DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 21°C
Sisli

İKTİDARA YÜRÜYORUZ

İKTİDARA YÜRÜYORUZ

MHP Gölcük Genişletilmiş İstişare Toplantısını gerçekleştirdi

İKTİDARA YÜRÜYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Teşkilatı, Genişletilmiş İstişare Toplantısı’nı dün Gölcük Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi. Toplantıda birlik ve beraberlik mesajı verilirken, İl Başkanı Aydın Ünlü, partililere ‘İktidara Yürüyoruz’ dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Teşkilatı, Genişletilmiş İstişare Toplantısı’nı dün Gölcük Kongre Sarayı’nda yaptı. Toplantıya MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İl Başkan Vekili Hüseyin Çakıroğlu, MHP Eski Kocaeli Milletvekili Kemal Köse, MHP İl Yöneticileri, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır ve yönetimi, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Ozantürk ve yönetimi, MHP Rize Pazar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Aksoy, MHP İlçe Başkanları, Gölcük Ülkü Ocağı Başkanı Tuncay Cabar, İlçemizin Hemşehri Dernek Başkanları, mahalle başkanları, seçim sandık sorumluları ve parti üyeleri katılım gösterdi.

Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunuldu

MHP Gölcük Genişletilmiş İstişare Toplantısı bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Ardından Cemal Çavuşoğlu, şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu. Akabinde MHP Sandık görevlileri ve Mahalle Başkanlarına söz verildi. Sandık görevlileri kendilerini tanıtırken, MHP’ye hizmet etmekten mutluluk duyduklarını ifade ederken, çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Divan Başkanlığı’nı Aydın Ünlü yaptı

Toplantıda Divan Başkanlığına Aydın Ünlü, Divan Başkan Yardımcılığına Hüseyin Çakıroğlu, Üyeliklere Bilal Çakır ve Faruk Gökbayrak seçildi.

Köseoğlu, “Gölcük’teki oyların tamamına MHP olarak talipliyiz”

Toplantıda konuşma yapan Seçim İşleri Başkanı Erdoğan Köseoğlu, “Bugün burada sizlerle Gölcük İlçesi seçim hazırlık bilgilerini paylaşmak istiyorum. Vereceğim bilgiler 16 Nisan Halk Oylamasındaki rakamsal bilgileri kapsamaktadır. En son yapılan Halk oylamasında Gölcük’te 303 seçim sandığı mevcuttu. Bu 303 sandığın sandık görevlileri bugün itibarıyla tamamlanmış olup, yedek sandık görevlileri için çalışmalarımız devam etmektedir. Gölcük’te toplam 50 Mahalle var. Bunlardan 20 tanesi köy,30 tanesi mahallede bulunmaktadır. Mahalle başkanlarımızın tamamı atanmış olup, mahalle başkanlarımız mahallelerinde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Kendilerine çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. İlçe Seçim Yönetim Birimi, Sandık sorumlusu birimi, Seçim Kurulu Birimi, Tek çatı sistemi için görevlendirmeler yapılmış olup söz konusu birimler görevleriyle ilgili çalışmalara başlamıştır. İlçemizde 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan halk oylamasında toplam 114 bin 73 seçmen bulunmaktaydı. Bunlardan 102 bin 251 seçmen oylamaya katılmıştır. Bu oylardan 100 bin 749 oy geçerli sayılmıştır. Teşkilat olarak hedefimiz seçime çeşitli nedenlerden ötürü katılamayan 12 bin seçmeni partimiz çatısı altında toplamaktır. Buna ilaveten Gölcük’teki oyların tamamına MHP olarak talipliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ile selamlıyorum. Allah, Afrin’deki Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını ve ordumuzla beraber savaşan diğer kuvvetlerin yar ve yardımcısı olsun. Allah şehitlerimize rahmet, kahraman gazilerimize sağlık ihsan eylesin” dedi.

Ozantürk, “Siz Hanım kardeşlerimizden partimize destek sözü istiyorum”

MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Ozantürk, toplantıda yapmış olduğu konuşmada “2000 senesinden bu yana aktif olarak görev yaptığım MHP’de 2015 yılından beri Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini ifa etmekteyim. Siz değerli ülküdaşlarımla beraber aynı yolda yürümekten mutlu ve gururluyum. Ülkemizin ve dünyanın gündeminin yeniden belirlendiği günlerde düzenlenen bu genişletilmiş istişare toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum. Gerek Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, gerekse Afrin operasyonunda vatan için şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, operasyondaki tüm Mehmetçiklere zafer diliyorum. ‘Ülkenin beka problemi vardır’ diyen Milliyetçi Ülkücü Hareket’e ve lideri Dr. Devlet Bahçeli’ye ‘AKP’ye destek oluyorsunuz’ diyenlere de Allah’tan feraset Bu konuşmaları yapanların asıl amaçları, bu hareketin baraj altında bırakmak değil, mümkün olsa toprak altına gömüp üzerine beton dökmektir. Ülkeye kurulan bu tuzakları bozan operasyonlara set çeken bu harekete tahammül edememektedirler. Türk kadınları olarak bize düşen, barajları ve tuzakları bozmak için milliyetçi ve ülkücü harekete elimizden geldiğince destek olmaktır. Bugün istişare toplantımıza katılan tüm hanım kardeşlerimizden bunun sözünü istiyorum Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Allah yüce Türk milletini korusun ve yüceltsin” dedi.

