DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Aileler süs havuzundan tedirgin ÖNLEM ALINMALI

Aileler süs havuzundan tedirgin  ÖNLEM ALINMALI

Aileler süs havuzundan tedirgin

ÖNLEM ALINMALI

Geçtiğimiz gün Anıtpark’ta bulunan süs havuzunda 4-5 yaşlarında bir çocuğun ayağının kayması ile düşerek başını vurması ve bayılması süs havuzunun çocuklar açısından ne kadar tehlikeli olduğunu ortaya koydu. Aileler yaşanan bu olaydan sonra süs havuzunu etrafının kapatılması ve gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirttiler.

Birol, “Çocukların süs havuzuna girişlerinin engellenmesini istiyorum””

Ersin Birol, “ Kızımla ara ara çarşıya indiğimiz zaman Anıtpark’a getirerek süs havuzunda ki sular ile izin veriyordum. Fakat geçtiğimiz gün yaşanan olaydan sonra tedirgin oldum ve kızımın artık oynamasına izin vermeyeceğim. Ayrıca yetkililerden bu konuda bir önlem almalarını bekliyoruz. O çocuğun başına gelen bizim çocuğumuzun da başına gelebilirdi. Bu nedenle en kısa zamanda bu alana bir önlem alınmasını ve çocukların süs havuzuna girişlerinin engellenmesini istiyorum” dedi.

Bayyar, “Çocukları giremeyeceği bir şekilde etrafının kapatılması gerekiyor”

Süleyman Bayyar, “ Anıtpark’ta bulunan süs havuzunun etrafına en kısa zamanda güvenlik önleminin alınmasını istiyoruz. En azımdan çocukları giremeyeceği bir şekilde etrafının kapatılması gerekiyor. Hem suyun temiz olmaması hem de zeminin kaygan olması nedeniyle çocuklar için oldukça tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Ben oğlumun sadece suları izlemesine izin veriyorum. Suyun içine girmesine izin vermiyorum. Diğer ailelerinde en azından güvenlik önlemleri alınana kadar bu şekilde kendilerinin önlem almalarını bekliyorum” dedi.

Kumru, “Madem ki burası böyle tehlikeli o zaman güvenlik önlemi alınması gerekmiyor mu?”

Zehra Kumru, “ Ben aslında torunlarımı her gün buraya getirerek sular ile oyun oynamalarına izin veriyordum. Fakat geçtiğimiz gün bir çocuğun düşmesi ve bayılması bizi tedirgin etti. Madem ki burası böyle tehlikeli o zaman güvenlik önlemi alınması gerekmiyor mu? Sular yine aksın ama etrafını çocukların giremeyeceği bir şekilde çevirsinler ki çocuklar bu alana giremesinler” dedi.

Yılmaz, “Biz çocuklarımızı asla bu suya sokmayız ama diğer çocuklarında girmesini istemiyoruz”

Ali Yılmaz, “ Süs havuzunun etrafına en azından 50 cm yüksekliğinde bir güvenlik şeridi çekilse çocukların geçmesine engel olunmuş olunur. Aileler ne kadar engel olmaya çalışsalar da çocuklar bu suya girmek isteyeceklerdir. Ama etrafı çevrilirse çocuklar suya giremez. Biz çocuklarımızı asla bu suya sokmayız ama diğer çocuklarında girmesini istemiyoruz. Bu nedenle yetkililerin bu alanda en kısa zamanda bir güvenlik önlemi almasını istiyoruz” dedi.

Şarlı çifti, “Aileler ne kadar istemese de çocuklar suya girmek istiyor ve aileler engel olamıyorlar”

Cansu& Ali Osman Şarlı çifti, “ Süs havuzunun etrafının güvenlik şeridi ile çevrilmesini istiyoruz. Hem suyun temiz olmaması hem de zeminin kaygan olması çocuklar için oldukça tehlikeli oluyor. Aileler ne kadar istemese de çocuklar suya girmek istiyor ve aileler engel olamıyorlar. En azından etrafı çevrili olursa o zaman amacına ulaşır ve sadece süs havuzu olur. Bazı bilinçsiz aileler havuza gelir gibi çocuklarına yedek kıyafet ve havlu ile geliyorlar. En azından alınan bu önlem o ailelere de bir uyarı olur. Ayrıca süs havuzunun etrafına da “Dikkat kaygan zemin” ve “ Tehlikelidir” gibi uyarı yazılarının yazılmasını istiyoruz” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.