DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 23°C
Gök Gürültülü

CHP Belediye Meclis Üyesi Özgür Yılmaz’dan Başkan Alp’e cevap

CHP Belediye Meclis Üyesi Özgür Yılmaz’dan Başkan Alp’e cevap

 

CHP Belediye Meclis Üyesi Özgür Yılmaz’dan Başkan Alp’e cevap

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük Belediye Meclis Üyesi Özgür Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp’in kendisine yönelik sözlerine cevap verdi.

“Bildiklerimizi inandıklarımızı savunacağız”

CHP Gölcük Belediye Meclis Üyesi Özgür Yılmaz, ‘Kamuoyu’nun dikkatine’ başlıklı yazısında şunları söyledi: “Her daim halkın içinde sokakta olan, siyasi görüşü, yaşam tarzı, bakış açısı ne olursa olsun her bir kişiyi dinleyen, anlamaya çalışan bir meclis üyesi olarak yaptığımız sohbetlerde vatandaşlarımızın bizim yanımızda çok daha rahat bir şekilde düşüncelerini aktardıklarını, kimi siyasetçi ve siyasi parti temsilcilerinin yanında ise konuşmaktan eleştirmekten imtina edebildiklerini söyleyebilirim. Meclis üyesi olarak bu söylemleri dile getirmekle de mükellefim. Manşet ya da başlık ile yetinip bilginin içine özüne bakmadan değerlendirme yapma eğiliminde olanların, vatandaşı da aynı şekilde değerlendirdiklerine, doğruları göremediklerine ve doğru şekilde dile getiremediklerine şüphe yoktur. Doğruyu görememektedirler, zira çevrelerinde harında yalakalar ve dalkavuklar ile yoğrulmuş duvarlar bulunmakta, bu duvarlar gerçeği görmelerine de engel olmaktadır. Doğru anlayıp aktarmaktan ziyade eleştirmiş olmak için eleştirmiş olmak için eleştirmiş, polemik yaratarak prim elde etme amacı istediği yönde görmeyecek, dillerimiz talimatla işlemeyecektir. Gerçekleri görerek ve duyarak milletin dili, milletin gözü olacak; bildiklerimizi inandıklarımızı savunacağız.”

Atatürk’ün başlattığı yolda ve hedeflediği yönde hizmet etmek için üzerimize düşeni yapmaktayız

“Bizler Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.’ anlayışa sahip olan kişiler olarak sadece bugün değil hayatta var olduğumuz günden beri, babalarımızdan atalarımızdan aldığımız eğitim, bilinç ile tarihimizi okuyarak anlayarak geleceğimize Atatürk’ün başlattığı yolda ve hedeflediği yönde hizmet etmek için üzerimize düşeni yapmaktayız.”

‘Samimi’ yetersizliktir

“ ‘Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.’ İfadesinde olduğu gibi ‘samimi’ olmak şartıyla saygı duyarız. Mustafa Kemal Atatürk’e ve eserlerine; ilke ve inkılaplarına karşı dönemsel sempatiler duymak, dün değil bugün savunuculuğa geçmek, yürekten desteklenmeyen söylemler kullanmak, dönemsel iyileşmeler ile kutlamalara katılmak ‘ samimi’ yetersizliktir.”

Atatürk ve Cumhuriyet elbette sadece CHP’ye ait değildir

“ ‘2019 seçimlerini kazanırsak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını yüzde yüz Cumhuriyet coşkusu ile kutlarız’ ifadesini kullanmış olmamam rağmen bazı kişiler ifademi anlamak istedikleri şekilde anlamış ve yansıtmışlardır. Çok net bir tablo var önümüzde ki bugüne kadar yerli yersiz eleştirdikleri, görmezden geldikleri, kimi zaman hakaret ettikleri, deforme etmeye çalıştıkları değerlere bugün sanki hep savunmuşlarcasına sahip çıkma eğilimi göstermektedirler. Atatürk ve Cumhuriyet elbette sadece CHP’ye ait değildir, Türk Milletine aittir. Samimiyetle inanan ve savunan Türk Milletine aittir. ‘Cumhuriyeti içine sindirmiş olanlar ve sindirememiş olan sahte yüzler” arasında millet seçimini yapacaktır. Cumhuriyetin 100. yılında yaşanacak CHP İktidarıyla fikrinde zikrinde yüreğinde Cumhuriyet ve Kazanımları olan bir iktidar ile Cumhuriyet çok daha büyük, hak ettiği coşku ve katılım ile yüzde yüz Cumhuriyet coşkusu ile kutlanacaktır.”

“Mustafa Kemal Atatürk der ki; ‘İki Mustafa Kemal vardır; Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu ‘ben’ kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, Memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsinizdir. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal O’dur!

Ve bizler tarihi köklerini unutmayan her birimiz Mustafa Kemal’in bizere kazandırdığı Cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkacak olan Mustafa Kemaliz..”

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.