DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

KARTEPE´DE NİSAN AYI MECLİS OTURUMU YAPILDI

Kartepe Belediyesi Nisan ayı olağan meclis oturumu Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde yer alan 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Kartepe Belediyesi Nisan ayı olağan meclis oturumu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in başkanlığında yapıldı. Meclis oturumunda 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis oturumunda 2017 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR

Kartepe Belediyesi Nisan meclis oturumunun başında Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan rapor bilgisi meclise sunuldu. Komisyon raporu hakkında açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Göreve geldiğimiz zamandan bu yana Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan rapor ve muhalefet şerhi bizim için önemlidir. Raporun dikkat çektiği unsurlar üzerinde gereken değerlendirme titizlikle yapılmaktadır” dedi.

YÜZDE 99 BAŞARIDIR

Sözlerine devam eden Başkan Üzülmez “Muhalefet tarafından hazırlanan şerhin son kısmında yer alan belediyenin iflas edeceği söylemine katılmıyorum. İflasa gittiği görüşüne katılmıyorum. Hayatımın 40 yılında mali işlerle uğraşan birisi olarak bu tespite katılmadığımı ifade etmek istiyorum. Yüzde 99’lar yüzde 110’ler başarısızlıksa diyecek bir şey yoktur. Muhalefetin çok övündüğü belediyeler vardır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bütçe gerçekleşme oranı yüzde 67’dir. Bizim için kamu değerlendirmesi önemlidir” açıklamasında bulundu.

ENCÜMEN ÜYELERİ BELİRLENDİ

Meclis oturumunda yapılan gizli oylama ile Encümen Üyeliklerine Erol Yılmaz, Hikmet Çelebi ve Kemal Timur seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

İhtisas Komisyonları seçiminde, Plan ve Bütçe Komisyonuna; Ahmet Atlı, Tahsin Varol, Ergül Şirin, Sevim Balaban, Temel Ofluoğlu, İmar Komisyonuna; Murat Sabri Çakır, Faruk Sarman, Nebahat Kılıç, Selahattin Aktop, Nilay Merttürk, Sosyal Hizmetler Komisyonuna; Mehmet Akif Polat, Nurdane Erişti, Kemal Bayraktar, Faruk Sarman, Serap Özmen, Türlü İşler Komisyonuna; Salih Aydın, Orhan Akyüz, Şaban Akyıldız, Kemal Timur, Hilmi Selçuk, Çevre Komisyonuna; Ahmet Sağırkaya, Caner Akçil, Nurdane Erişti, Nebahat Kılıç, Musa Kazım Ejderoğlu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna; Şaban Akyıldız, Kemal Bayraktar, Mehmet Akif Polat, Tahsin Varol, Nezih Yılmaz seçildiler.

ÜZÜLMEZ’E YETKİ

Meclis gündeminde yer alan belediye personeli görevleri ile ilgili alanlarda Lisansüstü Eğitim alma imkânı sağlaması amacıyla, KOÜ ile protokol yapma yetkisi oy birliği ile Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e verilmesi kabul edildi. Kartepe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ortak proje kapsamında yapılması oy birliği ile kabul edildi. Meclis gündeminde yer alan Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, 10.622 m2 ve Ataşehir Mahallesi’nde 1.703 m2 yüzölçümlü alan Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kapalı Pazar kurulmasını sağlayan meclis gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Yasa gereği mali yılı faaliyet raporu okunması öncesinde meclis oturumuna ara verildi.

KARTEPE HER ZAMAN EN İYİSİNE LAYIK

Kartepe Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “2017 mali yılı idare faaliyet raporu” hakkında CHP grubu tarafından şerh konuldu. 2017 Mali Yılı İdare Faaliyet Raporu hakkında Başkan Üzülmez “Muhalefetin şerh raporunda değindiği tüm için kontrolümüzü sağlamlaştırma açısından bizim için çok önemlidir. Hem faaliyet raporunun da hem de Denetim Komisyonu raporunda ki tespit ve öneriler tek tek incelenecek, düzeltilme işlemi gerekenler yapılacaktır. Bu raporlar uzun ve tempolu bir çalışma yılının sonunda ortaya çıkmış detaylı raporlardır. Bu anlamda bimbir emekle hazırlanan raporlarda çalışma yapan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Biz hem bütçesi ile hemde sosyal projelerimizle ilkleri gerçekleştiren ve örnek gösterilen bir belediyeyiz. Yeni her zaman en iyisi yapmak için çaba harcarız” şeklinde konuştu. Konuşmalar sonrasında meclis gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.