DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 31°C
Mevzi Sağanak

Gölcük Belediyesi  ilk meclis toplantısını  gerçekleştirdi KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Gölcük Belediyesi  ilk meclis toplantısını  gerçekleştirdi  KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Gölcük Belediyesi  ilk meclis toplantısını  gerçekleştirdi

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 31 Mart yerel seçimleri sonrasında  Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın oluşturduğu 30 kişilik Gölcük Belediyesi Meclis Üyeleri bugün ilk meclis toplantılarını gerçekleştirdi. Yeni Başkan Av. Ali Yıldırım Sezer Başkanlığında gerçekleşen ilk meclis toplantısında önemli kararlar alındı.

Meclis üyeleri tam kadro katıldı

Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer başkanlığında 5 yıl sürecek olan aylık Meclis Toplantısının ilki bugün Gölcük Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. Cumhur İttifakı’ndan 19 ve Millet İttifakı’ndan 11 Belediye Meclis Üyesinin bulunduğu  Belediye Meclisinde, Meclis Üyeleri tam kadro katılım sağlarken ilk meclis toplantısına, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve partililer katıldı. Yeni Başkan Av. Ali Yıldırım Sezer’in heyecanı gözlerinden okunuyordu.

Sezer, “Gölcük için, Gölcük’ün geleceği için, Gölcük’ün menfaatleri için çalışacağız”

Gölcük Belediyesi Meclis Toplantısı öncesi kısa bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, “ Evet bilindiği gibi 31 Mart Yerel seçimlerini geride bırakmış bulunuyoruz. Gölcük Halkının teveccühü ile de Gölcük Belediye Başkanı olarak seçildim. Şu andan itibaren tamamımız farklı partilerden oluş olsakta Gölcük için, Gölcük’ün geleceği için, Gölcük’ün menfaatleri için çalışacağız. Ben önümüzde ki 5 yıllık sürecin uyumlu ve Gölcük’ün menfaatlerini ön plana alarak çalışmalar gerçekleştirilecektir. Bu kapsam içerisinde önceliğimiz siyasi görüşlerimizden ziyade Gölcük’tür. Bizim seçim süreci esnasında da özellikle belirttiğimiz gibi, Gölcük’ün daha mutlu , yaşanılabilir  Gölcük olabilmesi açısından hepimizin elinden geldiği ölçüde gayret göstereceğine eminim. Çünkü siyasi partilerden gelen  çok değerli arkadaşlarımızın aynı düşüncede olduğu kanaatindeyim. İlk toplantımız, zaman çok çabuk geçiyor. Allah ömür verirse bu sürecin sonunda son toplantıyı yaptığımız zaman, ilk toplantıyı böyle yapmıştık, iyi dileklerle başlamıştık diyerek, inşallah onu da gerçekleştirmenin mutluluğunu  Allah bize yaşamayı nasip eder. Ben tekrar bu duygu ve düşüncelerle ilk meclis toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi.

Meclis Katipleri Baki Özdemir ve Güney Yılmaz oldu

Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer’in konuşmasının ardında yeni dönemin belediye meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer’in başkanlığında gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında ilk katipliği AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Baki Özdemir ve Ömer Burak Barış yaptı. Gölcük Belediyesi Nisan Ayı Belediye Meclis Toplantısında ilk olarak, Başkanlı Divanı Seçimi, Komisyon Seçimleri ve diğer komisyon ve encümen üyeliği seçimleri yapıldı. Ayrıca 2018 Mali Yılı Denetim Raporu Bilgilendirmesi ile 2028 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. İlk olarak yapılan Başkanlık  Divanı seçiminde 1. Katipliğe AK Partili Baki Özdemir, 2. Katipliğe CHP’li Güney Yılmaz Oy Çokluğu ile seçildiler. Oylamanın ardından,  Ömer Burak Barış, yerini Güney Yılmaz’a teslim etti. Belediye Meclisi Katipliği’nde yedek olarak AK Parti’den Oğuz Çelebi ve CHP’den Emrah Salbacak seçildi.

 

BİRİNCİ BAŞKAN VEKİLİ KADİR ÖZDEMİR 

Gölcük Belediye Meclisi daha sonra gizli oylama yapılarak gerçekleşen seçim ile  Gölcük Belediye Başkan Vekilliği seçimi ile Birinci Başkan Vekili olarak Kadir Özdemir,  2. Belediye Başkan Vekili olarak da Fikret Ormancıoğlu oy çokluğu ile seçildiler.

