DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Büyükakın’dan MHP’ye teşekkür ziyareti BU İTTİFAKIN DEĞERİ GELECEKTE ANLAŞILACAK

Büyükakın’dan MHP’ye teşekkür ziyareti BU İTTİFAKIN DEĞERİ GELECEKTE ANLAŞILACAK

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, geçtiğimiz Cuma günü Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır ve yönetimini ziyaret etti.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti ilçe Başkanı Çetin Seymen, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Nihat Abiş, MHP İl Başkan Vekili Hüseyin Çalıroğlu, Yönetimi, Partililer ve Belediye Meclis Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette yerel, ulusal ve uluslararası konular hakkında değerlendirmeler yapan Başkan Büyükakın, Cumhur İttifakının önemine bir kez daha değindi.Gölcük, Cumhur ittifakı açısından en başarılı olduğumuz ilçelerden bir tanesi diyen Başkan Büyükakın,“En başından beri Cumhur İttifakı olarak oldukça güçlü bir görüntü sergiledik” dedi.

ÇAKIR, ‘BUGÜN KURDUĞUMUZ İTTİFAK SAYESİNDE ÜLKEMİZDE BOMBALAR PATLAMIYOR’

Ziyarette konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, ‘Ziyaretiniz için siz değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemiz ve Milletimiz adına yapılan ittifakımızda bugünkü ziyareti için değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bugün kurduğumuz ittifak sayesinde ülkemizde bombalar patlamıyor. Bu çok önemli. Bizim ittifakımız milletimizle, milletimiz için yapılan ittifaktır. Bunun değeri gelecekte daha iyi anlaşılacaktır’ diye konuştu.

BÜYÜKAKIN, ‘İL ÇAPINDA EN BAŞARILI İLLERDEN BİRİYİZ’

Cumhur İttifakı’nın TürkiyegenelindeKocaeli’nin oldukça başarılı olduğu vurgusunu yapan Başkan Büyükakın, “İl çapında enbaşarılı illerden biriyiz. Çok güzel bir seçim dönemi yaşadık. Ben evvela bizlere verdiğiniz destek ve gece gündüz demeden bize inanarak çalıştığınız için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizde o desteğin hakkını vermek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu ittifak hakikatten memleketimizin geleceği açısından çok önemli bir ittifaktır. Belki bugün bazıları görüyor. Birçok yerde söyleniyor ama geriye dönüp bakıldığında, tarih ilerleyip o günden bugüne tekrar bakıldığında,Cumhur İttifakının özellikle memleketimiz için dünyadaki rolünün ne kadar önemli olduğunu yarın çok daha iyi görülecek” diye konuştu.

‘DÜNYA DÜZENİNDE YENİ BİR DÖNEME GEÇTİK’

Yeni bir dünya kurulduğunu da dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Şöyle bir tanımlama yaparsak aslında geçtiğimiz yüzyıl Berlin duvarının yıkılması ve Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla bitti. Ama ondan sonra yeni bir dünya düzeni kurulamadı, oturmadı. Oradan alırsak eskiden iki kutuplu bir dünya vardı. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra kısmen ortaya çıkmış ama İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra iyice siyah beyaz gibi net bir şekilde ayrışarak ortaya çıkmış iki kutuplu dünya düzeninin yanı sıra soğuk savaş dönemi vardı. Sovyetler Birliği’nin dağılması ve Berlin duvarının yıkılması en büyük sembolik göstergedir. Şimdi yeni bir döneme geçtik. Rusya’nın zayıflaması dünyada Amerika’nın buboşluğu dolduramaması, en azından bunun kuralının belli olmaması, Amerika’nın son dönemde tamamen kuralsız bir şekilde operasyonlar yürütmesi, Irak’ta yapılan işgal girişimi, Saddam’ın devrilmesi gibi gelişmelerle dünyada yeni bir dünya düzeni kurmaya çalıştılar. Ancak hala bunun kuralı ve bir düzeni yok. Amerika, kafasına göre jandarmalık yapıyor. Kafasına göre Ortadoğu’yu ve burnumuzun dibini dizayn etmeye çalışıyor. İsrail ile birlikte kendi ajandalarını hayata geçirmeye çalışıyor.Adım adım bunu yapmak için çalışıyorlar. Burnumuzun dibinde bir terör devleti kurmaya çalıştılar. Suriye’de bunun en bariz örneğini gördük” dedi.

