DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 25°C
Gök Gürültülü

Ziyaretliler 4-6 yaş Kur’an Kursu açıldı ARINÇ VE PEPE ORADAYDI

Ziyaretliler 4-6 yaş Kur’an Kursu açıldı  ARINÇ VE PEPE ORADAYDI

Ziyaretliler 4-6 yaş Kur’an Kursu açıldı

ARINÇ VE PEPE ORADAYDI

İlçemizde 2018 Eylül Ayında açılan Gölcük  Ziyaretliler Yardımlaşma Dayanışma Eğitim Kültür Derneği binasının bir bölümünde faaliyet verecek olan ve İlçe Müftülüğü’ne 10 yıllığına devredilen 4-6 yaş  Kur’an Kursu’nun açılışı bugün TBMM Meclis Eski Başkanı Bülent Arınç ve  Çevre ve Orman Eski  Bakanı Osman Pepe’nin katılımı ile açıldı.

Katılım oldukça yoğun oldu

İlçe Müftülüğü’ne bağlı olarak hizmet verecek olan 4-6 Yaş Kur’an Kursu açılış törenine TBMM Meclis Eski Başkanı Bülent Arınç,  Eski Çevre ve Orman  Bakanı Osman Pepe, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu,  SP Eski İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, Eski Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı , Gölcük Ziyaretliler Dernek Başkanı Seyfettin Öztürk, Gölcüklü Din adamları ve Dernek üyeleri katılım sağladı.

Öztürk, “Kur’an Kursumuza  İl ve İlçe müftülüğümüz yardımcı oldular”

Kur’an kursu açılışı Gölcük Yeraltı Camii İmamı Sedat Demirel’in Kuran Tilaveti ile başladı. ardından ilk söz alan Dernek Başkanı Seyfettin Öztürk açılış konuşmasında, “ Derneğimiz olarak hayata geçirdiğimiz Kur’an Kursumuzun kullanımını Müftülüğümüze verdik. Hayırlı bir iş yaptığımıza inanıyorum. İnşallah bu hayırlı işler devam edecek. Değerli arkadaşlar siz Allah’ın rızası için bir adım atarsanız Allah size yardım ediyor. Biz bu derneğin temeli attığımız zaman cebimizde sadece 16 Bin Lira vardı. 16 Bin Lirayla başlayan dernek 1 Milyon 200 Bin Liraya mal oldu, bitirdik ve şu anda borcumuz yok. Bu işte Ziyaretliler Derneğimizin gönlü zengin arkadaşlarımızın yardımlarıyla oldu. Bizim şimdi bir başka projemiz bar. Derneğimizin alt katında  bir aşhane yaptık ve eğer sponsor bulabilirsek faaliyete geçirmek istiyoruz. Her gün 150 kişiye iki öğün yemek vermek istiyoruz. Kur’an Kursumuza  İl ve İlçe müftülüğümüz yardımcı oldular. Bizim her zaman yanımızda oldular. Şimdi 3 tane hocamız ile birlikte 43 küçük, 25 büyük öğrencimiz Kur’an Kursu’na başladı. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Öztel, “Gölcük’te irili ufaklı 64 tane Kur’an Kursumuz var”

Ardından söz alan İlçe Müftüsü İlyas Öztel konuşmasında, “  Ben öncelikle bu programın hazırlanmasında çok büyük gayreti olan  Ziyaretler Dernek başkanı Seyfettin Öztürk Hocamızı, Yönetim Kurulunu bu derneğe üye olan herkesi kutluyorum. Allah razı olsun diyorum. Tabi Kur’an Kursu dendiği zaman sadece kuran okunan bir yer olarak bakmıyoruz. Gerek camilerimiz olsun gerekse  Kuran Kurslarımız olsun hangi bölgede bulunuyorsa o bölgede ışık tutan bur saçan, ölüsüne dirisine rahmet olan bir yer olarak bakıyoruz.  Gölcük’te irili ufaklı 64 tane Kur’an Kursumuz var. 218 hafızlık çalışması yapan öğrencimiz var. 600’den fazla 4-6 yaş öğrencimiz vardır. Diğerleri de yetişkinlere ait kurslarımızdır. Toplam 2 Bin’e yakın öğrencimiz var. 170 Bin nüfuslu bir ilçede 2 bin öğrenci çok fazla olmasa gerek. İstiyoruz ki her bölgede, her mahallede en az 2-3 tane kurdumuz oldun. Kardeşlerimiz Allah’ın kitabı ile buluşunlar. İl Müftülüğümüz olarak, ilçe müftülüğümüz olarak ümmetin çocuklarını Kuran’la buluşturmak için yoğun bir gayret gösteriyoruz. Gölcük Ziyaretliler Derneğimiz bu konuda bizlere çok güzel yardımcı oluyorlar. Açmış olduğumuz Kur’an Kursumuz ile 4-6 yaş gurubu çocuklarımız Kur’an ile buluşturacağız. Ben bir kez daha emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyor, yeni Kur’an kursumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Doğan, “Şu anda İlimizde 4-6 yaş gurubu Kur’an Kursuna giden 6 Bin 200 öğrencimiz var”

