Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:
302 Found

Found

The document has moved here.


Apache Server at www.backlinktr.biz Port 80

Gölcük’e çorba çeşmesi yapılması isteniyor

Gölcük’e çorba çeşmesi yapılması isteniyor
  • 15.07.2018
  • 536 kez okundu

Gölcük’e çorba çeşmesi yapılması isteniyor

Geleneklerimize özgü bir tasarım, estetik bir yaklaşım, hijyenik otomatik bir sistem içeren ve ikram çeşmesi olarak ta tabir edilen çorba çeşmelerinin Gölcük’ün değişik noktalarında da hizmet vermesi isteniyor.

İkram geleneği yaşatılıyor

Osmanlı’nın sebil geleneğinden hareketle geliştirilen ve günümüzde  “İkram çeşmeleri” ya da “ Çorba çeşmesi” diye tabir edilen ve görüntüde bir Osmanlı çeşmesini andıran çorba çeşmeleri, işlevsel olarak teknolojinin yeniliklerini barındırıyor. İzmit Belediyesi tarafından İzmit’in bir çok noktasında hizmet vermeye başlayan çorba çeşmelerinden haftanın 5 günü sabah 07:00-09:00 saatleri arasında ücretsiz olarak vatandaşlara çorba ikram ediliyor.

Gölcük’te en 3 tane çorba çeşmesi yapılması isteniyor

Çorba çeşmelerinde otomatik özel rezidans sistemiyle sıcaklık sabit kalıyor, otomatik özel karıştırıcısı ile ikramın dibi tutmuyor, otomatik ısı ölçeriyle her an sıcaklık denetleniyor ve vatandaşlar özel hazırlanmış bardaklarla ikramını alıyor. Hafta içi her gün sabah 07:00 ile 09:00 saatleri arasında en az bin kişilik çorba ikram eden Çorba Çeşmelerinden Gölcüklü vatandaşlar Gölcük’te en 3 tane olması gerektiğini ifade ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