DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 19°C
Sağanak Yağışlı

Başkan Sezer İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi PROJELER MASAYA YATIRILDI

Başkan Sezer İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi PROJELER MASAYA YATIRILDI

Başkan Sezer İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi

PROJELER MASAYA YATIRILDI

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, siyasi parti ilçe başkanlarıyla Değirmendere yalı Evleri’nde düzenlediği toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Gölcük’te yapımı devam eden projeler masaya yatırıldı.

Başkan Sezer’in göreve seçildiği günden, bugüne kadar hayata geçirilen ve devam eden projelerle ilgili bilgi verdiği toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Saadet Parti İlçe Başkanı Yaşar Yıldız ve Yeniden Refah Partisi Başkan vekili Altan Aygün katıldı.

BAŞKAN SEZER: “HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI GÖLCÜK”

Başkan Sezer yaptığı açılış konuşmasında; “Davetimize icabet edip toplantımıza katıldığınız için sizlere öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Uzun zamandır düşündüğümüz, periyodik olarak da bir araya gelip, istişare etmenin faydalı olduğunu düşünüyorum. Biz zaten önemli olan konularla alakalı bir husus olduğunda ilçe başkanlarımızla bire bir konuşuyoruz, istişare ediyoruz.  Ancak bir masanın etrafında hep birlikte oturmak, bugün nasip oldu. Hepimizin ortak paydası Gölcük. Gölcük için çalışıyoruz. Belediye olarak yapmaya çalıştığımız, gayret ettiğimiz tüm çalışmalar ilçemiz ve hemşehrilerimiz için. Diğer arkadaşlarımızın da aynı şekilde derdi, Gölcüklülerin daha iyi ve müreffeh koşullarda yaşayabilmesi. Doğru aslında bir tanedir, sadece yöntem farklı olabilir. Doğruya ulaşabilmek noktasında, bizim dediğimiz doğrudur anlayışına sahip değiliz. Dolayısıyla kamuoyunun fikrinin alınabilmesinde siyasi partiler çok önemli. Siyasi partiler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Siyasi partilerin ilçemiz için katkı sağlamaları bizim için ayrı bir önem taşıyor. O nedenle buradayız. Siyasi parti ilçe başkanlarımıza ve basın mensuplarımıza katılımlarından dolayı tekrar teşekkür ederim” dedi.     

SEYMEN: “GÖLCÜK’Ü HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen yaptığı konuşmada; “AK Parti İlçe Başkanı olarak düzenlemiş olduğunuz bu toplantıyı çok önemsiyorum. Çok kıymetli bizim içinde. Biz seçimlerde şunun sözünü verdik. Biz Gölcük’ü hep beraber yöneteceğiz. Bütün siyasi partilerle ortak zeminde, onlarında görüşlerini alıp, o şekilde bir hizmet üreteceğiz. Gelen bütün siyasi parti başkanlarına, Gölcükümüzün güzide basın mensuplarına ben teşekkür ediyorum. Toplantımız hayırlara vesile olsun” dedi.

GÜREL: “BİZİM İÇİN MÜHİM OLAN İLÇEMİZİN KALKINMASI”

CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel yaptığı konuşmada; “Çok önemsediğim aylar öncesinde planladığımız fakat hayata geçiremediğimiz bir toplantıyı belediye başkanımız organize etti. Gölcük hepimizin. Gölcük’ün kalkınması demek hepimizin kalkınması demek. Ben bu noktada siyasete değil, Gölcük’ün kalkınmasına bakarım. Belediyemiz bizden ne tür destek isterse, vermeye hazır olduğumuzu daha önce olduğu gibi bugün de belirtmek istiyorum. Genel siyasete girmeye ihtiyaç duymuyoruz,  çünkü; genel siyaset bizim genel merkezlerimiz bazında yapılıyor. Bizim için mühim olan, ilçemizin kalkınması. Bu güzelliğin Türkiye geneline yayılması. Biz burada her siyasi partiden temsilciler olarak bir araya gelebiliyorsak, bunun ülke bazında yapılması, ülkenin gelişmesine katkı sunacaktır. Biz kenetlenirsek zaten birçok sorunu da aşmış oluruz. Bu bağlamda başkanımıza teşekkür ediyorum. Benim arzum periyodik olarak bu toplantıların devam etmesi yönünde. Gölcük için ne yapılabiliri paylaşmak.” dedi. 