Ardından söz alan İl Müftüsü  Yusuf Doğan konuşmasında, “ Değerli kardeşlerim Diyanet illeri başkanlığımız önünde çok önemli bir hizmet alanı oluştu. Zaten yatılı ve gündüzlü Kur’an kurslarımız bardı fakat 4-6 yaş gurubu Kur’an Kurslarımız bizim için çok önem arz ediyor. Gölcük Ziyaretliler Derneğimizin Başkanı Sayın Seyfettin Öztürk Beyefendi’nin  önderliğinde açılan Kur’an Kursumuz ile burada çocuklarımızı Kur’an ile buluşacaklar. Ben kendilerine bu güzel düşünceleri için teşekkür ediyorum. Şu anda İlimizde 4-6 yaş gurubu Kur’an Kursuna giden 6 Bin 200 öğrencimiz var. Amacımız bu sayıyı daha üst seviyelere çıkarmak. Seyfettin Hocamız geldi gitti bizleri teşvik etti. Kendisinden Allah razı olsun. İnşallah burada yetişecek olan yavrularımız imanlı, ibadetli, güzel ahlaklı yetişmelerini bütün amacımızdır. Bu anlamlı açılışımıza katılan tüm davetlilerimize Müftülüğümüz ve Derneğimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Arınç, “Seyfettin Bey’in öncülüğünde ona maddi ve manevi yardımcı olan bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum”

Açılış töreninde son söz alan TBMM Meclis Eski Başkanı Bülent Arınç konuşmasında, “ Çok hyırlı bir iş için davet almıştım. Seyfettin Öztürk arkadaşımız yılarlıdan beri tanıdığımız, dava ve yol arkadaşlığı yaptığımız kıymetli bir insandır. Böyle bir Kur’an Kursumuzun açılışından haber verdiler. Bende hem Kocaeli’ni hem de Gölcük’ü ziyaret ederek katılım sağlamak istedik. Geldiğim için çok mutlu oldum, dostlarımı gördüm.  Birlikte çalıştığımız değerli bakanımızı gördüm. Siz Ziyaretli kardeşlerim ile buluşma imkanı buldum. Öncelikle Gölcük, Kocaeli, Karamürsel, bu civarda geçmişten bu yana siyasi çalışmalarımız sebebiyle  yakın ilgi içinde olmuştuk. Bu bölgenin insanı hemen hemen umumiyetle  tamamı  dindar insanlardır, çalışkan insanlardır, gayretli insanlardır. Dava şuuruna sahip insanlardır. 70 ‘li yılların sonundan başlayarak 80’li, 90’lı, 2000’li yıllarda defalarca geldiğim bu yerlerde, Allah tekrarını yaşatmasın birde Deprem yaşamış olan Gölcük’ün ne kadar inancına bağlı, ne kadar hayırsever olduğunu, güzel hizmetlere ne kadar birlikte koştuğunu çok yakından biliyorum. Seyfettin Bey’in öncülüğünde ve onun yakın arkadaşlarıyla gerçekten 100 misli bereketli bir işin nasıl sonuçlandığını görmüş olduk. 10 Bin Lirayla başlayan 1 Milyon 200 Bin lira gibi bir para sarfıyla bu hale getirilen güzel bir müesseseyi açtılar. Bugünde Kur’an Kursumuzun açılışını gerçekleştireceğiz. Özellikle 4-6 yaş çocuklarımızın milli manevi değerleriyle yetişmesi, Kur’an’la tanışması, ibadeti görmesi açısından mutlaka faydalı olacaktır. Bende Seyfettin Bey’in öncülüğünde ona maddi ve manevi yardımcı olan bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış kurdelesi dualarla kesildi

Konuşmaların ardından 4-6 yaş arası çocuklar için faaliyet verecek olan Kur’an Kursu  yapılan duanın  ardından TBMM Meclis Eski Başkanı Bülent Arınç,   Çevre ve Orman Eski  Bakanı Osman Pepe  Gölcük Ziyaretliler Dernek Başkanı Seyfettin Öztürk, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İlçe Müftüsü İlyas Öztel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu’nun açılış kurdelesini kesmesiyle açıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.