DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

İSU MERKEZ LABORATUVARI’NA SU YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN TAM NOT

İSU MERKEZ LABORATUVARI’NA SU YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN TAM NOT
13.08.2017
837
A+
A-

İSU MERKEZ LABORATUVARI’NA SU YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN TAM NOT

İSU Genel Müdürlüğü’nün ülkemize örnek olarak kazandırdığı Uluslararası Merkez Laboratuvarı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından incelendi. Uzman yöneticiler ile birlikte 245 parametrenin analizinin yapılabildiği İSU Merkez Laboratuvarını inceleyen Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, özellikle akreditasyon kapsamında kısa sürede gelinen başarı nedeniyle İSU Genel Müdürlüğü’nü kutlayarak, “Uzman personel ve tam donanımlı İSU Merkez Laboratuvarının büyük çaplı projelerde hizmet verebilecek altyapıya sahip olduğunu gördük. Su Yönetimi Genel Müdürlüğü olarak yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte çalışma yürütebileceğimiz bir laboratuvar merkezi olmuştur.” dedi.

İNCELEME YAPILDI

Su ve atıksu yatırımları yanı sıra suyun korunmasına da büyük önem veren İSU Genel Müdürlüğü, mevcut laboratuvarlarını bir araya getirerek ve son teknoloji laboratuvar malzemeleri ile donatarak ülkemize örnek olan Merkez Laboratuvarını geçtiğimiz Nisan ayında hizmete açtı. 17 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştirilerek yapılan İSU Merkez Laboratuvarını, Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ile Genel Müdür Yardımcıları Dr. Yakup Karaaslan ve Bilal Dikmen, Havza Yönetimi Daire Başkanı Taner Kimençe ile uzman yöneticiler tarafından yerinde incelendi.

GENEL MÜDÜR ALİ SAĞLIK KARŞILADI

Konuk heyet Genel Müdür Ali Sağlık, Genel Müdür Yardımcısı Hasan Fitoz ve Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Ünal Bostan tarafından karşılandı. Atıksu ile Kimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarlarını gezen Su Yönetimi Genel Müdürü Kınacı ve beraberindekilere atıksu, içmesuyu ve mikrobiyoloji laboratuvarlarında kullanılan cihazlar ile yapılan analizler hakkında bilgi verildi.

GENEL MÜDÜR SAĞLIK,”AR-GE MERKEZİ OLARAK HİZMET VERMEYE HAZIRIZ.”

İSU Genel Müdürlüğü olarak 2004 yılında itibaren Kocaeli genelinde hizmet verdiklerini ve atıksu arıtma oranının yüzde 99 olduğunu aktaran Genel Müdür Ali Sağlık, suyun ve çevrenin korunması için kurum olarak uluslararası ölçekte laboratuvar hizmeti verdiklerini söyledi. Laboratuvar teknolojileri ile donattıkları İSU Merkez Laboratuvarının ulusal projelerde Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Merkezi olarak ülkemize hizmet verebileceğini ifade eden Genel Müdür Ali Sağlık, ”İSU Genel Müdürlüğü olarak şehrimize içilebilir sağlıklı içmesuyu sağlıyoruz. Köylere kadar götürdüğümüz atıksu arıtma tesisleri ile yüzde 99 atıksu arıtma oranı seviyesi ve kullandığımız teknolojik yatırımlar ile ülkemizin örnek şehriyiz. Atıksuları ikinci bir arıtmadan geçirerek sanayi ve çevrede kullanılmasını sağlayarak önemli bir su kaynağı sağladık. Su ve çevrenin korunması ve sürdürülebilirliği için de son teknoloji ürünü laboratuvar malzemeleri ile donattığımız İSU Merkez Laboratuvarını yakın zamanda ülkemizin hizmetine kazandırdık. Konusunda uzman yönetici ve personelin görev yaptığı Merkezde, 245 parametrenin analizini yapacak seviyede hizmet veriyoruz. İSU Merkez Laboratuvarı olarak ulusal ve uluslararası projelerde bir AR-GE Merkezi yanı sıra su ve atıksu analiz parametrelerinin tespitinde yürütücü olarak hizmet vermeye hazırız. Suyun yönetimi konusunda öncü hizmetlerde bulunan Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ve beraberindeki yönetici ve uzmanları ağırlamaktan ve İSU Merkez Laboratuvarı olarak yaptığımız hizmetleri yerinde göstermenin haklı gururunu yaşıyoruz. ”dedi.

PROF. DR.CUMALİ KINACI,”BİRLİKTE ÇALIŞABİLECEĞİMİZ LABORATUVAR OLMUŞ”

İSU Genel Müdürlüğü’nün su ve atıksu konusunda yaptıkları yatırım ve örnek çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade eden Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı da, “Öncelikle Genel Müdür Ali Sağlık Bey’i yeni görevinden dolayı tebrik ederim, Allah muvaffak eylesin. Su ve çevrenin korunması bizim için önemlidir. İSU Genel Müdürlüğü’nün su ve atıksuyu SCADA Merkezi ile online takibi, arıtma tesislerinin yaygınlaştırılması ve tam kapasite ile çalıştırılması, atık suyun yeniden kazandırılması ve uluslararası laboratuvar merkezi gibi hizmet ve projelerini yakından takip ediyoruz. Yakın zamanda ülkemize kazandırılan İSU Merkez Laboratuvarını yerinde inceledik. Uzman personel ve tam donanımlı İSU Merkez Laboratuvarının büyük çaplı projelerde hizmet verebilecek altyapıya sahip olduğunu gördük. Su Yönetimi Genel Müdürlüğü olarak yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte çalışma yürütebileceğimiz bir laboratuvar merkezi olmuştur. Laboratuvar Merkezini ülkemize kazandırdıklarından dolayı İSU Genel Müdürlüğü’nü tebrik ediyorum. ”dedi.

GENEL SEKRETER İLHAN BAYRAM İLE BİR ARAYA GELDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram da, SU Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ile bir araya geldi. İSU Genel Müdürlüğü görevini yürütürken Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı’dan her zaman yakın ilgi gördüklerini ifade eden Genel Sekreter İlhan Bayram, ”İSU Genel Müdürlüğü örnek yatırımlar gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye de devam etmektedir. Merkez Laboratuvarı da sadece Kocaeli’ ye değil ülkemize hizmet verecek ölçekte yapıldı. Yakın zamanda bu görevlerini yerine getirecektir. ”dedi. Prof. Dr. Cumali Kınacı da, Genel Sekreter İlhan Bayram’ın yeni görevinden dolayı kutlayarak tebrik etti.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.