DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Başkan Karaosmanoğlu, “Siyasette vefalı olmak zorundayız”

Başkan Karaosmanoğlu, “Siyasette vefalı olmak zorundayız”

Başkan Karaosmanoğlu, “Siyasette vefalı olmak zorundayız”

Başkan Karaosmanoğlu, Sivas Siyaset Akademisi’nin son dersine konuk oldu. Mili birliğin ve beraberliğin önemine dikkat çeken Karaosmanoğlu, yerel yönetimlerin ortaya koyduğu hizmetlerinin ne denli önemli olduğunu vurguladığı derste, 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için milat olduğunu söyledi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilmesi nedeniyle Sivas’ta yapılan Siyaset Akademisi’nin son dersine konuk oldu. Sivas AK Parti İl Başkan Vekili Abdulkadir Demirel, İl Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci, Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, Sivas Belediye Başkanı Vekili Erdal Karaca ve Akademiye katılan kursiyerler hazır bulundu. Konuşmasında büyük işlerin birleşen ellerin eseridir diyerek önemli bir hatırlatma yaparak başlayan Karaosmanoğlu, “Ecdadımızın kurduğu medeniyetler Anadolu’da çok güzel eserler yaptı. Bunları koruyacağız ve geleceğe taşıyacağız. Bizler bunlara sahip çıkarken devletimiz tüm kadroları da stratejik adımlar atmayı sürdürüyor. Türkiye büyük bir devlettir ve artık dünyada söz sahibi olmaktadır” dedi.

“VATANDAŞIMIZIN DERDİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Batı zihniyetinin Türkiye’ye karşı düşmanca tavırlarını her fırsatta sürdürdüğünü dile getiren Karaosmanoğlu, “Daha dün ülkemizi paylaşmak için buralara gelmeye cesaret ettiler ve ancak cevaplarını aldılar. Ancak bu durum bitmiş değil ve her fırsatı değerlendirmek için büyük çaba sarf ediyorlar.  Anadolu coğrafyası, ülkesine seven ve sahip çıkan kentlerin varlığıyla bugünlere gelmiştir” şeklinde konuştu. Fatih Sultan Mehmet Han’ın “Hüner bir şehir bünyad eylemektür, reaya kalbin abad eylemektür” sözünü hatırlatarak yerel yönetimlerin halkın kalbine girmesi ve duasını almanın önemine değinen Başkan Karaosmanoğlu, “Devleti yönetenlerin ve bizlerin örnek alacağı anlayış budur. Çok şükür başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bizler bu yaklaşımla halkımızın hizmetkarıyız. Siyaset mazeret arama yeri değildir. Vatandaşımızın derdini yılmadan çözmek için bu siyaseti yapıyoruz. Vatandaşımızın derdine sahip çıkacağız ve nöbetimizi iyi tutacağız” açıklamasını yaptı.

“MİLLİ MÜCADELENİN HER GÜN DEVAM ETTİĞİNİ DE GÖRÜYORUZ”

İnsanını yüceltmeyen bir devletin ve siyasetin geleceğe emin adımlarla ilerleyemeyeceğini de dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Türkiye’de ve kentlerimizde donarak, açlıktan ve gariplikten dolayı bir insanımızın ölmesine veya zarar görmesine asla müsaade edemeyiz. Teşkilatlar olarak buna sizlerde dikkat etmek zorundasınız. Dünya’nın efendilerine söz söylenemediği bir dünyada bizim liderimiz “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek çok önemli bir mesaj verdiğini de görmekteyiz. İşte bu sebeple bizlere büyük görev düşmektedir. AK Parti teşkilatları kentlerinden sorumludur ve çok çalışmaya mecburdur. Dünya siyasetinde ve özellikle dış politikada güçlü olmamamızın önemini şimdilerde çok daha iyi görüyoruz. Ülke kurumlarının içerisinde yerleşmiş ajanlarının ve hainlerinin temizlenmesiyle bugün daha güçlü hale geldik. Ancak milli mücadelenin her gün devam ettiğini de görüyoruz. Donanımlı, imanlı ve inançlı olarak görevimizin başındayız ve bu hedefte gençler yetiştirmek de zorundayız” dedi.

