesinde İSU Genel Müdürlüğü’nü de ziyaret ettik. Genel Müdürümüzün vizyoner bakışı çerçevesinde yapılan SCADA sistemlerini gördük. Ve yeni açılan Merkez Laboratuvarı’nı üniversitemizin ekipleri ziyaret ettiler. İnşallah ben de en kısa zamanda ziyaret edeceğim. Bir mühendis olarak ta merak ediyorum. Bu Laboratuvar’ın etkin kullanımı açısından katkı sağlayacak noktalar olursa seve seve işbirliğine açık olduğumuzu ifade ediyorum. Bugün mezuniyetlerini, diplomalarını alan Gebze Teknik Üniversitemizin yeni mezunlarını canı yürekten tebrik ediyorum ve emeği geçen değerli öğretim üyelerine de teşekkür ederim.”dedi.

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’DAN EĞİTİME ÖNEM

Eğitimin ve gelişmenin önemine önem veren bir konuşma yapan Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bizler köklü bir medeniyetin çocuklarıyız. Kur’an’ın ilk emri “Oku”dur. Allah Kur’an’da buyuruyor ki “Hiç bilenler ile bilmeyenler bir olur mu?”, ”Gece ve gündüz bir mi?”,”Aydınlık ile karanlık aynı mı?”. İlim, bilgi aydınlıktır, bilmemekte karanlıktır. Bilgi canlılıktır, cehalet cansızlıktır. Toplumlarda, medeniyetlerde bilgi ile gelişir, kurumlarda bilgi ile güçlenir, insanlar da bilgi ile güçlüdür. Fizikken yeryüzünde insanlardan çok daha güçlü varlıklar var, ama insan bilgisi ile tabiattaki pek çok şeye hükmediyor. Denizleri tersine akıtabiliyor, denizin altında tüneller yapabiliyor. Gökyüzüne çok da hızla gidebiliyor, artık aya gidiyor. Bu çağda bilgiyi iyi kullanmamız ve insanların hizmetlerinde kullanmamız lazım. Onun için üniversitelerimiz çok önemli. Ben şahsen diplomaya çok önem vermem, insanın sadece titri önemli değil. Titr önemli ama her şey değil. Eğer işimiz, toplumsal, sosyal ve siyasi yönü ile artısı varsa o hürmete ve taktire layıktır.”ifadelerini kullandı.

“SIRADAN İNSAN ÇOK, ARANAN İNSAN OLMAMIZ GEREKİR”

Yönetici ve personelin sürekli olarak kendilerini geliştirmesi tavsiyelerinde de bulunan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı,“Çalıştığımız alanda özellikle hizmet ettiğimiz teknik, altyapı, çevre, işletme, vatandaş memnuniyeti, bilişim gibi pek çok alanlarda kendinizi geliştirin. Doktoranızı hazırlarken de hakikaten aranan, müracaat edilen, danışılması gereken bir tecrübeye, bilgiye, birikime sahip olmayı sağlayın. Sadece doktora yapmak değil bütün donanımıyla kendimizi geliştirmek gerekir. Benim sözüm var, “Sıradan insan çok fakat aranan insan olmamız gerekir”. Kıymetli şeyler aranır. İnsan kaynakları itibariyle buna ihtiyacımız var. Bugün yapabilecek imkânlarımız var. Eskiden yoktu, şimdi teşvik ediyoruz Bunları en güzel Su ve Kanal İdaremiz İSU olarak değerlendireceğinize inanıyorum. Biz Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanal İdaresi olarak Türkiye’nin model ve örnek bir kurumu haline geldik. Örnek kurum, sürekli kendisini geliştirecek. Bizim inancımıza göre “İki günü bir olan ziyandadır.”Bugün yeni bir şey söylememiz lazım, yeni bir şey bulmamız lazım, geliştirmemiz lazım, yerinde durmak yok, mazeret yok. Kendimizi yetiştireceğiz ve elde ettiğimiz bilgiyi de arkadaşlarımızla paylaşacağız. Kıskançlık yapmayacağız. Bilgi ve tecrübe insanlığın ortak malıdır. Dünyanın pek çok yerine hizmetler götürüyoruz.Bu anlamda mezun olan çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, Allah yolunuzu açık etsin, yüz akıyla milletimize ve insanlığa çok bereketli hizmetler nasip etsin.”dedi.

MEZUNİYET BELGELERİ VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından mezun olan İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Hüseyin Hakki Akbulut başta olmak üzere Şube Müdürleri ile personele Başkan Karaosmanoğlu, Rektör Prof. Dr. Görgün ve Çayırova Belediye Başkanı Demirci tarafından mezuniyet belgeleri verildi. Mezun İSU yönetici ve personeli tarafından, eğitimlerine verdikleri destekten dolayı Başkan Karaosmanoğlu, Rektör Görgün ve İSU Genel Müdürü Bayram’a hediyeler takdiminden sonra mezuniyet programı hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.