DOLAR 6,7889
EURO 7,4749
ALTIN 375,74
BIST 105.795
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 19°C
Gök Gürültülü

Özel Kocaeli Hastanesi Başhekimliğine VAHAP TOPÇUOĞLU GETİRİLDİ

Özel Kocaeli Hastanesi Başhekimliğine  VAHAP TOPÇUOĞLU GETİRİLDİ

Özel Kocaeli Hastanesi Başhekimliğine

VAHAP TOPÇUOĞLU GETİRİLDİ

Sağlık alanında 2002 yılında  “Özel Kocaeli Merkez Polikliniği” adıyla hizmet vermeye başlayan ve 17 Temmuz 2018 yılında Yeniköy’de 7500 metrekare alan içerisinde kurulan  Özel Kocaeli Hastanesi Başhekimliğine Dr. Vahap Topçuoğlu getirildi.

 

Özel Hastanesi doktor kadrosunu güçlendirdi. Bu sabah Özel Kocaeli Hastanesi’nde düzenlenen  Doktor tanıtım programına Özel Kocaeli Tıp Merkezi ve Özel Kocaeli Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ellialtı, Özel Kocaeli Hastanesi Başhekimi Dr. Vahap Topçuoğlu, yeni göreve başlayan doktorlar  ve çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.

Yeni göreve başlayan doktorlar tanıtıldı

2002 yılında  Sağlık alanında “Özel Kocaeli Merkez Polikliniği” adıyla hizmet vermeye başlayan ve günden güne hizmet alanını genişleterek 2018 yılında Yeniköy’de 7500 metrekare alan içerisinde kurulan Özel Kocaeli Hastanesi, doktor kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.  35 yataklı servis, 19 yataklı genel yoğun bakım ünitesi ve 21 yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile toplamda 75 yatak kapasitesi ile hizmet veren Özel Kocaeli Hastanesi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği basın toplantısı ile hastane yönetimi hem Özel Kocaeli Hastanesi Başhekimi Dr. Vahap Topçuoğlu’nu hem de yeni göreve başlayan doktorlarını tanıttı.

Ellialtı, “Sağlık sektörünün ham maddesi hekimdir”

Düzenlenen programda ilk söz alan Özel Kocaeli Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ellialtı, “Bilindiği gibi Özel Kocaeli Tıp merkezi 2002 yılında İzmit’te hizmet veremeye başlayan bir kurumdu. Poliklinik olarak açılmıştı. Poliklinik, Tıp Merkezi, A Grubu Tıp Merkezi derken, yaklaşık 6 ay önce 17 Temmuz’da burada faaliyete başladık. Burası 75 yataklı aşağı yukarı 9 bin m2 kapalı alanı olan özellikle yoğunbakım ağırlı bir hastaneyiz. 19 erişkin 21 yenidoğan olmak üzere 40 tane yoğun bakım ünitemiz var. Allah’a şükür çok iyi bir kadromuz var. Sağlık sektörünün ham maddesi hekimdir. Çok iyi hekimlerimiz var. Bugün de hastanemizde yeni göreve başlayan hekimlerimizi tanıtmak istedik. Bu arada kurumumuzda önemli bir gelişmede yıllardır Kocaeli’de önemli hizmet veren çok değerli Genel Cerrahi uzmanımız Vahap abimiz kurumumuzun başhekimi oldu. Biz aslında kamu hizmeti görüyoruz. İnsanın temel evrensel haklarından bir tanesi de sağlıktır, bizde sağlığa hizmet ediyoruz. Be nedenle yaptığımız iş önemli ve kıymetli. Ticari bir işletmenin ötesinde halka yönelik bir işletmeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Topçuoğlu, “Hastanemiz gerçekten bu yörede bir boşluğu doldurdu”

Ellialtı’nın ardından söz alan Özel Kocaeli Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Vahap Topçuoğlu, “İnşallah bu görevi başarıyla, arkadaşlarla beraber yerine getireceğiz. Hastanemiz gerçekten bu yörede bir boşluğu doldurdu. Daha da iyi olacak. Yoğun bakımıyla, altyapısıyla, ameliyathaneleriyle, laboratuarıyla, tabi bunların hepsinin üstünde ekibiyle sıcak bir yuva gibi inşallah çevreye ve insanlara faydalı oluruz. Yaşam hakkına hizmet etmeye çalışacağız. Hastanemiz yapı olarak her türlü hizmeti verebilecek bir kapasiteye sahip. 24 saat çalışan çocuk hekimimizin olması Kocaeli’de bir boşluğu doldurdu. Bir çocuk doktorunun 24 saat olması çok önemliydi ve biz bu önemli bir açığı kapattık. Hep beraber, el ele, omuz omuza verip  hastanelerimizi daha iyiye getirmeye çalışacağız” dedi.

