DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 37°C
Sıcak

Başkan Sezer’den önemli açıklamalar

Başkan Sezer’den önemli açıklamalar

Başkan Sezer’den önemli açıklamalar

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği, Mahalle Muhtarları Toplantısı, Sanat Galerisi’nde yapıldı. Toplantıya yoğun ilgi gösteren mahalle muhtarları Başkan Sezer’e talep ve önerilerini sıralarken, Başkan Sezer’de göreve başladığı süreçten günümüze yaptıklarını anlattı, güncel sorunlara ve çözümlerine değindi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği, Mahalle Muhtarları Toplantısı, Sanat Galerisi’nde yapıldı. Çözüm odaklı bir yönetim anlayışıyla, mahallelerde muhtarların gözleri kulakları olduğunu belirten Başkan Sezer, muhtarların taleplerinin değerlendirilip, çözümü noktasında harekete geçilmesi talimatını başkan yardımcılarına ve birim müdürlerine verdi. Başkan Sezer önemli konulara değindiği konuşmasında şunları söyledi: “İlçemizin nüfusun yüzde doksanlar oranında büyük çoğunluğu muhtarlık yaptığınız mahallelerde yaşıyor. Şu ana kadar yaptığımız işlerle alakalı olarak sosyal medyada ve basından bizi takip ediyorsunuzdur. Şunu söyleyebilirim ki; ekonomik anlamda koşullarımız ne olursa olsun, biz çok farklı kamu kurumlarında, bakanlıklarda itibarımızı güçlendirmek ve kendi yapamayacağımız projeleri onlarlayapacağımız işbirliğiyle yapabilmek için çalışıyoruz.

SAĞLIK YATIRIMLARIYLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Sağlıkla ilgili ilçemizde yapılacak önemli yatırımları dün görüşmüştük. Sağlık konusunda şunu söyleyebiliriz; Kocaeli genelinde en fazla yatırımın alındığı ilçe Gölcük olacak. Biliyorsunuz yeni devlet hastanemiz var ve inşaatı devam ediyor, hastanemizin yanında yapılacak bir bina da aile sağlık merkezi ile 112 acil müdahale merkezi planlanıyordu. Hemen yeni hastanenin karşısındaki park alanının çok küçük bir kısmını Sağlık Bakanlığına Meclis kararıyla tahsis ettik. Kavşağın hemen bitiminde ki alanda 112 Acil Sağlık Merkezi yapılacak. Bugün ki gazetelerde de görmüşsünüzdür. Donanma Caddesi’nde bulunan eski dispanserin bulunduğu bina yıkılacak ve orada bir sağlık kompleksi inşa edilecek. Yine Yunus Emre Mahallesi’nin bulunduğu alanda da sağlık merkezi inşa edilecek. Düzağaç Mahallesi ile ilgili olarak da çalışmalarımız devam ediyor. Farklı alternatifler vardı ama şuan ki durum itibariyle sağlık görüşü aynı yerde. Onun da tahsisiyle ilgili olarak bir takas yapılması gerekiyor. Takas yapıldıktan sonra aynı yerde çözülecek. Daha önce bizden talep edilen Telekom’dan alınan bir yer vardı onun üzerinde artık durulmuyor. Bizim bu binayla ilgili prosedür de de son noktaya gelmiş durumdayız. Tahmin ediyorum 15 gün içinde de bakanlıktan onay gelir. Binanın tüm kullanım hakkı tamamen belediyemizin dolayısıyla Gölcük ilçesine ait olacak. Genel itibariyle yapılacak olan çok önemli çalışmalarımız var. Kentsel dönüşümümüz var ve sanayi alanıyla ilgili olarak yaptığımız planlamalarımız var. Bununla ilgili art arda görüşmeler yaptık. Hedefimiz Allah nasip ederse farklı kurumlarla birebir anlaşma yaparak Gölcükümüzde birçok proje aynı zamanda başlamak ve ilçemizi şantiye haline getirmek.

