DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 31°C
Az Bulutlu

NATO, NATO’YA KARŞI

07.02.2018
543
A+
A-

Dünya kirli oyunlarla sömürülmeye emperyalistlerin kafalarındaki haritalara göre bölünüp parçalanmaya devam ediyor. Bir tarafta tenis oynayanlar, diğer tarafta kriketçiler, eğlenip dururken dünyanın bir çok yerinde kan ve gözyaşı hakim. Siyonistler dünyayı kırklı yıllarda iki kutba ayırdılar. Birisi ABD’nin başını çektiği NATO, diğeri Rusların başını çektiği Varşova Paktı. 1991’li yıla geldiğimizde bir tanesi dağıldı. Çünkü belli bir süre için kurulmuş, belli bir hizmete dayalı bir güya sosyalist ekipti. Şimdi ayakta sadece NATO var. O da bence kağıt üzerinde kaldı artık. Türkiye NATO ülkesi. Baktığınızda Türkiye’ye karşı savaşan da bir NATO ülkesi. Adı açık seçik belli; ABD. Kendi kurduğu İŞİD yalanıyla PKK’yı, PYD ve YPG üzerinden güçlendirdi. Silah verdi, eğitti. Sıra Türkiye’ye geldi, amaç bizi bölüp parçalamak. Bölücü teröristlerin kullandığı silahlara bakın Almanya, Fransa ve ABD gibi NATO ülkelerinin malı. Halbuki NATO’nun kuruluş felsefelerinden bir tanesi herhangi bir NATO ülkesine saldırıldığında bunu kendilerine yapılmış bir saldırı olarak kabul etmek. Demek ki NATO, NATO’ya karşı. Amaç belli, Suriye’de Türkiye’yi tehdit eden bir yapı oluşturduktan sonra önce İran’ı, sonra da ülkemizi bölmek. ABD’deki Ermeni Lobisini bununla kandırıyorlar. Şu meşhur ve her zaman sözde kalmaya mahkum Büyük Ermenistan Projesi. O yalanın arkasındaki gerçek ise, İsrail’den başlayıp, Hazar’a kadar Büyük İsrail Projesi’ni gerçekleştirmek. Tüm oyunların ülkemiz üzerinden oynanıyor olmasının sebebi bu yüce millet ve devletin Türklük ve İslam aleminin en son kalesi olması. O yıkılmadan hiç bir kirli emellerini gerçekleştiremeyeceklerini çok iyi biliyorlar. Bugün Mehmetçiğin haklı bir savaş verdiği Suriye’de şehitlerimiz oluyor. Gazilerimiz var. Görüyorlar ki bizim çocuklarımız orada Türk Milletinin ve İslam’ın son kalesinin bekası için çarpışıyorlar. Bakıyorlar ki, ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ anlayışı bu büyük ve necip milletin ülküsü. Mehmet, Afrin’e girerken “Kızılelma” dedi. Dönüş nasip şehit olmak ta mukadderat. Bunu hepimiz biliyoruz. Çünkü biz, millet olarak çok iyi biliriz ki; bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Demek ki neymiş, Türkiye bütün oyunları bozacak iradeye inanca ve azme sahipmiş. Şimdi NATO’nun da kocaman bir yalan olduğu ortaya çıktı. NATO, NATO’ya karşı savaşıyor. Demek ki özünden kopmuş. Kuruluş felsefesinde gizlediği kirli emellerine kavuşmak adına tam 60 yıl beklemiş. Ne diyelim, daha çok bekler.

 

Ağaçtan Öte Bir Yol

Mahallenin çocukları Nasreddin Hoca’ya muzip bir şaka yapmak istemişler. Plânlarını kurmuşlar ve; “Hoca’yı ağaca çıkaralım. Ayakkabılarını alıp uzaklaşarak biraz şaka yapalım, hem güler eğleniriz” diye düşünmüşler. Hoca’nın yoldan geçeceği saatlerde, uçurtmalarını büyükçe bir ağaca taktırmışlar.

Hoca’yı beklemeye başlamışlar. Hoca oradan geçerken de hemen etrafını sarmışlar :

– “Hocam uçurtmamız ağaca takıldı. Biz çıkıp kurtaramadık. Bize yardımcı olur musunuz?” demişler.

– “Hay hay” demiş Hoca. Ayakkabılarını çıkarıp sırt çantasına yerleştirmeye başlamış. Çocuklar:” Hoca efendi onları niye yanına alıyorsun? Ağaçta pabuçları ne yapacaksın ?” demişler.

– “Belli olmaz ki evlâtlarım” demiş Hoca; “Bu iyiliğime karşı Rabbim, belki bana ağaçtan öteye bir yol ikram eder.”

 

Onu Bana Geri Getiriyor Sandım

Sürücü dikiz aynasında kendisini izleyen polisi fark edince kaçabileceğini düşünerek basmış gaza. Ancak polisi atlatamayacağını anlayınca, pes edip çekmiş kenara.

Polis arabasından inmiş. Kızgın bir sesle:

– “Bana bak, çok yorgunum, üstelik keyfim de kaçık. Mantıklı bir özür söyle yoksa yaktım çıranı!”

Sürücü:

– “Karım geçen ay bir polisle kaçtı. Aynada sizin aracınızı görünce, kaçtığı polis onu bana geri getiriyor sandım…”

 

Mafya Babası Fıkrası

Mafya babası haraçlarını toplaması için yeni bir tetikçi buldu. Seçtiği adam sağır ve dilsizdi. Çünkü baba, bu tetikçi yakalanırsa polise fazla bir şey anlatması mümkün olamaz, diye düşünüyordu.

Baba, bir gün ödemelerin geciktiğini fark etti ve tetikçiyi odasına aldırttı, bir de işaret dilini bilen tercüman buldular.

Tercüman işaretle sordu:

“Para nerede?”

Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi:

“Ne parası? Benim paradan maradan haberim yok. Neden bahsettiğinizi anlamıyorum.”

Tercüman tercüme etti:

– “Neden bahsettiğinizi anlamıyormuş.”

Baba silahını çekip sağır dilsizin beynine dayadı:

– “Şimdi sor bakalım, para nerede.”

Tercüman işaretle sordu:

– “Para nerede?”

Sağır-dilsiz kan ter içinde, işaretle yanıt verdi:

– “Şehir merkezindeki parkta, büyük heykelin olduğu kapıdan girince soldan 3. ağacın kovuğunda iki yüz bin dolar var.”

– “Ne söyledi?” dedi Baba.

Tercüman yanıtladı:

– “Dedi ki, hâlâ neden bahsettiğinizi anlamıyormuş, ayrıca o tetiği çekmek de biraz cesaret istermiş.”

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.