DOLAR 6,8612
EURO 7,7521
ALTIN 392,22
BIST 8,5740
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 33°C
Az Bulutlu

Türk Harb-İş Genel Başkanı Alaattin Soydan Gölcük’e geldi KOCAELİ ŞUBESİ’Nİ TEBRİK ETTİ

Türk Harb-İş Genel Başkanı Alaattin Soydan Gölcük’e geldi KOCAELİ ŞUBESİ’Nİ TEBRİK ETTİ

Türk Harb-İş Genel Başkanı Alaattin Soydan Gölcük’e geldi

KOCAELİ ŞUBESİ’Nİ TEBRİK ETTİ

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin Aylık Olağan Danışma Kurulu Toplantısı geçtiğimiz akşam Türk Harb-İş Genel Başkanı Alaattin Soydan ve Genel Merkez Yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşma yapan Genel Başkan Alaattin Soydan, ‘’Kocaeli Şubemiz çalışmaları ve başarılarıyla Türkiye’ye örnek şubelerimizin başında geliyor. Bu yüzden Şube Başkanımız Sayın Turhan Yıldız’ı ve Yönetimini kutluyorum’ dedi.

Aylık Olağan Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldılar

Sendika’nın Aylık Olağan Danışma Kurulu Toplantısına Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soysal, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karaca, Genel Sekreter Yaşar Yavuz, Genel Mali Sekreter Haldun Karabacak, Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, Yönetimi ve çok sayıda sendika üyeleri katılım sağladı. Toplantının öncesinde üyelere ve katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

Yıldız, ‘Bizler bu davaya hizmet etmeye çalışıyoruz’

Toplantıda konuşma yapan Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, ‘Öncelikle bugün Şubemizi ziyaret eden Genel Başkanımız Sayın Alaattin Soydan’a, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hasan Karaca’ya, Genel Sekreterimiz Sayın Yaşar Yavuz’a ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Genel Mali Sekreterimiz Sayın Haldun Karabacak’a ve siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. Sendikacılık biliyorsunuz ki çok meşakkatli bir iş. Bizler bu davaya hizmet etmeye çalışıyoruz. Yarından itibaren çalışmalara başlayıp, 390 arkadaşımızı eğitime alacağız. Akabinde 290 arkadaşımızı daha eğitime alacağız. Sizlerin merak ettiği önemli bir konuda ne zaman emekli olursam, daha avantajlı olur sorusu. Size en yetkili ağızdan iletiyorum. Bu yıl Ocak 14’ünde emekli olmak sizlerine avantajınıza. Akıllarınızı karıştıranlar olabilir. Bizler sizin için en yetkili ağızdan bilgi alıp, size iletiyoruz.Tank Palet Fabrikası’nda yaşanan süreçte Kocaeli Şubemiz en güzel şekilde tepkisini göstermiş ve siz üyelerimizin haklarını savunmuştur. Sonuçta Tank Palet Fabrikası’nda işçiler hala devletten maaşlarını almakta ve kendilerini güvende hissetmektedir. Bizler çalışmalarımızı siz değerli üyelerimiz için en iyi şekilde yapıyor, sizlerde bunu biliyorsunuz’ dedi.

 
Yavuz, ‘Sizler Cumhuriyet döneminin en önemli direnişini yaptınız’

Türk Harb-İş Sendikası Genel Sekreteri Yaşar Yavuz, ‘Biz birçok şeyi sizden öğrendik. Eylemde neler yapılır sizden öğrendik. Tank Palet Fabrikası sürecinde gelinen noktada sizlerin payı çok büyüktür. Sizler Cumhuriyet döneminin en önemli direnişini yaptınız. Sizler Tank Palet Fabrikası için verdiği onurlu mücadele sayesinde arkadaşlarımız işlerinde toplu iş sözleşmesine bağlı olarak çalışıyor. Genel olarak arkadaşlarımızın içi rahat. En azından Patronlarının hala devlet olduğunu biliyorlar. Gerçekten Kocaeli Şubesi bize çok büyük destek oldular’ diye konuştu.

