DOLAR 7,8084
EURO 9,4892
ALTIN 461,77
BIST 1.331
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 19°C
Az Bulutlu

Uğur Okulları’ndan 30 milyon TL değerinde nitelikli eğitim yatırımı

Uğur Okulları’ndan 30 milyon TL değerinde nitelikli eğitim yatırımı

Uğur Okulları yeni kampüs yatırımıyla akademik ve bilimsel eğitimi İzmit Başiskele’ye taşıyor. Uğur markasının yarım asırlık deneyimi, vizyonu ve uluslararası başarısı İzmit’te hizmet verecek Uğur Okulları Başiskele Kampüsünde öğrencilerle buluşacak.

Uğur Okulları, İzmit Başiskele Kampüsü ile yatırımlarına bu yıl bir yenisini daha ekliyor. Yeni eğitim öğretim döneminde yapılacak 16 yeni okul yatırımından biri olan Başiskele Kampüsünün tanıtım lansmanı İzmit Ramada Plaza’da gerçekleştirildi. Lansmana Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcıları Nil Çiçek, Barış Sezgin, Müzeyyen Yalçın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Zeki Er, Başiskele Kampüsü Kurucuları Yücel Erdoğan ve Necip Katırağ, okul müdürleri ile basın mensupları katılım gösterdi.

Erdoğan,“Kocaeli’de yepyeni bir sayfa açıyoruz”

Uğur Okulları Başiskele Kampüsü Kurucusu Yücel Erdoğan, “Ailesinin bir üyesi olmaktan her zaman keyif aldığımız, gurur duyduğumuz Türkiye’nin, Avrupa’nın en büyük eğitim ağı olan Uğur Okulları bugün Kocaeli’de yep yeni bir sayfa açıyor. Bunun heyecanı ve keyfini yaşıyoruz. 12 bin metrekare  arsa üzerine kurulmuş bir okulumuz var.  Fiziki şartlar olarakta  sosyal ve sportif alanlarımız ile ve  donatılarıyla zannediyorum  Kocaeli’deki en nitelikli okuldur. Uğur’un 50. Yılına yaraşır bir kampüs olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık  3 ay önce süreci başlattığımız Başiskele Uğur Okulları’nın ve Yahya Kaptan okulumuzun lansman ve tanıtım toplantısındayız. Bize imza aşamasında çok büyük destek olan  Uğur Eğitim Kurumları’nın yöneticilerine emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Uğur Eğitim Kurumlarının Kocaeli’de zirvede olmasın büyük emeği ve katkı sahibi olan çok kıymetli kurum yöneticilerime de ayrıca teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin Uğur çatısı altında hüviyetimizin temel değerlerine, vasıf nitelikli ve ahlaklı birer nesil haline getirmek için büyük temenni ve gayret içerisinde çalışacağız” dedi.

“Bin 300 öğrenci kapasiteli Uğur Okulları İzmit Başiskele Kampüsü açılıyor”

Geçtiğimiz yıl açılan 28 kampüsün ardından bu yıl 16 yeni kampüs yatırımı daha yapmaya hazırlanan Uğur Okulları yarım asırlık deneyim, başarı ve vizyon ile öğrencilerini başarılı bir geleceğe hazırlıyor. Her biri alanında deneyimli eğitmen kadrosuyla, sunulan çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren erkenSTEM ve STEM eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, kişiye özgü çözüm odaklı ve proaktif rehberlik hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürüyor.

Yalçın, “Öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de eğitmen kadrosu ile mükemmel bir eğitim öğretim hizmeti sunacağız”

İzmit Başiskele Kampüsü lansmanının açılış konuşmasını gerçekleştiren Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı Müzeyyen Bedel Yalçın, Türkiye genelindeki 16 yeni kampüs yatırımdan birinin Başiskele Kampüsü olduğunu belirterek, İzmit’te eğitim alanında öncü adımlar atmaya hazırlandıklarını söyledi.

Başiskele Kampüsünün 30 Milyon Türk Lirası değerinde yatırım bedeli olduğuna değinen Yalçın; “Yarım asırlık başarı geleneğimizi devam ettireceğimiz Başiskele Kampüsümüzü, İzmit ilimize kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de eğitmen kadrosu ile mükemmel bir eğitim öğretim hizmeti sunacağız. Okul öncesinden lise son sınıfa kadar eğitim veren, 54 derslikli, 12 bin metrekarelik kampüsümüzde STEM laboratuvarı, Robotik Laboratuvarı, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kapalı yüzme havuzu, konferans salonu, açık ve kapalı spor alanları gibi birçok imkan yer alıyor. Bin 300 öğrenci kapasiteli yeni kampüsümüzde velilerimizin Uğur’a emanet ettiği çocuklarımıza kendi çocuğu gibi eğitim verecek olan öğretmenlerimizle güçlü bir kadro kurduk” dedi.