Çakır, “Sayın Genel Başkanımız ülkemiz üzerindeki oyunları bozmuştur”

MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, “Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları değerli İlçe Kadın Kolları Başkanımız çok güzel özetledi. Değerli Genel Başkanımız ülkemiz üzerinde oynanan oyunları boza boza bugüne gelmiştir. Yeni yazılan Ilımlı İslam’la insanlar kandırıldı. Bu yazılan oyunla insanlar hem devletine hem de bayrağına düşman haline gelmiştir. Bizler bu oyunları bozup barajları aşarak geleceğiz. Şimdi MHP’li kardeşlerim üzerimizdeki yük çok fazla. Taşıdığımız yük kolay değil. Bunu provoke etmek isteyenlere mücadelemiz devam edecek. Bizler bunu neden yapıyoruz. Milletimiz için, halkımız için. Emperyalistler bu yüzden çok şikâyetçi. BU yüzden de bizi Avrupa’ya şikâyet ediyorlar. Ama bizi eleştirenlerden inanın bizler hiç rahatsız değiliz. Memnunuz, uğraşmaya devam ediyoruz. Bizler doğru dili okuyor, doğru tarihi anlatıyoruz. Onun için yanlış tarihi bırakalım, tarihimiz araştırıp öğrenelim. Yalanlara inanmayalım. Gördüğümüz son noktadan ders çıkartarak, bundan sonra aynı hataları yapmamayı istiyorum.Bizler herkesi kapı kapı dolaşıyor, esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Bunu neden yapıyoruz. Halkımıza gerçekleri anlatmak için. Onlar boşuna konuşuyorlar, dedikodu yapıyorlar. Bugün buraya gelen bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ünlü, “Sadece Para için görev alacak kişiler istemiyoruz”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Tabi 11. İlçe İstişare toplantımızı yaptık. Ben her gittiğim yerde aynı teknik konulardan bahsediyorum. MHP’nin 2019 vizyonunu başarması adına neler yapılması gerektiğini anlatıyorum. Bizler bugüne kadar neleri yapamadık, bunları tespit etmemiz gerekiyor. Bugün burada konuşma yapan seçim görevlilerimiz, mahalle başkanlarımız, seçim işleri başkanımız, ilçe kadın kolları başkanımız aslında konuşmanın anlamı şu; bundan sonra bizim için sandık görevlilerimiz çok önemli olacak. Sadece para almak için görev alacak kişiler istemiyoruz. Sandık görevlileri bundan sonra seçim sandığını namusu gibi bilecek, sorumluluğunu bilecek. Bizler bu yapıda seçime hazırlanacağız. Bugün de MHP İlçe Teşkilatlarımız bunu yapacak.”

“Bugün herkes MHP’lidir”

“Gölcük’te 303 asil yedek sandık görevlileri, 50 mahalle başkanımız salona geldiğinde burası kalabalığı alamayacak. Bizler hedef koyacağız. MHP Gölcük’ün önüne kim çıkarsa çıksın hedeflerimize ulaştığımızda onları yıkar geçeriz. 48 yıllık bir siyasal hareket olan bir partiyiz. Özellikle AKP iktidarıyla yok sayılan Ülkücülerimiz. Özellikle son 15 yılda AKP ile beraber yaşadığımız sorunları çok iyi biliyorum. Ama devletin bekası konu olduğunda hep ülkücüler görev almıştır. 15 Temmuz’da verdiğimiz mücadeleye bakın, yine anlayacaksınız. MHP’nin emeğinin mirasını 100 yıl yiyecekler. Bugün herkes MHP’lidir. Ocak’a girmiş çıkmış. 15 Temmuz sürecine bakın ilk operasyon Gölcük’te yapıldı. 1 Kasım’a baktığımızda MHP’nin aldığı rol ortadadır. Türk Dünyasının Lideri olan Dr. Devlet Bahçeli’nin kıymeti gelecekte anlaşılacaktır. MHP’ye bunlar neden operasyon yaptılar, bunu çok iyi anlamamız gerekiyor.”

