DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 36°C
Sıcak

İKTİDARA YÜRÜYORUZ

İKTİDARA YÜRÜYORUZ

CHP’li Gençler Güney Başkanlarıyla devam dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Gençlik Kolları Olağan Kongresi dün parti binasında gerçekleştirildi. Kongreye tek başkan adayı olarak katılan mevcut başkan Güney Yılmaz, üyelerin oylarıyla yeniden başkanlığa seçildi.

Kongreye yoğun katılım sağlandı

Kongreye İlçe Başkanı İsmet İşeri, Belediye Meclis Üyeleri, partililer, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç ve ilçe gençlik kolları üyeleri katıldı.

Kongrede Divan Başkanı Ozan Aksu, ikinci başkan Murat Uzuner, Yazman Beyza Türengül seçildi.

Faaliyet Raporu ibra edildi

Kongrede 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra kongrede İlçe Gençlik Kolları Faaliyet Raporu okundu. Faaliyet Raporu üyelerin oy birliği ile ibra edildi.

Hesap Faaliyet Raporları ibra edildi

Akabinde Hesap Faaliyet Raporları okundu. Hesap Faaliyet Raporları CHP Gençlik Kolları Üyeleri tarafından oy birliği ile ibra edildi.

Erinç, “Gölcük’ü alacağız”

Ardından konuşma yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, şu sözleri söyledi: “Gölcük İlçe Kongremizin önce Gölcük’e ve sonra kentimize hayırlı olmasını diliyorum. Burada Gölcük Gençlik Örgütü her zaman ve her koşulda ayakta durmayı bilmiştir. AKP Faşizmi ne kadar artarsa artsın onların yaptıklarına boyun eğmemiştir. 2019 Seçimlerinde ilk olarak kazanılacak yer olan ilçe Gölcük. Biz bu başarıyı yakalayacağız. Bu başarı ilçe örgütü ile gelecek ve şunu hiç kimse unutmasın bu örgüt her zaman kadınlar ve gençlerin yoğun emekleri yükselmiştir. Bizler Gölcük’ü önce Örgütümüze sonra da halkımıza hediye edeceğinden asla şüphemiz yok. Bizler zaferi artık yakında hissediyoruz. Bu sürece gelmekte emeği geçen bütün başkanlarımıza ve kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. 2 sene öncede bizler zaferimizi ilan ettiğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

İşeri, “CHP vatandaşların tek umudu olmuştur”

CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, “Kış mevsimine girdiğimiz bu yağışlı bir havada burada kongremize geldiniz. Siyaset bu kadar meşakatli bir iş. Sizlerin mücadelesidir bu. Herhangi bir olumsuz halinde CHP neredesin? Müftü abuk sabuk konuşuyor CHP Neredesin. CHP tabi ki bu durumlarda varlığını ortaya koyacak ama vatandaşlar da artık elini taşın altına koymalı. Şu anda ceberrut bir siyaset anlayışıyla insanlarımızın düşünceleri sınırlandırıldı. Ülkemizin her zaman olduğu gibi CHP’ye şimdi daha çok ihtiyacı var. Bizim çok büyük sorumluluklarımız var. Sizler bizim geleceğimiz ve umudumuzsunuz. Bizler böylesine bir yapı karşısında mücadele etmek zorundayız.CHP ülkenin ne kadar önemli bir kurumu olduğunu insanlar önümüzdeki süreçte anlayacaklar. Asıl beka sorunu CHP’ye engellemektir. Şer odaklarının tek hedefi CHP’dir. Şimdi önümüzde önemli bir süreç var. Sayın Genel Başkanımızın söylediği her şey şimdi önümüze geliyor. Belediye Başkanlarımıza yapılanlar ortada. Adam keyfiyete göre belediye başkanlarımızı görevinden alabiliyor. Bizler önümüzdeki seçim sürecinde demokrasiye sahip çıkanlar ile demokrasiyi rafa kaldıranların seçim yarışı olacak. Artık parti isimlerinin önemi yok. Demokrasiye sahip çıkanların en başında CHP var. Bizler demokrasi için yoğun mücadele veriyoruz. Önümüzdeki süreç yerel seçimler çok önemli. Yerel seçimler genel seçimlerin önünü açacak. Yerel seçimler 2019’da parlamenter sistemi etkisizleştirecek başkanlık seçimleri için çok önemli. Gençlerimizin bir çoğunun siyasete bakış açılarında sorun var arkadaşlar. Gençlerimiz mutlaka siyasetin içinde olmalı. Sadece bizim gençlerimizin değil bütün gençlerimiz için CHP’nin istihdam politikaları olacak. Bizler Allah’ın izniyle ANAP’ın çöküş sürecini 2019’da AK Parti’nin yaşayacağını gözlemleyeceğiz. Umudunuzu sakın yitirmeyin. Direncinizi asla kaybetmeyin. Bizler sizler için buradayız. Bugün siyasi kurumlarında var olan bütün arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Bu süreçte siyaset kurumunda mücadele etmek çok zor. Bu münasebetle kongremizin 2019 için hayırlara vesile olmasını diliyorum. CHP’ye inanılmaz bir ilgi var. Artık insanlarda bıkkınlık var. AK Partililer bile bıktık. Gelin artık bizi kurtarın diyorlar. Ben 2019’da yerel ve genelde iktidar olma hayalimi bir kez daha belirtmek istiyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Gençler, “Bizler belediyeye ve ülkemize bayrağımızı dikeceğiz”

Başkan İşeri’nin konuşmasının ardından konuşma yapan gençler düşüncelerini dile getirdiler. Gençlerin ortak hedefleri 2019 seçimleri oldu. Gençler, ‘CHP Gölcük ve ülkemizin yükselen değeri. Bizler belediye ye ve genele bayrağımızı dikeceğiz’ diyerek önemli mesajlar verdiler.

