DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 18°C
Sağanak Yağışlı

Seyfettin Karamızrak’ın Karakalem Resim Sergisi Symbol ve Özdilek’te  açılıyor

Seyfettin Karamızrak’ın Karakalem Resim Sergisi Symbol ve Özdilek’te  açılıyor
28.01.2018
854
A+
A-

Seyfettin Karamızrak’ın Karakalem Resim Sergisi Symbol ve Özdilek’te  açılıyor

Kocaeli Kent Konseyi Nostalji Rüzgarı adlı Karakalem Resim Sergisi açacak. Seyfettin Karamızrak’ın ‘Nostalji Rüzgarı’ adlı karakalem resim sergisi Symbol Alışveriş Merkezi’nde 29 ocak 2018 Pazarttesi günü Saat 14.30’da açılacak. Özdilek Alışveriş Merkezi’nde ise 05.02.2018 Pazartesi günü saat 14.30’da açılacak.

SEYFETTİN KARMIZRAK KİMDİR?

1953 yılında Ağrı’da doğdu. İlkokuldan sonra Van Alpaslan İlk Öğretmen Okulu’nda 6 yıl yatılı okudu. 1972 yılında birincilikle mezun oldu.

Aynı yıl Afyon’a sınıf öğretmeni olarak atandı. Bu ilde üç yıl öğretmenlik, on yıl müstakil okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu süre içinde dört kez kişisel “yakma resim” sergisi açtı. 1984 yılında Gazi Üniversitesi’nin Eğitim Yönetimi Denetimi Planlaması ve Ekonomisi (EYDPE) Anabilim Dalı’nı kazandı. 1985 yılında öğrenim özründen dolayı Ankara’ya öğretmen olarak atandı. Gazi Eğitim Fakültesi’nin yanında, Güzel Sanatlar Fakültesi “Resim Bölümü” ne de devam ederek, Galip Türkdoğan, Esat Arpacıoğlu gibi değerli hocalardan 4 yıl boyunca resim dersi aldı. Ankara, Aydınlık Evler Sağırlar Okulu’nda üç yıl öğretmenlik yaptı. Ankara’da 5. Ve 6. Kişisel “yakma resim” sergilerini açtı.

1989 yılında, ilgili fakülteden 4 yıllık lisans diploması alarak mezun oldu. 1990 yılında Kocaeli ’ye “İlköğretim Müfettişi” olarak atandı. Sonra İlköğretim Müfettişleri Başkan Yardımcısı oldu. On yıl bu görevde bulundu.

23.07.1998 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Bölümünü bitirerek “Yüksek Lisans” diploması aldı.

12 Haziran 2003 tarihinde, Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü, İlköğretim Müfettişleri Başkanı oldu. Altı buçuk yıl bu görevini sürdürdü. 22 Aralık 200 tarihinde, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldu. Üç yıla yakın bu görevde bulundu.

Çeşitli dallarda sanat çalışmalarını sürdüren Karamızrak; Afyon, Ankara, Kocaeli, Mersin, Düzece ve İstanbul illerinde, toplam 23 kez “yakma” ve “kara kalem” türünde resim sergisi açtı.

Meslek hayatı boyunca; sanat çalışmalarının yanında; “eğitim, öğretim, yönetim ve denetleme” ilgili çeşitli kurs, seminer, proje ve çalıştaylara katıldı. Kurs seminer ve konferanslar verdi. Hala bu çalışmaları devam etmektedir.

Kocaeli’nin, TKY dalında Türkiye dereceleri almasına katkıda bulundu. Fatih Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Temelli Mesleki Gelişim (OTMG) projesini ve “Öğretmen Yeterlilikleri “ Projesini başarıyla yürüttü. Görevinde gösterdiği üstün çalışmalarından ötürü; “Aylıkla Ödül”, Takdirname, Teşekkür” vb. ödüllere layık görüldü. Çeşitli gazete ve dergilerde, internet sitelerinde şiirleri, yazıları ve resimleri yayımlandı. İlk şiir kitabı 2010 yılının Kasım Ayında “Çırpınan Yürek” adıyla çıktı.

15 Eylül 2011 tarihinden itibaren İstanbul’a “maarif müfettişi” olarak atandı. 15.09.2012 tarihinde bu unvanla emekli oldu.Haziran 2013 tarihinde Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanlığına seçildi. 21 Aralık 2014 tarihinde başkanlık görevinden ayrıldı. Halen aynı derneğin Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 2014 yılında “Üşüyen Düşler” adlı ikinci şiir kitabı çıktı. 2015 yılında aynı kitabın ikinci baskısı çıktı. Mayıs 2017 tarihinde “Cıvıltı” adlı çocuk şiirleri kitabı çıktı. Şu anda bu kitabın ikinci baskısı yapılmıştır. Karamızrak’ın;  şiir, hikâye, anı, araştırma, deneme, makale vb. çalışmaları, kara kalem, yakma resim, yağlıboya, suluboya, hat, kaligrafi vb. sanat çalışmaları bulunmaktadır. Evli olup, endüstri mühendisi ve mimar olan iki oğlu; Beyza, Emir ve Nil adlarında üç torunu bulunmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.