KOMİSYON SEÇİMLERİ OY ÇOKLUĞU İLE BELİRLENDİ

Daha sonra AK Partili Kadir Özdemir ve CHP’li Özgür Yılmaz’ın verdiği önerge ile Plan Bütçe, İmar Komisyonu ve Çeşitli İşler Komisyonlarına verilen isimler yapılan oylama sonunda oy çokluğu ile seçildiler.

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU

1- Berna Abiş (AK Parti)

2- Muhammet Turan (AK Parti)

3- Ertuğrul Eren (AK Parti)

4- Pınar Naak (CHP)

5- Mehmet Uzuner (CHP)

İMAR KOMİSYONU

 1- Sedat Kul (AK Parti)

2- Oğuz Çelebi (AK Parti)

3- Mehmet Olhan (AK Parti)

4- Gülcan Güç Denizci (CHP)

5- Özgür Yılmaz (CHP)

ÇEŞİTLİ İŞLER ve ÇEVRE KOMİSYONU

1- Mustafa Alkan (AK Parti)

2- Recep Başkut (AK Parti)

3- Kürşat Çakıroğlu (MHP)

5- Türkan Çimen (CHP)

6- Hüseyin Köroğlu (CHP)

MARMARA BELEDİLER BİRLİĞİ

Asil: İbrahim Kılıç (AK Parti)

Yedek Fikret Ormancıoğlu (AK Parti)

SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ

Asil: Kadir Özdemir ve Şevket Kaba (AK Parti)

Yedek: Oğuz Çelebi ve Murat Eker (AK Parti)

TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ

Asil: Savaş Toprak (MHP)

Yedek: Kürşat Çakıroğlu (MHP)

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ

Asil: Recep Başkut (AK Parti)

Yedek: Sayime Yelken (AK Parti)

GÖLCÜK TERMAL TURİZM BİRLİĞİ

Asil: Murat Eker, Baki Özdemir ve İbrahim Uzuner (AK Parti)

Yedek: Ertuğrul Eren ve İbrahim Kılıç (AK Parti)

JEOTERMAL KAYNAKLI BELEDİYELER BİRLİĞİ

Asil: Ertuğrul Eren (AK Parti)

Yedek: İbrahim Kılıç (AK Parti)

ENCÜMEN ÜYELERİ

1- Şevket Kaba (AK Parti)

2- Sayime Yelken (AK Parti)

3- Kürşat Çakıroğlu (MHP)

2018 Yılı Denetim Raporu Berna Abiş tarafından okundu

Komisyon seçimleri sonrasında, gündemin 9’uncu maddesi olan, 2018 Yılı Denetim Raporu Berna Abiş tarafından okundu. Rapor, oy Çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesi olan 2018 Yılı Faaliyet raporunu ise 1. Başkan Vekili Kadir Özdemir tarafından okundu. Faaliyet raporu da, oy çokluğu ile kabul edilirken, Millet İttifakı Meclis üyeleri bu 2 rapora da red oyu verdi.

  1. madde oy birliği ile kabul edildi

Gündem de olmayan, ancak Kadir Özdemir ve Berna Abiş imzalı önerge ile gündeme 11. madde olarak alına, Gölcük Belediyesi 2005 yılı Haziran ayında, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğine üye olmuş ve yine aynı yıl DSÖ Avrupa Sağlıklı Kentler Ağına üye olarak kabul edilmiş, projenin 4’üncü, 5’inci ve 6’ıncı Fazlarında da üyeliğini sürdürmüştür. Bu organizasyon üyesi olmak, Gölcük’e Kent Sağlık Konusundaki Bilincini geliştirecek yeni bir yaklaşım sağlayacaktır. 7’inci Faz’la DSÖ Sağlıklı Kentler Ağının Modern Belediyecilik hizmetlerimize yön vermesi ve diğer kentlerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmayı umuyoruz. Bu nedenle, DSÖ  Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı, 7’inci Fazına üyelik başvurusunun yapılması hususu, meclis üyelerinin oyları ile oy birliği ile kabul edildi.

Mayıs Ayı Meclis toplantısının 2 Mayıs Perşembe günü saat 14.30

Gölcük Belediyesi’nin Mayıs Ayı Meclis toplantısının 2 Mayıs Perşembe günü saat 14.30 da yapılması oy birliği ile kabul edilerek, Nisan Ayı Meclis Toplantısı sona erdi.

HABER:Serap DURUKAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.