DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 12°C
Karla Karışık Yağmur

Öğretmenler Günü’nde tüm Öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz

Öğretmenler Günü’nde tüm Öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz

Öğretmenler Günü’nde tüm Öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz

Pazar Günü 24 Kasım Öğretmenler Gününü ilçemizde çeşitli etkinlikler ile kutlayacağız. İlçemizde Öğretmenler Günü programı belli olurken, ilçemizde çelenk sunma töreni Pazar günü saat 10.00’da Anıtpark’ta gerçekleştirilecek. Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajlarını yayınladılar.

Öğretmenler Günü Programları belli oldu

Gölcük’te 24 Kasım Öğretmenler Günü programı pazar günü sabah saat 10:00’da Anıtpark’ta Çelenk Sunma töreni ile başlayacak. Saat 10.45’te İhsaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezi’nde Öğretmenler Günü programlarını icra edecek. Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, ilçemizde tertip edilen Öğretmenler Günü programlarına tüm eğitim camiasını ve vatandaşları davet etti.

Kaymakam Karabulut, ‘Öğretmenlerimiz geleceğimizin en güzel meşalesidir’

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajını yayınladı. Kaymakam Karabulut, tüm Öğretmenlerin bu müstesna günlerini kutlarken, ‘Öğretmenlerimiz geleceğimizin en güzel meşalesidir’ dedi.

Kaymakam Karabulut, ‘Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ e “Başöğretmen” unvanı verilişi tarihi olan “24 Kasım Öğretmenler Gününü” kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük Atatürk, “Eğitimdir ki, bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder.” sözüyle eğitimin önemine işaret ederken; “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.” “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” “Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır” diyerek, medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna, iyi öğretmenler olmadan iyi eğitim olamayacağına da işaret etmiştir. Kıymetli Öğretmenler, Büyük Atatürk’ün işaret ettiği bu önemlerin her zaman idrakinde olan Sizler; toplumdaki her bireyi eğiten; bireyden yola çıkarak toplumu şekillendiren toplum mimarları olarak, sınırsız sevginiz, sabır ve fedakarlıklarınız ile bizler için her zaman değerli, bilge, önder ve örnek kişiler oldunuz ve olmaktasınız. “Sizlerden toplum olarak beklentimiz, çağdaş medeniyet yolunda hızla ilerleyen ülkemiz çocuk ve gençlerini, dün olduğu gibi bugünde, düşünen, araştıran, sorgulayan, bilgiyi kullanan ve üreten, çağdaş düşünce sistemine sahip, insan haklarını, milli ve manevi değerlerini özümsemiş, ülkesini ve milletini seven, kişilikli ve kendine güvenen, bireyler olarak yetiştirmenizdir.Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum’ dedi.

Sezer, ‘Tüm Öğretmenlerimizin bu müstesna günlerini kutluyorum’

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şunları belirtti: ‘’Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle yayınladığı mesajda; “Büyük fedakarlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren,onlara iyiliği ve doğruluğu aşılayan, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyetin değerlerini, demokrasiyi insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü öğreten, sorumlu bireyler olarak yetişmelerine hayat rehberi olan,vatan ve millet sevgisini aşılayan fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyorum” dedi.

‘Öğretmenlerimizin gurur ve onur günü, “Öğretmenler Günü” kutlu olsun’

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında ise, şunları ifade etti: ‘’Bugün, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı, geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin gurur ve onur günü, “Öğretmenler Günü” dür. Bu özel günün, tüm öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza kutlu olmasını diliyorum. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Ülkemizin dört bir köşesine ulaşarak bu kutsal görevi başarıyla ifa eden, fedakârlıkların en büyüğünü göstererek ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayretinde olan öğretmenlerimiz, bireylerin ve toplumun yetişmesinde ve şekillenmesinde taşıdıkları bu büyük önem sebebiyle, milletlerin hayatında da eşsiz bir yere sahiptir.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak istidadını kazanmamıştır” sözüyle bunu en güzel şekilde ifade etmiştir.Sorumluluklarının bilincinde, geleceğimizin ta kendisi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve modern donanımlarla bezerken, en zor koşullarda dahi, ülkesine ve milletine olan bağlılık ve hizmet anlayışından kopmadan, erdemli, hoşgörü sahibi, demokratik, milli, manevi ve insani değerlere bağlı, sorgulayanı ve araştırmayı ilke edinmiş bireyler yetiştirmek için çalışan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.
Bu vesileyle bugün aramızda olmayan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, görevi başındaki tüm öğretmenlerimizin de bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum’ dedi.

Bizde Gazetemiz adına tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.