DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

ÇETİN KOCATÜRK YENİ BAŞKAN

ÇETİN KOCATÜRK YENİ BAŞKAN
21.01.2018
1.440
A+
A-

Kültür Dernekleri Platformu’nda başkan değişti

ÇETİN KOCATÜRK YENİ BAŞKAN

Gölcük Kültür Dernekleri Platformu 14. Olağan Kongresini geçtiğimiz Cuma akşamı gerçekleştirdi. Platforma 2 dönem çalışmalarıyla katkı koyan Bülent Denlikol görevini Çetin Kocatürk’e devretti.

Kongreye katılım yoğun oldu. Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Olağan Kongreye Kaymakam Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr.Metin Şentürk, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Kurucu Başkanı Davut Uzun ve önceki dönem başkanları, üye dernek başkanları, Siyasi Parti ilçe Başkanları, temsilcileri, STK ve Dernek Başkanları ve davetliler katılım sağladı.

Denlikol, “Gölcük’e önemli iz bıraktık”

Kongrede konuşma yapan Gölcük Kültür Dernekleri Platformu bir önceki dönem Başkanı Bülent Denlikol, “14.sünü yapacağımız genel kurulumuza hepiniz hoş geldiniz.  2 dönem boyunca bu güzel görevi bana teveccüh gösteren arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Kültür Dernekleri Platformunun tek bir amacı vardır. O da Gölcük’e hizmet etmek. Bizler görevimiz boyunca bunu hayata geçirdik. Şunu net bir biçimde belirtmem gerekir ki bizler Gölcük’e yaptıklarımızla iz bıraktık. Bu süreçte bizlere destek veren Sayın Kaymakamımıza, Sayın Başkanımıza ve Gölcük Necat Çelik Devlet Hastanesi’ne ve emeği ve desteği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. 2018 yılında Çetin Başkanıma teşekkür ediyorum.”

Kocatürk, “Herhangi bir siyasi parti etkisi altında kalmadan çalışmalarımıza sürdürmeye devam edeceğiz”

Yeni Platform Dönem Başkanı Çetin Kocatürk, “Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Olağan Kongre Sürecinde bütün dernek üye başkanlarımızın tarafıma başkanlık görevini bana vermesinden ötürü teşekkür ediyorum. 14 yıl önce abilerimiz bir araya gelerek Gölcük’ü yönetenlere yardımcı olmak amacıyla hemşehri derneklerini bir çatıda toplamayı başlamıştır. Her dönem sayısını artarak gelmeyi başarmıştır. Bugüne kadar görevini sürdürmüş dönem başkanlarımıza ve kurucu başkanlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Herhangi bir siyasi parti etkisi altında kalmadan çalışmalarımıza sürdürmeye devam edeceğiz. Bizler bu yılda çalışmalarımızı sürdürüyor, Gölcük Kaymakamımızdan, Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz. Bizler Reşat Başkanımızın koordinesinde 25 gencimizi bir araya getirerek, uyuşturucu maddeden kurtulmalarını sağlamanın çalışmalarına başladık. Ana Teması Uyuşturucuyla Mücadele konusu olan çalışmamız Gölcük’te gençlerimiz spor eğitimi alacak, izcilik yapacak ve gelecekte öğretmenlik yapabilecekler. Gölcük Kültür Dernekleri Platformu 2018 Dönem Başkanlığına başkan adayı olarak gösterilmemden büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyor, hepinize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Ellibeş, “Özellikle derneğimizin bünyesinde üye olarak sorumluluk üstlenen herkese teşekkür ediyorum”

Başkan Ellibeş,”Gölcükümüz bu şirin ilçemiz, bu güzel kentimiz Türkiye’nin bir mozaiği. Ülkemizin her bölgesinden gelerek yerleştiği ve mutlu olarak yaşadığı bir özelliği var. Her gelen kendi kültür özelliğini, ananesini, değerlerini Gölcük’e getirerek buranın güzelleşmesine, gelişmesine sosyal hayatın artmasına neden oluyorlar. Bu birliktelik önemli bir birliktelik. Her birimiz geldiğimiz yeri unutmayarak, Gölcük’e katkı sunmaya devam edeceğiz. Ben 40 yıldır Gölcük Belediyesi’ne hizmet veren bir kardeşiniz olarak bu birlikteliğe şahit olanlardanım. İşte bu Platform bu birlikteliğin sonucu olarak doğdu ve üye olan derneklerimizin ortak aklı yürütme konusunda bir fonksiyon yüklendi ve bugüne kadar da çalışmalarını sürdürdü. Bizlerde bu güzel çalışmaların her zaman yanında olduk. Özetle birlik ve beraberliğin olduğu iklimin yaşandığı dönemdeyiz. Bu süreçte hepimize önemli konular düşüyor. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, Özellikle derneğimizin bünyesinde üye olarak sorumluluk üstlenen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Altıntaş, “Bizim kapımız sizlere her zaman açık”

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, “Öncelikle önceki yönetime çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor, yeni yönetime de çalışmalarında başarılar diliyorum. Bizim ortak çıkarımız ülkemizin geleceği, yaşadığımız yer olan Gölcükümüzün gelişmesine katkı koymak vardır. Sizlerin bu davranışlarınızla da bunları en iyi şekilde gözeteceğinize inanıyorum. Bunları yaparsak ta hem kendi kültürünüzü yaşar, hem de Gölcük’ün gelişmesine katkılar koyacaksınız. Bizim kapımız sizlere her zaman açık. Bizler her zaman Gölcük’ün yararına olan hizmetlerin her zaman yanındayız. Sizler de katkı koyarsanız daha da güçlenir, güzel bir kenti oluştururuz” dedi.

Protokole teşekkür plaketi takdim edildi

Kongrede konuşmaların ardından Gölcük Kültür Dernekleri Platformu’na katkı ve destek veren Kaymakam Altıntaş’a, Başkan Ellibeş’e ve Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Dönem Başkanlarına da plaket jesti

Daha sonra Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Kurucu Başkanı Davut Uzun, söz alarak Kültür Dernek Platformu’nu nasıl kurduklarını anlattı ve yeni dönem başkanı Kocatürk’e başarılar dilerken, dernek başkanlarına sabır göstermeleri hususunda tavsiyelerde bulundu. Konuşmanın ardından Uzun’a teşekkür plaketi takdiminde bulunuldu. Genel Kurul’da ayrıca Önceki Dönem Platform Başkanlarına plaketleri takdim edildi.

Yeni Başkan Kocatürk

Ardından başkanlık seçimine geçildi. Başkanlık seçiminde üye dernek başkanları ve üyelerin oy birliği ile Çetin Kocatürk yeni başkan seçildi.

Yeni yönetim şu isimlerden oluştu

Başkan Kocatürk’ün yeni dönem yönetimi şu isimlerden oluştu: Hasan Hüseyin Karakaya, Ramazan Korkut, Cezayir Ateş, Bülent Denlikol, Ekrem Demirkol, Ragıp Agasayar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.