DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 28°C
Gök Gürültülü

Bu sene bayram pazarının Gazi Otoparkı’na kurulması PAZARCI ESNAFINI MUTLU ETTİ

Bu sene bayram pazarının Gazi Otoparkı’na kurulması  PAZARCI ESNAFINI MUTLU ETTİ

Bu sene bayram pazarının Gazi Otoparkı’na kurulması

PAZARCI ESNAFINI MUTLU ETTİ

İlçemizde 9 yıldır Dumlupınar Mahallesi 63. Sokak’ta kurulan bayram pazarı bu sene Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer’in Gölcük Belediyesi’ne sunduğu projenin kabul edilmesi ile Gazi Otoparkı alanına kuruldu.  Pazarcı esnafı bundan sonra bayram pazarlarının Gazi Otoparkı’nda kurulacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Satışlar sahur vaktine kadar devam edecek

Gölcük’te bir bayram geleneği olan ve dini bayramlardan 3 gün önce kurulan bayram pazarı ilçemizde 9 yıldır Dumlupınar Mahallesi 63. Sokak’ta kuruluyordu. Birçok pazarcı esnafını memnun olmadığı bu durum Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer’in Gölcük Belediyesi’ne sunduğu projenin kabul edilmesi ile bayram pazarı artık Gazi Otoparkı alanında kurulmasına karar verildi. 3 gün boyunca açık olacak olan bayram pazarında sahur vaktine kadar satış devam edecek.

Tuncer, “Amacımız Gölcük gibi kıymetli bir ilçenin ticari olarak değerini de arttırmaktır”

Bayram Pazarının Gazi Otoparkı’nda kurulmasında büyük rol oymayan Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdurrezzak Tuncer yaptığı açıklamada, “Bayram pazarları ilçemiz için ayrı bir heyecan , ayrı bir havadır. Her yıl dini bayramlarda çarşıya kurulan arife pazarının pazarcı ile çarşı esnafının buluşması ve kenetlenmesidir. Amacımız ilçemizin ticari olarak daha hareketli konumda olmasıdır. Bu sebeple biz pazarcılar kurmuş olduğumuz tezgahlarla ayrı bir heyecan katmaktayız. Son 9 yıldır 63. Sokakta kurduğumuz bayram pazarımız hem halkımız için hem de pazarcı esnafımız için olumsuz koşullar oluşturmaktaydı.  Bilindiği gibi çarşı merkezde uzun zamandır yeri boş olan Gazi Ortaokulu’nun alanını değerlendirmek istedik. Amacımız Gölcük gibi kıymetli bir ilçenin ticari olarak değerini de arttırmaktır. Bu sebeple belediyemize sunmuş olduğumuz projemiz olumlu sonuç verdi ve bizler Gazi Ortaokulu’nun alanına panayır havasında bir Pazar teşkil ettik. Umuyoruz ki bundan sonra hem çarşı esnafımız hem halkımız hem de pazarcı esnafımız faydalanacaktır. Bu konuda bizlere her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Sayın Av. Ali Yıldırım Sezer’e tüm esnafım adına teşekkürü bir borç bilirim. İlçemize, halkımıza ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum. Şimdiden halkımızın ve esnafımızın Ramazan bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Altun, “Bu bayram pazarı  hem müşterilerimiz hem de bizim için daha uygun oldu”

Rıfat Altun, “ Ben 25 senedir bu işi yapıyorum. 9 yıl boyunca 63. Sokakta bayram pazarı kuruldu fakat biraz uç noktada olduğu için fazla iş yapamayacağım için tezgah açmıyordum. Hem Belediye başkanımıza hem de oda başkanımızın sayesinde Gazi Otoparkı’nda bayram pazarı tezgahımızı açtık. Bu bayram pazarı  hem müşterilerimiz hem de bizim için daha uygun oldu. Müşterilerimizde çok memnun. İnşallah burada daha güzel satışlar yapacağız” dedi.

Yıldırım, “Merkezi bir yerde olması esnaf için çok avantajlı oldu”

A. Baki Yıldırım, “ Ben bu sene bayram pazarının Gazi Otoparkı’nda kurulmasından çok memnun kaldım. Merkezi bir yerde olması esnaf için çok avantajlı oldu. İnşallah esnafımız için hayırlısı olur. Gölcük halkından olumlu tepkiler aldık. ilk günümüze rağmen kalabalık var. Özellikle son iki gün daha da yoğun olacağını düşünüyoruz. Oda başkanımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yüksel, “Bayram pazarı çarşı merkezde olduğu için daha çok kişi geliyor ve satışlarımız daha iyi”

Mustafa Yüksel, “ Bayram pazarı Gazi Otoparkı’na kurulduğu için çok memnunum. 9 senedir 63. Sokakta bayram pazarı kuruluyordu. Fakat orası vatandaşlara uzak ve ters olduğu için doğru düzgün kimse gelmiyordu. Şimdi bayram pazarı çarşı merkezde olduğu için daha çok kişi geliyor ve satışlarımız daha iyi. Bize bu imkanı sağlayan başta oda başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Aktaş, “Sokak aralarında tezgah açtığımız zaman ev ve arabalara ip bağlama nedeniyle zarar verebiliyor ve sıkıntılar yaşıyorduk”

Ömer Aktaş, “  Öncelikle bize bu bayram pazarını burada kurmamızı sağlayan Belediye başkanımız Sayın Ali Yıldırım Sezer ve Oda Başkanımız Sayın Abdurrezzak Tuncer’e ve Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum. Bundan sonra bayram pazarının burada kurmak istiyoruz. Bunun nedeni de sokak aralarında tezgah açtığımız zaman ev ve arabalara ip bağlama nedeniyle zarar verebiliyor ve sıkıntılar yaşıyorduk. Gazi otoparkında böyle bir sıkıntı yaşamadığımız için daha rahatız. Daha göze hoş ve toplu bir şekilde alışveriş yapabilmekteyiz” dedi.

YORUMLAR
  1. Avatar Y.kara dedi ki:

    Bu ilkelliği 63.sk.sakini olarak yıllarca yaşadım.Gece uyku yok,yollar işgal altındaydı.Her türlü argo,küfür,askerlik anısı dinlemekten gına gelmişti.KURTULDUK…