“ZAFER, ALLAH’TANDIR. ÇALIŞACAĞIZ VE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Türkiye’de ana muhalefet sorunu var diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İktidara aday olmayan bir muhalefet var. Bu durumu halkımıza anlatmalıyız. Teşkilatlar olarak liderimize sahip çıkacağız ve onun etrafında daha çok kenetleneceğiz. Teşkilatlarıyla bu kadar yakından ilgilenen başkan bir Genel Başkan bulamazsınız” ifadelerini sarf etti. Davamız memlekete, medeniyete ve insanlığa hizmettir diyerek ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefinin AK Parti kadroları tarafından gerçekleştirildiğini de dile getiren Karaosmanoğlu, “Liderimizin yaptığı gibi halkımız için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki her şey Türkiye içindir. İnanıyorsak, mutlaka bu dünyada ki zalimlere karşı üstün geleceğiz. İnanmıyorsak da asla başarılı olamayız. Zafer, Allah’tandır. Bizler yola böyle çıkacağız ve gücümüzün yettiği kadar gayret edeceğiz. Çalışacağız ve mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

“DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Çocukları ve gençleri iyi yetiştirmenin önemine de değinen Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de bilgi evlerinden, akademi liselerine birçok eğitim faaliyetlerini hayata geçiriyoruz. Yarının liderlerini yetiştirmek için Kılavuz Gençlik projemizle çok önemli bir adım attık. Hepimiz, nesillerin vakitlerini en güzel şekilde doldurmak zorundayız. Yerel yönetimler olarak bu anlayışla yatırımlar yapıyoruz, yapmak da zorundayız. Rabbimizin rızası için çalışmak zorundayız. Bizlerin en büyük referansı da budur. Davamıza inanacağız ve gücümüzün yettiği kadar çalışacağız. Devletimize ve milletimize sahip çıkacağız” ifadelerini sarf etti. Siyaset yapanlar veren el olmak zorundadır hatırlatması da yapan Karaosmanoğlu, “Siyasette ayak oyunları yapanlar asıl kendileri kaybeder. AK Parti teşkilatları olarak buna çok dikkat etmeliyiz” sözlerini dile getirdi.

“ÇALIŞINCA OLUYOR KİTABINI KURSİYERLERE İMZALADI”

Türkiye’den güçlü altyapıların ve üstyapıların yapıldığını da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kalpten kalbe, gönülden gönüle yollar vardır. İşte bunu gözeterek halkımızla bir arada olmayı sürdüreceğiz. Sivas’ta alt ve üst yapı yatırımlarını çok iyi gördüm. Halkımızla bu güzel buluşmanız nedeniyle de sizleri tebrik ediyorum. Gençlere özel ilgi göstermenizi istiyor, toplumun lokomotifi olduklarını söylemek isterim. Bununla birlikte kadınımızı güçlü ve sağlıklı olması için de projeler üretmek zorundayız. Siyasette vefalı da olmak zorundayız. Varlığımızın sebebi olan her şey ve herkes için faydalı olmaktır. Siyasi anlayışımızda uyuma da önem verdik, vermek de zorundayız. Bugün geldiğimiz süreçte nasıl farklı gelişmeleri yaşandığını da görüyoruz. Siyasette uyumun örneklerini de sergilemek zorundayız. Milletimizin umutlarını boşa çıkarmamak için çok çalışacağız. Hedeften gözümüzü teşkilatlar olarak ayırmayacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Siyaset Akademisi sonunda Karaosmanoğlu, Çalışınca Oluyor kitabını kursiyerlere imzalamayı da ihmal etmedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.