Çiçek, “Öğrencilerimize 5 dil ve 2 becerinin kazandırılmasını çok önemsiyoruz”

50’nci yılını kutlayan köklü ve global bir eğitim kurumu olarak, öğrencilerin 21’nci yüzyıl becerileriyle donanması üzerine eğitim stratejilerini kurguladıklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek ise; “Uğur Okulları olarak eğitim yaklaşımlarımızla öğrencilerimize 5 dil ve 2 becerinin kazandırılmasını çok önemsiyoruz. Birincisi anadil, yani Türkçemiz. Anadilini çok iyi bilen ve kullanabilen bireyler her alanda başarılı olabilirler. Akademik başarının, ifade gücünün, sosyal diyalogların genel olarak hayat başarısının artması için anadili öğrencilerimize çok iyi öğretmeliyiz. İkincisi bilim dili olan Matematik. Üçüncüsü global dünyada iletişimde en temel dillerden biri olan İngilizce. iyi İngilizce konuşan, anlayan ve kendini İngilizce konuşarak iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Dördüncü dil, teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. Gerek yaşamımızda gerek işimizde kullanmak durumunda olduğumuz bunca teknolojinin mantığını iyi anlayabilirsek, daha verimli kullanır, ileri teknoloji üretimi için bir adım daha atmış oluruz.

“Sorgulayan ve üreten bireyler olmalarını sağlıyoruz”

Bu kapsamda Uğur Okulları olarak akademik başarıyı destekleyen yaklaşım ve yöntemlerimizle öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Okul öncesi ve ilkokulda Türkiye’de ilk kez uygulanan erkenSTEM eğitim yaklaşımı, ortaokul ve lise kademelerindeki STEM derslerimiz ile öğrencilerimizin yenilikçi geleceğin bir parçası olabilmek için ihtiyaç duydukları proje tabanlı öğrenmeyi gerçekleştirmelerini, sorgulayan ve üreten bireyler olmalarını sağlıyoruz. Ayrıca okul öncesinden 10’ncu sınıfa kadar yine Bahçeşehir Üniversitesi desteği ile hayata geçirdiğimiz, Bilgi ve iletişim Teknolojileri Modülleri (Kodlama, Robotik, Animasyon, Dijital Vatandaşlık, Oyun Tasarımı, Bilgi ve iletişim Teknolojileri) ile de öğrencilerimizin teknolojiyi üreten bireyler olmalarını destekliyoruz.

“Sanatın ve sporun hayatımızın her anında olmasını istiyoruz”

Beşinci dil ise davranış dili. Yani “öncelikle iyi insan olmak”. Bu 5 dilin yanında ise kazanmaları gereken 2 beceriyi de onlara aşılıyoruz: “Sanat ve Spor” Sanatın ve sporun hayatımızın her anında olmasını istiyoruz. Bu beceriler haricinde, Uğur Okullarının günümüz eğitim sistemimizdeki en önemli özelliklerinden biri de sınavlara hazırlıktır. Sistem ne sıklıkla değişirse değişsin, ülkemizde ortaokul ve liseden sonra öğrencilerimizin girmek durumunda olduğu sınavlar mevcut olmaya devam ediyor. Uğur Okulları, yarım asırlık sınavlara hazırlık deneyimini en başarılı bir şekilde okullarına entegre etmiş olan ve bunu başarı ile uygulayan ilk ve en önemli kurumdur. Geçtiğimiz yıl yine bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiğimiz “Uğur Sınava Hazırlık Merkezleri” ile öğrencilerimizin sınav başarısını artırmayı, sosyal sorumluluk ve bilimsel projeler hayata geçirmeleri için teşvik etmeyi, aynı zamanda yurt dışı üniversite başvuruları için portfolyo oluşturmalarını hedefliyoruz. ” şeklinde konuştu.

Er, “Son yıllarda Kocaeli İlimizde nitelikli eğitim kurumlarının gözdesi olması bizleri gururlandırıyor”

Ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Zeki Er duygu ve düşüncelerini belirtti. Er, “ Bugün Kocaelimizde çok güzel programlar var. Bakanımız burada, bu sebeple İl Milli Eğitim Müdürümüz katılamadı. Bu son yıllarda Kocaeli İlimizde nitelikli eğitim kurumlarının gözdesi olması bizleri gururlandırıyor. Bu eğitim kurumlarında eğitim ve öğretimlerine baktığımız zaman kendilerini ispatlamış çok köklü bir eğitim kurumumuz. Ülkemizde hepimizin derdi eğitim mensubu olarak geleceğimiz olan çocukların nitelikli bireyler olmaları için elimizden geleni yapmaktır. Kocaeli’de özel nitelikli hizmet kurumlarının olmasını biz çok önemsiyoruz. Kurumuz açıldıktan sonra da görüş birliklerimiz devam edecektir. Ben tekrardan girişimci arkadaşımıza ve Uğur Eğitim Kurumlarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sezgin, “Bir öğrenciyi değiştirmek çok değerlidir ama bir öğretmeni değiştirdiğimiz zaman o sınıfı değiştirmiş oluyorsunuz”