Aynıoğlu, “ Bu bölgede kadın doğum branşında en iyi yerlere geleceğiz”

Ardından özellikle kısırlık tedavisinde ve kadın hastalıklarında kapalı (laparoskopik) ameliyatlarda Kocaeli Bölgesi’nin en iyileri arasında olan Kadın Doğum Uzmanı Öner Aynıoğlu programda yaptığı konuşmada, “Özel Kocaeli Hastanesi olarak çok iyi bir ekibe sahibiz. Çocuk sahibi olmak isteyen hastalarda cerrahi çok önemlidir. Buna yönelik çalışmalar yapabiliyoruz. Hastanemiz bu konuda çok yol aldı. Birçok işlemi yapabiliyoruz. Özellikle kapalı cerrahi dediğimiz yönteminde çok iyi işler yaptığımızı düşünüyoruz. Potansiyelimiz giderek artıyor. Hatta şehir dışından da hastalar geliyor. Özellikle Yalova’dan hastalar geliyor. İstanbul’dan bile hastalar gelebiliyor. Bu bölgede kadın doğum branşında en iyi yerlere geleceğiz” dedi.

Kuşdal, “24 saat çocuk hekimi sloganıyla yola çıktık”

Yenidoğan yoğunbakım sorumlusu Çocuk Doktoru Yusuf Kuşdal , “Özel Kocaeli Hastanesi’nde göreve başlayalı 2 hafta oldu. Yoğun bakımda görev yapıyorum. Bir ülkenin gelişmişliğini gösteren en önemli unsur bebek ölümleridir. Yani bir ülke ne kadar gelişmişse bebek ölümleri de o kadar düşer. Son yıllarda bizim ülkemizde de özel hastanelerde yenidoğan yoğunbakım yatak sayıları ve kapasiteleri artmıştır. Özellikle son dönem cihazlarla birlikte bebek ölümleri azaldı. Özel Kocaeli Hastanesi’nde de inşallah bu başarıyı yakalayacağız. Özellikle 21 yataklı yoğun bakım ünitemizde en ağır vakalara kadar, 600 gram gibi ileri prematüre bebeklerimizi alıp inşallah gerekli tedavilerimizi uygulayarak yaşatmaya devam edeceğiz. Poliklinik olarak da hizmet veriyoruz. 24 saat çocuk hekimi sloganıyla yola çıktık. Bu kış hastalarımız yoğun ilgi gösterdiler. Yalova’dan, Kandıra’dan gecesin saat 2’sinde, 3’nde hastalar geldi.  Çünkü anne baba için en değerli varlığı çocuğudur. Bir hastanede 24 saat çocuk doktorunun olması kendilerine güven veriyor. Biz halkımıza güven vermeye devam edeceğiz. Özellikle yoğunbakım ve poliklinik konusunda yeni açılmış bir hastane olmamıza rağmen ciddi poliklinik sayılarına ulaşıldı. Bunu da inşallah bu şekilde devam ettireceğiz ” dedi.

Özcan, “Bu bölgenin kadın doğum uzmanı olarak Özel Kocaeli Hastanesi’nde hizmetinizdeyiz”

Yusuf Koşdal’ın ardından söz alan Kadın Doğum Uzmanı Canan Özcan, “özel Kocaeli Hastanesi olarak çok güçlü bir Kadın Doğum ekibine sahibiz. Her türlü cerrahi müdahalenin gerçekleştirilebildiği bir hastaneyiz. Çocuk hekimlerimizle yaptığımız ortak çalışmalar ve yenidoğan yoğunbakım ünitemizin güçlü olması sayesinde her türlü riskli gebelik takibini yapabilmekteyiz. Bütün gebelik ve doğum takiplerinin yanı sıra bir kadının sağlığını fiziksel ve ruhsal olarak, yani bir bütün olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Sadece hastalıklı olduğu durumları değil. Bu açıdan ben kadın cinsel sağlığı üzerine çalışıyorum. İlerleyen yaşlarda doğum, yaş ve kiloya bağlı olarak gelişen genital problemler ile ilgileniyorum. Bu bölgenin kadın doğum uzmanı olarak Özel Kocaeli Hastanesi’nde hizmetinizdeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Gribal enfeksiyondan korunma yolları anlatıldı

Ardından söz alan Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. İlknur Demir kendini tanıttıktan sonra, son zamanlarda artan gribal enfeksiyon yoğunluğu yaşadıklarını ifade ederek, bu durumlarda toplu mekanlara fazla gidilmemesi, orak eşya kullanımına dikkat edilmesi, burun ve el temizliği noktasında ciddi dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Sağlık Turizmi yapma yetki belgesi aldılar

Programda son olarak siz alan Ellialtı, “ Bilindiği gibi ülkemiz orta Doğu ve Avrupa’nın sağlıkta çekim merkezi oldu. Buda bizim özel sektörde sağlık turizmi diye adlandırdığım yurt dışında ki sağlık ihtiyacı olan kişilerin Türkiye’ye getirilip hem turizm hem de sağlık sektörü açısından ikili bir ayağı olan bir sektör oluştu. Tabi Özel Kocaeli Hastanesi olarak bakanlığımızdan hızlı bir şekilde irtibata geçtik ve Sağlık bakanlığımız bizi büyük övgü ve takdir ile sağlık turizmi yapma yetki belgesini bizlere verdi. İnşallah yakın zamanda dünyanın çeşitli ülkelerinden burada hastaları görebilirsiniz. Bununla ilgili de süreci başlatmış bulunuyoruz” dedi.

Yeni doktorlara çiçek takdim edildi

Konuşmaların ardından  Özel Kocaeli Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ellialtı  Hastane Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Vahap Topçuoğlu’na ve yeni göreve başlayan hekimlere çiçek takdiminin ardından program sona erdi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.