Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

Bu çalıştay öğretmenlere kolaylık sağlayacak

Bu çalıştay öğretmenlere kolaylık sağlayacak
  • 18.01.2018
  • 383 kez okundu

Gölcük ilçesindeki her okuldan öğretmenlere eTwinning eğitimi verilmeye devam ediyor. İlçemiz okullarından Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, eTwinning eğitimi veriliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu başkanlığında başlatılan bir uygulama

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme biriminden eTwinning Kocaeli İl Koordinatörü Sinan Sarı ve Öz-De-Bir Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü İrfan Karabulut tarafından ilçemiz okullarından Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Gölcük ilçesindeki her okuldan öğretmenlere eTwinning eğitimi veriliyor. Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu başkanlığında ilçemizde başlatılan bu uygulama sayesinde öğretmenler; eTwinning nedir, Nasıl proje yazılır, Nasıl ortak olunur ve Projede neler anlatılır gibi konuları da öğrenmiş olacaklar.

Sarı,1. Dönemde Kocaeli ilinde yaklaşık 1000 kişiye bilgilendirme çalıştay toplantıları yapıldı”

Çalıştay hakkında açıklama yapan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme biriminden eTwinning Kocaeli İl Koordinatörü Sinan Sarı, “2017-2018 eğitim-öğretim yılında 1. Dönemde Kocaeli ilinde yaklaşık 1000 kişiye bilgilendirme çalıştay toplantıları yapıldı” dedi.

Peki, eTwinning nedir?

eTwinning Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