Bugün MHP Kocaeli İl Başkanlığı ve Yönetimi herkesi eşit duran bir yönetimdir

“Sayın Genel Liderimizin açıklamaları ders niteliğindedir. 15 Temmuz sabahı herkes sokağa çıktığında yaşlı başlı insanların ceketlerini ilikleyip Genel Başkanımıza ‘Allah sizden razı olsun, sizi başımızdan eksik etmesinler’ dediler. Bugün 15 Temmuz itibariyle yaşanan süreçte Genel Başkanımız Avrupa Birliğine kafa tutan, masaya yumruk vuran bir Türkiye’ye geldik. Bizim çocuklarımıza mermi sıkan teröristlere operasyon düzenleyen askeri ordumuz bugün kahramanca mücadelesini sürdürmektedir. Bugün devletimizde bizim geçmişte söylediğimiz Turan Hedefi sözünü dile getirmektedir. Bugün sen ben kavgasından partimizin gücünün farkında değiliz. Bugün MHP Kocaeli İl Başkanlığı ve Yönetimi herkesi eşit duran bir yönetimdir. 15 yıldır bize eziyet çektiren AK Parti’ye sıcak mesajlar veriyoruz değil mi? Peki niçin biz bir araya gelemiyoruz. Aramızda neden sorun oluyor. Bütün bu sorunlarımızı çözmelidir. Her MHP’liyim diyen, Her Ülkücüyüm diyen partimizin başarısı için çalışacak, içindeki sorunları bir kenara atacaksınız. Gelin hepimiz kurumsallaşma adına çalışalım. Bu partide artık kimsenin hakkı yenmeyecek. Ülkücüler her şeyin en iyisine layık. Bizler hedeflerimize bir olursak varabiliriz. Gölcük’te benim partimin bandı 15 bin civarında. Neden biz Gölcük Belediyesini almayalım? Sayın genel başkanımızın çok gizli oyları var. ‘AK Parti’den çok fazla oyumuz var’ bunu Sayın Genel Başkanımız var. İşte bu yüzden MHP sokakta almış başını gitmiş. Bizler herkese dokunduğumuzda zaten biz iktidara gidiyoruz. İçimizde onca ipsiz sapsız varken, bizim üzerimizden siyaset yapanlar, yıllarca MHP’liyim diyenler artık bu partide yok. Partinin sandığını bekleyen, partinin bayrağını asan o sandık görevlileri ve partililerimiz var ya işte onarla ulaşmamız gerekiyor. Benim için onlar çok önemli. Hani bir laf var ya iktidar olduğunuzda buraya kimse giremeyecek, size yemin ediyorum bu söz gibi olmayacak, partimizi hak eden herkes partimizden içeri girebilecek. Bir araya gelmezsek bir anlam ifade etmiyor. Biz buralarda beraber olup kendimize geldiğimizde gerçek gücümüzü anlayacağız. Bugün Afrin’deki başarı bizim, Avrupa’ya ve Amerika’ya kafa tutan biziz. Bunların farkında olmalıyız. Benimle yâ da ilçe başkanlarımızla problemleriniz olabilir, ama yinede benim partim diyebiliyorsanız bu başarı için çok önemli. Şimdi yapmamız gereken sandık görevlilerimizi, mahalle başkanlarımızı, okul görevlilerimizi önemsemek şarttı. İzmit’te seçim tatbikatı yaptık, 600 arkadaşımız bir Pazar sabahı sandıklarının başındaydı. Özellikle MHP’nin en güçlü yeri Gölcük’tür. İpsiz ve sapsızlar ilk operasyonunu Gölcük’te yapmıştır. Ama başarabildiler mi? Hayır sizlerin sayesinde başaramadılar. Bizler onların planlarını patlattık. Hani Genel Başkanımız söyledi ya onlarla hesaplaşmak ağır olacak diye yemin ediyorum ki onların sonu çok acı olacak. Bizlere yaptıkları eziyetler için, 40 yıllık arkadaşlarımız dahi olsalar kapılarda bekleyip acı çekecekler, onları asla affetmeyeceğim. Sizler benim için çok değerlisiniz. Bu teşkilat yapınızla sizleri asla unutmayacağım. Sizler sınavı geçmiş olan insanlarsınız. Kocaeli komple sınavı geçti. Burada bulunan herkes beyaz sayfayı açmıştır. Sizlerden Belediye Başkanı da, belediye meclis üyesi de her şey olur. Değerli arkadaşım olan Bilal Çakır partimize çok değerli hizmetlerde bulunan arkadaşımızdır. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Sadece sandık görevlilerimize sahip çıkın, siz sandık görevlilerimiz de kendinize hedefler koyun. ‘Bu sandıktan en az 100 oy çıkartırım’ deyin. Partimiz zaten yerelde de genelde de iktidara gelecektir. Ben Gölcük İlçe Başkanıma ve Teşkilatıma güveniyorum. Bundan sonra ki çalışmalarımıza kendileriyle yaptığımız istişare toplantımız ışık olacaktır. MHP kendi yapısını seçimlere 1 buçuk yıl varken kuracaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Teşekkür plaketi takdim edildi

Konuşmaların ardından partide daha önceki dönemlerde çeşitli görevlerde hizmette bulunan isimlere plaketleri, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve beraberindeki partililer tarafından verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.