Karaca, ‘Sizler gerçekten tebrikleri hakediyorsunuz’

Türk Harb-İş Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karaca, ‘Kocaeli Şubemiz gerçekten coşkusuyla, en güzel sistemli çalışmaları ortaya koyan şubelerin başında. Bizler Kocaeli Şubemizin talebi üzerine üyelerimize Yalova tesislerimizde eğitim vereceğiz. Yılbaşı sonrasında da kişisel eğitimlerimiz olacak. Devamlı gelişim sınırsız olmalıdır. Sizden ricam bu eğitimlere katılmanızdır. Bundan iki hafta önce İstanbul gezilerimiz oldu, Gölcük’te de gördüm. Aslında bütün üyelerimizin çalıştığı ortamları görmelerini isterim. Deniz kuvvetlerinde çalışan sizler gerçekten çok zorlu ortamlarda çalışıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Sizler gerçekten tebrikleri hakediyorsunuz. Bu kapsamda Allah devletimize, işlerimize zeval vermesin. Tank Palet Fabrikası’nda gelinen son nokta çok önemlidir. En azından işçi kardeşlerimizin gönülleri rahat’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Kurubacak, ‘Sorunlarınızın çözüm merkezi burasıdır’


Türk Harb İş Sendikası Mali Sekreteri Haldun Kurubacak, ‘23 yıldır bu sendikaya emek vermenin, çalışmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bizler yoğun bir çalışmanın içerisindeyiz. Asfalt A.Ş.’ de işler devam ediyor. Görüşmelerimiz devam ediyor. deniz kuvvetleri işyerlerimizde çok şükür lokal sorunlar haricinde çok büyük sorunumuz yok. Bizler siz değerli üyelerimizin haklarını 4 yıl daha korumaya devam edeceğiz. Eskiden çok defa şubelere geliyordum. Ne yazık ki Genel Merkez de artık sayımız düştü. Bu yüzden Genel kurul sonrasında evimi Ankara’ya taşıdım. Bundan sonra Şubeye daha az geleceğim ama katılabildiğim kadar katılacağım. Sorunlarınıza hep değinip, çözüm bulacağız. Biliyorsunuz ki sorunlar her zaman olacak. Ama sorunlar ile ilgili çözüm mercii Genel Merkez ve Şubenizdir. Sorunlarınız da mutlaka çözülecektir’ şeklinde konuştu.

Genel Başkan Soydan, ‘Çalışmalarımızı üyelerimizin hakkını savunarak sürdüreceğiz’

Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan, ‘Sizler gerçekten çok sıkıntılı ve ağır şartlarda çalışıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Değerli arkadaşlarım, Hasan başkan eğitimler ile ilgili konulara değindi. Haldun başkanım, Yaşar başkanım ve Turhan başkanım önemli konularda açıklama yaptı. Biliyorsunuz ki 28-29 Eylül’de bir Genel Kurul yaşandı. O Genel Kurul’da sizin huzurunuza çıkan ekip 4 sene layıkıyla görev yapacak. Genel kurulda birçok arkadaşınız canlı olarak şahitlik yapmıştır. Demokrasinin olduğu yerde seçim, seçimin olduğu yerde adaylar olacaktır. Muhalefet mutlaka olacaktır. Ben muhalefete bu pencereden bakıyorum. Muhalefet asla beni rahatsız etmez. Yani 8 seneden fazla sendikacılık tecrübemiz var. Gururla söylediğim hadise, karşımıza çıkan aday muhalefetlik yapmak için karşımıza çıktı. Allah’a şükürler olsun kimse bizi yalancılıkla, dolandırıcılıkla, hukuksuzlukla, ahlaksızlıkla suçlamadı. Bunu yapamadı. Ama şunu belirteyim ki kimse hitabetim iyi olduğu için bizi yargılayamaz. Bu da cehaletin geldiği son nokta olsa gerek. Genel Kurul’da kazanan biz olduk. Bizler insanların vebalini sırtımızda taşıyoruz. Fakat 29 Eylül’den sonra yaklaşık 24 bin kişinin, aileleriyle birlikte 100 binden fazla kişinin vebalini üzerimizde hissediyoruz. Bizler bu bilinçle çalışacağız. Bunu bilmenizi istiyorum. Ben 24 bin insanın vebalini üzerimde taşırken o masada dikenin üzerinde oturuyormuşum gibi olmalıyım. Ama bir yetkili bir mercinin karşısına çıktığımda ise üyelerimizin haklarını ezdirmemek, dik durmak için oturmanın bilincinde olmalıyız. İste buna liyakat denir. Liyakat çok önemli. Bizler görevimiz süresince bu bilinçle çalışıp, sorunlarımızı en aza indirgeyecek, sizlerin yüzünü güldüreceğiz. Kocaeli Şubemiz gerçekten Türkiye çapında çalışmalarıyla örnek şubelerden biri. Turhan Yıldız başkanımıza ve değerli Yönetimine teşekkür ediyorum’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.