YILDIZ: “ÇALIŞMALARINIZ GÜZEL”

Saadet Parti İlçe Başkanı Yaşar Yıldız yaptığı konuşmada; “Bizleri burada topladığı için başkanımıza teşekkür ederiz. Sizi takip ediyoruz. Çalışmalarınız güzel. Sabah erkenden işe geliyorsunuz. Tebrik ediyorum. İşin başındasınız. Mücadele ediyorsunuz. Gönül belediyeciliği noktasında insanlara dokunmamız lazım. Teşekkür ediyoruz” dedi.

AYGÜN: “HER ŞEY GÖLCÜK İÇİN, İNSANLARIMIZ İÇİN”

Yeniden Refah Partisi Başkan vekili Altan Aygün konuşmasında; “Belediye başkanımıza böyle bir organizasyonda bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Her şey Gölcük için, her şey insanlarımız için. İnşallah çalışmalarımız hayırlara vesile olur” dedi.

AYNACI: “BİZE OY VERMİŞ İNSANLARA TEMSİLEN BURADAYIZ”

İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı yaptığı konuşmada; “Başkanımıza bu toplantı için teşekkür etmek istiyorum. Cumhuriyet değerlerine inanmış, demokrasiyi benimsemiş bir toplumuz. Gölcük’ün yeri çok farklı. Gölcük’te siyaset yapmak bir ayrıcalık, bunu her platformda anlatıyoruz. İlçemizde bütün ilçe başkanlarıyla, meclis üyelerimizle, belediye başkanımızla istişaremiz çok güzel. Birliktelik var. Burada biz İsmail Aynacı, Fikret Gürel ve Çetin Seymen diye oturmuyoruz. Bize oy vermiş insanlara temsilen buradayız. Bu insanlarında fikirlerini bizde size iletmekteyiz. Bizi burada toplamanız bütün İYİ Parti’ye oy vermiş insanları toplamış gibi görüyorum. Burada beraber yaşadığımız bir kent için istişareler yapacağız. Çocuklarımızın geleceği için hayalini kurduğumuz bir şehir hayali var. Daha naçizane ne yapabiliriz diye bizimde fikirlerimiz, sizin çalışmalarınızla daha verimli olacağını düşünüyorum. Bu konudaki hassasiyetiniz için teşekkür ediyor, devamını diliyorum.” dedi.

ÇAKIR: “YAPTIĞIMIZ TOPLANTI TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAKTIR”

Son olarak söz alan MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır konuşmasında; “Yaptığımız bu toplantı Türkiye genelinde örnek olacaktır. Evet biz ayrı ayrı siyasi partileriz, fakat kesinlikle bir birine düşman falan değiliz. Bir birimize sadece rakibiz. Bunu bilelim. İlçe Başkanlarıyla ve belediye başkanımızla bunu çok önemsiyoruz ve özellikle söylüyorum: Gölcük’ün sorunları ne olursa olsun, rahatlıkla ulaşabiliyor ve konuşabiliyoruz. Aramızda hiçbir sıkıntı yoktur. İlçe Başkanlarıyla da önemli sorunlar olduğu zaman bir araya gelebiliyoruz. Arada bazı fitneler olacaktır. Asla ne ilçe başkanlarımız oyuna geliyor ne de belediye başkanımız.  Tabii Gölcük’te sorunlar var, ama bunlar zaman içerisinde yavaş yavaş çözülecektir. Bu toplantıyı düzenleyen başkanımıza, katılan ilçe başkanlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 “KENTSEL DÖNÜŞÜM TÜRKİYE’YE ROL MODEL OLACAK”