Son olarak konuşmasını gerçekleştiren Uğur Okulları Rehberlik ve AR-GE Bölümünden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında Sezgin, “ Uğur Okulları olarak bizim yaklaşımımız kişiye özgü çözüm odaklı proaktif rehberlik hizmeti diyoruz. Bunun nedeni de biz çocuklarımızın olumlu olduklarını düşünüyoruz ve anlamda sürekli olarak onların yaralarına değil güçlü yanlarına, güçsüz yanlarına değil kendi hedefledikleri yönlerine odaklanmaya çalışıyoruz. Önceden bir havuz vardı. Havuzun ucunda kuş vardı, at vardı, balık vardı. Biz hep yüzme yarışı yapmak istiyorduk ve yarışı hep balık kazanıyordu. Biz şimdi Uğur Okulları olarak bir sınıfta 20 öğrenci yani 20 tane birey var ve hepsinin farklı ihtiyaçları, farklı beklentileri ve farklı idealleri var. Bu anlamda da mutlaka vermiş olduğumuz eğitiminin kişiye özel olmasını düşünüyoruz. Bundan dolayı anaokulundan itibaren çocuklarımızı belli testlere sokarak yeteneklerini belirlemeye çalışıyoruz. Rehberlik ve psikolojik danışmanlıkların en önemli görevlerinden bir tanesi de okulda ki bütün yaşam alanlarını gözlemleyip, buna yönelik projeler geliştirmektir. Bu bağlamda öğrencilerimiz gerçek ihtiyaçlarını onlara danışarak hazırlıyoruz. Çocuk dediğimiz şey hamur gibidir girdiği kalıbın şeklini alır. Bu anlamda velileri doğru yönlendirmenin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bir öğrenciyi değiştirmek çok değerlidir ama bir öğretmeni değiştirdiğimiz zaman o sınıfı değiştirmiş oluyorsunuz. Bundan dolayı eğitimcinin eğitimine sürekli olarak aktivize ediyoruz. Uğur Okulları olarak çok güzel çalışmalarımız var. İnşallahta önümüzde ki dönemde de İzmit’te çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

“Yurt Dışı Eğitimde Bau Global Pasaportu”

Uğur Okulları öğrencilerin kişisel gelişim dosyalarında Cambridge YLE, KET, PET ve FCE sınav sertifikasyonlarına sahip olmalarını da hedefliyor. Uğur Okulları mezunlarının yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde, uluslararası merkezlerde uygulanan TOEFL, IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarında başarılı olmaları ve yetkin dil kullanım becerileriyle donanmaları amaçlanıyor. Uğur Okulları bünyesinde bulunan; yurt dışı üniversite ve lise programları, yaz okulu, yurt dışı ve yurt içi geziler konusunda danışmanlık hizmeti sunan Uğur lntemational ile öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlanıyor. Öğrenciler, İngilizce eğitimleri için İngiltere, Kanada, Washington D.C. gibi farklı ülke ve şehirlerde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları çatısı altında yer alan kurumlarda ücretsiz yabancı dil öğrenimi görebilme imkanına sahip oluyor. Öğrenciler, BAU Global iletişim ağında yer alan S üniversite, 4 dil okulu ve 5 akademik merkez başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyor.

130 okul ile hizmet vermekte

26 Kasım 1968’de Laleli’de ilk dersini vererek öğrencilerini üniversiteye hazırlayan Uğur Dershaneleri bugün, dönüştüğü Uğur Okulları ile Türkiye’nin her noktasında, konusunda uzman öğretmenleri ile okul öncesinden lise son sınıfa kadar Türkiye’nin en donanımlı eğitim olanaklarını sunmaktadır. Okul öncesinden itibaren insani değerlerle donatılmış; sorgulayan, araştıran, üreten nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Uğur Okulları, lise ve üniversitelere hazırlıkta bu çağa uygun modeller ve programlar konusunda kendi içinde başlattığı yarışı tüm hızıyla devam ettirmektedir. Başarısı kanıtlanmış ilke ve modellerinden hareketle, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, Kişiye Özgü Eğitim Modeli, Kodlama Eğitimi, erkenSTEM ve STEM eğitim yaklaşımları ile Uğur Okulları, yarım asırlık başarı deneyimini 44 ilde, 36 kampüs, 24 Anadolu lisesi, 1 anaokulu, 6 ortaokul, 63 temel lise olmak üzere 130 okulu ile sürdürmektedir.

Haber: Serap DURUKAN

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.