DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 23°C
Sağanak Yağışlı

TÜRKİYE HERKESE GÜCÜNÜ İSPATLIYOR

TÜRKİYE HERKESE GÜCÜNÜ İSPATLIYOR

AK Parti İlçe Teşkilatı Aşiyan’da buluştu

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı Daraltılmış İlçe toplantısını geçtiğimiz akşam Aşiyan Tesislerinde gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz akşam Aşiyan Tesisleri’nde gerçekleştirilen Daraltılmış İlçe Toplantısına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Belediye Meclis Üyeleri, İl Yöneticisi Uğur İnan, İl Kadın Kolları Yöneticileri Gülcan Kocabıyık, Ayşe Çolak, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner, Mahalle Başkanları ve partililer katılım sağladı.

“Biz kimseye kulak asmadan kendi politikalarımızı üretiyoruz”

Toplantıda konuşma yapan AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, şu sözleri söyledi: “Dünyada 194 ülke içerisinde ezilen, haksızlığa uğrayan, mazlumların umudu olan tek ülke Türkiye’dir. Türkiye 2000’li yılların başında artık yaşamaz denilen bir hasta misali bir kenara bırakılmış, ümit kesilmişti. Son 16 yılda Ak Parti hükümetleri ile güçlendi, canlandı her alanda kendini ispat etti. Tabir yerindeyse şu an yedi düvel karşımızda ve biz kimseye kulak asmadan kendi politikalarımızı üretiyor, diplomasi ön planda dünya siyasetine yön çiziyoruz. Milli Savunma sanayindeki milli üretim ve ekonomik güç sayesinde bunları yapabiliyorsak, bunları nasıl ve kimlerle kazandığımızı göz ardı edemeyiz.

“Çok değil 17 yıl önceye gidin, IMF para verecek memur maaş alacakken bugün IMF gibi bir derdimiz kalmadıysa düşmanların saldırması yedi düvelin birleşmesi bundandır. Türkiye şu an Suriye’de görünürde PKK ve ekürileri ile savaşıyor gibi gözükse de arkadaki destekçileri iyice açığa çıkmıştır. Kimler var desek olmayanları saymak daha basit kalır, kim yok ki? Bu sıkıntılı süreçte ekonomisi dimdik ayakta bir Türkiye dünyaya parmak ısırtmakta kıskanılmaktadır. Ekonomik alanda ve askeri alandaki başarımız, birlik ve beraberliğimiz ile pekişince önümüzde kimse duramaz.Türkiye tüm terör örgütleriyle ve DEAŞ ile etkin bir mücadelenin içindedir. Deaş diye bir örgüt icat edildi. Bu örgüt İslam tarihindeki her hangi bir akıma mensup değil. Uyduruk bir örgüt, proje bir örgüt. Sonradan uydurulup oraya kondu. Sakalını uzattırıyorlar DEAŞ’cı oluyor, kesiyorlar PYD’ci oluyor. Sonra dünyanın her yerinden bir çok ülke bunları bahane ederek oraya geliyor ve istediği her şeyi yapıyor. Son yıllarda Suriye’de olup bitene bakınca biz sormayacak mıyız? Kilometrelerce uzaktan Suriye’ye neden geldiniz? Ortak bir tarihiniz mi var? Ortadoğu’da neyiniz var? Kültürünüz mü var? Geçmişiniz mi var? Neyiniz var da siz buradasınız? Avrupa Birliği ülkeleri birlikte kalabilmek için mücadele veriyorlar. Amerika birlikte kalabilmek için büyük mücadele veriyor. Ama Ortadoğu’daki ülkeleri şehir şehir hatta mahalle mahalle bölüyorlar. Çünkü birlikte olmanın güçlü olmak demek olduğunu çok iyi biliyorlar. Sorsan demokrasi için o ülkedeler. Hangi ülkeye demokrasi götürdünüz? Afganistan’a mı? Libya’ya mı? Mısır’a mı? Irak’a mı? Bu ülkelere ne götürdünüz ki Suriye’ye ne getireceksiniz. Demokrasi yerine kan götürdüler, gözyaşı götürdüler, felaket götürdüler, bela götürdüler. Başka bir şey getirecekleri de yok.”