İlçe Başkanlarının konuşmalarından sonra söz alan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük’ü çekim merkezi haline getirmek için, çalıştıklarına dikkat çekerek, sunumuna başladı. Sunumunu Sinevizyon eşliğinde yapan Başkan Sezer, sunumunda ilk olarak Merkezde hayata geçirilecek olan Kentsel Dönüşüm Projesine değindi. Merkezde yapılacak olan, Kentsel Dönüşüm Projesinde sona gelindiğine dikkat çekerek, en önemli konunun ise kent içi trafiğini rahatlatacak olan bölüm olduğunu söyledi. Bununda evlerin altına yapılacak olan otoparklar ve bu otoparkların 1750 araç kapasiteli olmasının önemine değindi. Sezer, “Burada aslında siyasi partilerin temsilcileri kanalıyla o partiye gönül verenlerin tamamının bu masa etrafında olması söz konusudur. Bu birliktelik, güzel bir örnek. Yine; biz Donanma Kentiyiz. Bu farkındalığı da kesinlikle göstermemiz gerekiyor. Biz katıldığımız toplantılarda öncelikle depremin zikredilmesi yerine, Donanma Kenti olmanın, sanat, spor ve kültür kenti özelliklerinin vurgulanmasının gerekliliğini gündeme getiriyoruz. Biz de bunu daha ileri noktaya götürmek niyetindeyiz. Öncelikle; deprem sonrasında azalma olan ticari hayat konusunda ne yapabiliriz de canlılığı arttırabilir ve Gölcük’ü çekim merkezi haline getirebiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz. Bu noktada göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız çalışmalar hakkında bir sunum hazırladık. Bunları size aktarmak istiyorum. Kentsel Dönüşüm Projesi, merkezde ve yerinde yapılacak olan proje ile Türkiye’ye örnek ve rol model olacak. Böyle bir Kentsel Dönüşüm Projesi Türkiye’de bir ilk olacak. ”   

“MİLLET BAHÇESİ’NDE SORUN KALMADI”

Sunumunun diğer bölümünde Millet Bahçesine değinen Başkan Sezer, konu hakkında şunları söyledi: “İlçemize Saraylı sınırları içinde, 17 Ağustos At Yarışı Pistinin altı ile Koray Aydın Parkı’nın üstünde yapılacak olan Millet Bahçesi’nin projesi tamamlandı ve bakanlık tarafından onaylandı. Yani Millet Bahçesi’nin bütün protokolü yüzde 100 bitti diyebilirim.  Millet Bahçesi tamamlandığında, etrafındaki sosyal donatılar ile İlçemizin nefes alabileceği bir akciğerimiz olacak. Şimdiden Millet Bahçesi, Gölcük halkına hayırlı uğurlu olsun.”

SEZER, PROJELERİNİ ŞÖYLE SIRALADI

İlçe Başkanları toplantısında, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Millet Bahçesi Projesi’nin ardından, diğer projelerden konu başlıklarıyla bahsederek, ilçe başkanlarını bilgilendirdi. Başkan Sezer’in konu başlıkları ile bilgi verdiği projeler arasında şu projeler yer aldı:

 – Sivritepe Konutlarında Tapu teslimleri, Aralık ayının ilk haftasında verilecek.

– Kavaklı Sahiline yapılacak olan sahil projesi için, Donanma’ya yapılması planlanan 1.158 konutun, 224’e düşürüldü.

– Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde yapımı devam duble yol çalışmaları sonunda, muhteşem bir aydınlatma ile hizmete girecek.

– Eski Sanayi Sitesi’nde yıkım işlemlerinin tamamlandı ve yeni projeler için hazır hale getirildi.

 – Kavaklı Mahallesi’nde Kongre Sarayı önünde bulunan yol genişletildi.

– Hasaneyn Yaylası’nda 200 dönümlük alana, Spor Kompleksi yapılması içi, 100’de Yüz bitti. 

İsim: Serap DURUKAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.