Çimen, “Bizleri yok sayıyorlar ama bizler varız”

CHP Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen, “Ülkemiz gerçekten kadınlar özelinde çok kötü durumda. Biz CHP geleceğin partisi, malum parti geçmiş parti gibi gözlemliyoruz. Diyanet’in yaptığı açıklamalar medeni kanunu hiçe sayıyor. Kadınları görmezden geliyor. Bunu hangi kafayla yapıyorlar anlamak zor. Bunların yaptığı çaba gündem değiştirme. Nedensi Belediye Başkanlarımızı görevden alıyorlar. Biz yok sayıyorlar, biz varız. Herkes bunu böyle bilsin. Bizler tüm Örgütlerimizle daha fazla çalışıp partimize destek vermek istiyoruz. Bizler tüm birimlerimizle bir olup, Gölcük’ü alalım. Buna inancım tam. Gençlik Kollarımızın Kongresinin partimize ve ilçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yılmaz, “Tür Örgütlerime sesleniyorum, sakın korkmayın, partimiz iktidara yürüyor”

Gençlik Kolları Üyeleri kongreye tek aday olarak katılan Güney Yılmaz’ı başkan olarak seçtiler. Başkan Yılmaz, konuşmasında,

“Konuşmalarından kısa kısa notlar hazırladığım bazı olumsuz düşümceler gördüm ülkemizle ilgili, kimsenin tereddüdü olmasın. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığı aynı inancı taşıyoruz. O yüzden tüm örgütlerimizin en ufak olumsuzluğa kapılmasına tahammül etmiyoruz. Ben Gençlik Kolları Başkanı Murat Kardeşimden bayrağı devraldım. 18 yaşına girdiğim gün partiye üye oldum. O günden beri aktif yönetici olarak devam ediyorum. Murat kardeşim yoğun emek vererek çalışmalarını sürdürmüştü. Ben ondan bayrağı devraldığımda aynı çalışmayı sürdürüyoruz. Bizler Gölcük’te çalışmalarımıza aynı hırsla, aynı azimle devam ediyoruz. Ufak tefek kırgınlıklarımız olsa da bunu büyütmüyor sadece partimizi iktidara taşımanın hayalini yaşıyoruz. Bizim hedefimiz iktidar. Bizler genç olarak asla azmimizi kaybetmeyeceğiz. Büyüklerimizin eleştirilerini alıp, hatalarımız varsa onları çözmeye çalışıyoruz. Hedefimiz partimizin bayrağını daha ileriye taşımaktır. Biz hep kurumsallıktan yanayız. Bunun içinde gayretlerimizi sürdürüyoruz. Birkaç projelerimiz var. Gençlik Kollarının ayrı bir önemi var. Tüm CHP ailesi her zaman gençlerin öneminden bahseder. Bir makine da itici bir güç yoksa hiçbir şey olmaz. CHP’nin itici gücü de gençlerdir. CHP’nin genleri olabilen tüm arkadaşlarımın önünde saygıyla eğiliyorum. AKP Faşizmine bölgemizdeki ve ilçemizdeki en büyük kaygısı işsizlik. Bazı arkadaşlarım işe girebilmek için istifa etmek zorunda kaldılar. Bu faşizmdir. Hangi partili olursa olsun kimsenin işe girmelerine bu durum engel olmamalı. CHP iktidarında kimsenin siyasi partisine bakılmadan işe alınacaklarının sözünü veriliyorum. CHP İktidara geldiğinde türbanlı bayanların işlerinden çıkarılacağı söylentilerini duyduk. Bizler birileri gibi faşist parti değiliz. Bizler özgürlüklerden yanayız. Bizler iktidara geldikten sonra da özgürlükler devam edecektir. CHP büyük bir partidir. Bizler seçildiğimiz takdirde yeni yönetimim ile birlikte birkaç projem var. En büyük isteğimiz Gölcük’te aydın çağdaş gençlerin bir araya gelebilecekleri Gençlik Merkezi kurma isteğimiz var. Bunun için de belirli çalışmalarımızı yapıyor, büyüklerimizin de desteğini bekliyoruz. Gençlik Merkezimizde genç arkadaşlarımız müzik yapabilecekleri, kitap okuyabilecekleri, siyaset yapabilecekleri bir ortam yaratmak istiyoruz. 15 yıldır AKP’nin bitmek tükenmek bilmeyen ama en çok başarısız oldukları konu başarılı gençlerin yetiştirilmesidir. Bizler aldığımız görev süresince nasıl ahlaklı gençlerin yetiştirildiğini herkese göstermiş oluruz. Hepinize tek tek teşekkür ediyor, kongremizin hayırlı olması temennilerinde bulunuyorum” dedi.

Başkan Yılmaz’ın yeni yönetimi

Güney Yılmaz’ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu; Büşra Akbaş, Metehan Aydın, İbrahim Mert Balcı, Gürcan Bekar, Ayşin Deniz, Ali Cem Güneş, Barış İşeri, Berat Şahin Kablan, Emre Kılıç, Sibel Korkmaz, Bihter Kinvan, Ceren Özdemir, Tuncay Şahin, Emir Uzuner.

İsim: Arif ÖZTOK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.