“Atatürk diyor ki; Bir milletin başarısı, mutlaka bütün milli güçlerin bir istikamette oluşması ile mümkündür. Bu nedenle bilelim ki, elde ettiğimiz başarı, milletin güç birliği etmesinden, ortak hareket etmesinden gelmiştir. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak, aynı esasa dayanalım ve aynı şekilde yürüyelim.Türkiye’nin birliğine beraberliğine, kardeşliğine yönelen her saldırı, bu iklimi bozmaya yönelik her söz, ister içeriden olsun ister dışarıdan her kutup, her adım doğrudan bizi can evimizden vurmayı hedefliyor. Ha ülkemizin ortasına bir atom bombası atmışsınız, ha milletimizin birliğine beraberliğine yönelik bir fitneyi ateşlemişsiniz. Bizim gözümüzde ikisi arasında hiç bir fark yoktur. Bu vatan toprakları üzerinde kimse operasyon düşünmesin, aklından böyle bir şey geçirmesin. İşte o zaman Tendürek’de F16 oluruz, Cudi’de F16 oluruz, Bestler Deresinde F16 olur bombalarla onların üzerine yağarız.”

İnşallah bütün hayallerimizi gerçeğe dönüştüreceğiz

Başkan Alp, son olarak, “Sadece içeride  dışarıda da terör örgütlerine, ülkemize plan kuran odaklara karşı amansız mücadelemizi devam ettireceğiz. Türkiye’nin dünyaya sağırlaşmasına, sağırlaştırılmasına asla izin vermeyeceğiz. Köhne tartışmalarla boş işlerle vaktimizi heba etmeyeceğiz. Birlik beraberlik içinde, tek yürek halinde geleceğe doğru emin adımlarla yürüyecek ve inşallah bütün hayallerimizi gerçeğe dönüştüreceğiz.Bir memleketin büyüklüğü, ne nüfusu, ne arazisi, ne yer altı zenginliği, ne askeri gücü demek değildir. Bir memleketin büyüklüğü; bir ve bütün olmasıdır. Çok kültür olsa da, çok dil olsa da çok inanç olsa da kardeşçe tek millet olmasıdır. Önümüzdeki yıllarda artık, Heyecan veren bir hikayesi olmayan, hayal kuramayan, vaatleri gelecek tasarımını içermeyen, gençleri ve kadınları merkeze almayan, ülkenin bekasını öncelemeyen, küresel sistemdeki değişiklikleri doğru okumayan siyasi partilerin 2019 ve sonrası için hiç bir şansı kalmayacak.”

Ellibeş, “Bizim kavga etmeye asla lüksümüz yok”

Ellibeş, “Ülkemizin bugünkü durumuyla ilgili önemli sonuçlar çıkardı değerli Başkanımız. Bizler savunduğumuz davamızda en iyi şekilde ilerliyoruz. Hepimizin merkezinde vatanımız var. Bizler vatanımız için canımızı vermekten asla kaçınmayız. İnançlarımızda bunu gerektirir. Avrupa’nın anlamadığı olayda budur. Onlar bizim vatanımıza olan bağlığımıza şaşırıyorlar. Bizim kavga etmeye asla lüksümüz yok. Birlik içinde kenetlenerek reisimizin etrafında davamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Sizler bunu kavramış en iyi teşkilat mensupları olarak buradasınız. Ülkemiz üzerinde yazılan senaryolar bitmedi. Bunu biliyoruz. Bunu bilerek gelen saldırılara hazırlık yapmak en büyük görevimiz. Bizlerde bunu yapıyoruz. Sizden aldığımız güçle görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hani her nöbet tutanlar önce kaleyi korumayı nasıl ihmal etmezlerse sizlerde öylesiniz. Tuttuğumuz bu vatan nöbetinde birbirimize destek olmaya devam edeceğiz. Bizler bu bilinçle halkımıza kolayca hesap vereceğiz. Pazar günü Sayın Başbakanımızın vereceği mesajları sizler en iyi şekilde alıp onların size olan güvenini en iyi şekilde sürdüreceksiniz. Nisan ayında sizleri yaptıklarımız, yapamadıklarımızla ilgili bilgilendirmeyi yapacağız. Bunun hesabını sizlere vereceğiz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.