DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 28°C
Parçalı Bulutlu

Albayrak’tan ÇYDD Genel Başkanına tepki

Albayrak’tan ÇYDD Genel Başkanına tepki

Bugün göz yumduklarınız yarın size göz açtırmayacaklardır

Vatan Partisi bir önceki dönem ilçe başkanı Gürsel Albayrak, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Aysel Çelikel’in geçtiğimiz gün yaptığı açıklamanın kabul edilemez olduğunu dile getirerek, tepki gösterdi.

Bu açıklama ÇYDD’nin amaçlarına ters düşmüştür

Albayrak, yaptığı açıklamada, “ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel yeni Müfredata karşı kurulan platformun bildirisinde “Atatürk” ve “Milli Eğitim” başlıklarının olmasını “HDP tabanına ters düşer” gerekçesiyle istememiş “eğer TGB platformun yönetimine girerse ben çıkarım” demişti.

Şimdi kendisine ÇYDD tüzüğünü ve tüzük ihlali yapamayacağını hatırlatalım;

ÇYDD Tüzüğünden; ‘Derneğin Amacı Madde 3: Derneğin amacı; Atatürk ilke ve devrimleri (Kemalizm) ile gerçekleşmiş olan hakların korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve çağdaş eğitim yolu ile çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşılmasıdır. Çalışma Biçimi Madde 5: Dernek amacını gerçekleştirmek için aşağıdaki çalışmaları yapar: 5.1. Atatürk ilke ve devrimlerine tüm yönleriyle sahip çıkmak, onları tanıtmak ve bunların ışığında genç kuşakların bilimsel, çağdaş ve akılcı düşünce içinde yetişmelerini sağlamak.’

Yani dememiz odur ki Tüzük’te Atatürk ilke ve devrimleri, Türk milleti, Türk vatanı karşıtı bölücü ve gerici bir yapının fikirlerine itibar edilmesi yazmamakta, aksine o fikir ve eylemlerle mücadele vurgulanmaktadır. ÇYDD’nin Genel Başkanı Aysel Çelikel yeni müfredata karşı kurulan platformun bildirisinde Atatürk ve Milli Eğitim başlıklarının olmasını, HDP tabanına ters düşer gerekçesiyle istememiş, eğer TGB Platformun yönetimine girerse ‘ben çıkarım’ demişti. Şimdi kendisine ÇYDD tüzüğünü ve tüzük ihlali yapamayacağını hatırlatırım.

Bu açıklama ÇYDD’nin kuruluş amacına ters düşmüştür

Benim bu konuyla ilgili düşüncelerim; ÇYDD bir amaç uğruna kurulmuş, kamu yararına açık bir dernektir. Kurucu başkanı Sayın Türkan Saylan’ın hiçbir siyasi görüş gözetmeksizin özellikle kız çocuklarına yönelik eğitim seferberliği başlatmıştır. Bunun adı Kardelenler. Bu kardelenler de Türkan Saylan’ın vefatından sonra çocuklara burs vermeye devam etmiştir. Derneğin tüzüğüne aykırı ve özellikle tüzüğün 3. Maddesine ters düşen infial açıklamalardır. Bu açıklamalar kabul edilemez. Milli değerlerimizin üzeri hatır gönül işleriyle örtülemez.

Bu açıklamalara karşı susanlar da bu suçu işlemektedirler

Bu açıklamalara karşı susanlar da bu suçu işlemektedirler. Bugün göz yumduklarınız yarın size göz açtırmayacaklardır, benden söylemesi. Ben hala kimsenin sesinin çıkmamasına şaşırıyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.