“SİNEKLE İLGİLİ ŞİKAYETLERİ GİDERECEĞİZ”

Sineklerle ilgili olarak bu işin planlamasını yapan Büyükşehir Belediyemiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama çalışmaları var. Bununla alakalı olarakta bizim ilgili personelimiz Büyükşehir Belediyesi’nde toplantılara katıldı. Bu konuyla alakalı olarak bizde inisiyatif aldık çalışmamızı yaptık ve birkaç gün içerisinde vatandaşlarımızın sinekle ilgili şikayetlerini gidermeye çalışacağız.

SOKAK KÖPEKLERİYLE İLGİLİ SÜRECİ ANLATTI

Sokak köpekleriyle ilgili olarak şu an sorunu çözecek önemli bir yasa şuan içinTBMM. Bu konuda da umarım çözüm odaklı bir sonuç çıkar. Bizim barınaklarımız yok. Kocaeli Büyükşehir Belediyesiyle görüşmelerimizde de belediye hiçbir ilçeye barınak yapılmasını istemiyor. Barınakları hayvanların bakılacağı bir yer olarak algılanıyor fakat buralar geçici olarak bir tedavi yeri. Burada belli bir süre hayvanların tedavisi ve kısırlaştırılması yapıldıktan sonra alındığı yere bırakılması öngörülüyor. Dolayısıyla çok ciddi bir çözüm getirmiyor. Saldırgan hayvanlarla alakalışikayetlereekibimiz gereken müdahaleyi hemen yapıyor.

“ÇÖP SORUNUYLA İLGİLİ YOĞUN BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ”

Çöp sorunu ile ilgili yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bakanlıkla da yapmış olduğumuz görüşmeler var. Araç sayısını Ağustos ayı içerisinde artıracağız. Çöplerin daha hızlı toplanabilmesi konusunda eleman sayısını artırdık,daha da artıracağız. Sokakta uzayan otlarla alakalı gerekli performansı sağlayabilmek açısından yeterli çalışan olmadığından hizmet alımı yaptık. Özellikle mezarlık alanlarının otlarının biçilmesini bu hizmet alımıyla gerçekleştirdik. Genel anlamda geçmişe göre bir iyileşme ön görüyoruz. Bu araç sayısının, personel sayısının artmasıyla daha istenen noktaya gelinecek.

“YOLLARIMIZI DÜZELTİYORUZ”

Bozuk yolları düzeltme ve asfalt yama yapılabilmesi noktasında tüm mahallelerimizde çalışmalarımız devam ediyor.Büyük ölçüde de yama yapılacak yerler tamamlandı. Eksik olanlar yerleri de zaman içeresinde tamamlayacağız. Büyükşehir Belediyemiz bu konuda bize destek oluyor. Kendilerine de teşekkür etmek istiyorum.

“TÜM PARKLARDA BAKIM VE ONARIM YAPACAĞIZ”

Göreve başladığımız süreç içerisinde park ve bahçelerle ilgili ciddi şikayetle vardı. İlçe genelinde 200’e yakın parkımız var. Ekiplerimiz olabildiğince hızlı bir şekilde bu sorunlara çözüm üretmeye çalışıyorlar.Sizde hak verirsiniz, 200 parkın her birini bir günde düzeltmiş olsalar 200 gün sürer. Bu da 6 aylık bir süre zarfıdır.Bizim bu kadar beklemeye tahammülümüz yok. Bununla ilgili olarak biz hizmet alımı gerçekleştirdik. Şu ana kadar 7 parkı bitirdik. Kısa sürede bu parkların tamamında bakım ve onarım gerçekleştirmiş olacağız.

“YÜZBAŞILAR KAVŞAĞI TEMMUZ ORTASINDA AÇILACAK”

Trafikle alakalı düzenleme çalışmalarımız olacak. Kavaklı da özellikle Kongre Sarayı’nın olduğu yerde ve Değirmendere merkezinin olduğu alanda bununla ilgili olarak da çalışmalarımız devam ediyor. Işıklandırma konusunda şikayetler vardı. Biz olabildiğince parkları ışıklandırmaya çalışıyoruz. Özellikle şikayet edilen çoğu parkın ışıklandırmasını yaptık. Bunların yanında Yüzbaşılar Kavşağı’nın yan yollarının kullanıma açılması Temmuz ayı ortasına kadar tamamlanmış olacak. Gölcük’ün sorunlarına vakıfız. Sizlerin de desteği ile el birliğimizle hepsini bir bir çözeceğiz. Toplantıya katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.