‘GENEL BAŞKANLARIMIZ SAYESİNDE OYUNLARI YER BİR EDİYORUZ’

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Ama liderlerimizin yapmış olduğu ittifak esasen küresel ölçüde bu oynanan oyunlara ve tezgahlara karşı yapılmış bir ittifaktır. Bunun adına ne derseniz deyinama bizim kadim devlet geleneğimizin bir yansımasıdır. Bundan zerre şüpheniz olmasın. Uzun vadede bunun sonuçlarını çok daha net şekilde göreceğiz. Tıpkı bir zamanlar ASALA’yı bitirdiğimiz vakitler nasıl PKK onun yerine ikame edildiyse ve devreye sokulduysa bugünde PKK bitmek üzeredir.Şimdi ona fon değiştirtip orada YPG adı altında başka bir tezgahla karşımıza çıkmaya çalışıyorlar. Ama genel başkanlarımızın ve liderlerimizin kurmuş olduğu ittifak sayesinde bütün bu oyunları kararlı bir şekilde bir bir yerle bir ediyoruz” dedi.

‘BU İTTİFAKI TARİH BİR GÜN YAZACAK’

 Büyükakın, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu sayededir ki Ortadoğu’daki bütün operasyonlarda çok hızlı neticeler almamıza imkân verecek adımlar atılabildi.Oradaki bütün tezgahlar bozuldu. Amerika’sı ve Rusya’sı bizim orada gerçekleştirmiş olduğumuz hamleler doğrultusunda kendilerine çeki düzen vermek zorunda kaldılar. Son NATO’daki operasyonda bunu bir kere daha gördük. Her seferinde bizi eleştiren “Suriye’de ne işiniz var, bütün dünyayı neden karşınıza alıyorsunuz?” diyenler bugün döndüler tersinden bazı şeyler söylemeye çalışıyorlar. Daha düne kadar “Suriye’de ne işiniz vardı?”diyenler karşımızda aslan kesilmeye başlıyorlar. İş bittikten sonra herkes nutuk söyler, herkes kahramanlık yapar. Ama asıl yapılması gereken zamanında dünyaya meydan okumaktır.İşte liderlerimizin yapmış olduğu ittifak buna da katkı sunmuştur. Birgün tarih bunu yazacak. Buna emin olun. Bugün bunu çok net görülmüyor olunabilir amameselenin uzmanları bunu çok net bir şekilde görüyor.”

‘ÜLKEMİZ ÜZERİNDEKİ OYUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ’

 Başkan Büyükakın, “Yani siz forse eder siz liderlik ederseniz herkes sizin arkanızdan gelmek zorunda kalır” hatırlatmasını yaparak, “Elhamdülillah oralarda ülke olarakçok güzel adımlar atıyoruz. Bizi terörle diz çökertmek istediler ancak muvaffak olamıyorlar. Ondan sonra defalarca ekonomik operasyonlar yaptılar değil mi? Doların yükseltilmesi, Türkiye’ye karşı yaptırım uygulamaları gibi. Bunlar her seferinde bertaraf ediliyor. Allah’ın izniyle bununda üstesinden geleceğiz. Yeterki kamuoyu ve halkın desteği arkamızda olsun. Çok güçlü bir şekilde yol yürümeye devam edelim. Sonuçta bizim için nihai olarak tek bir rıza makamı var. Rızasını almak istediğimiz tek bir makam var o da rabbimizdir. Onun bir yolu da milletin gönlüne girmek ve milletin rızasını almaktır. Milletin rızasını alır, milletin gönlüne girersek oradan da Allah’ın rızasına ulaşmış oluruz. Bize nasıl dosdoğru olun diye emredildiyse dosdoğru istikametimizde yürüyeceğiz. Bundan kimseninzerre şüpheniz olmasın” dedi.

“GÜÇLENDİKÇE DE EKONOMİK OLARAK DA AYAKTA DURACAĞIZ”

Büyükakın, son olarak, “Gerçek gücümüz yüreğimizdeki güçtür” hatırlatmasını yaparak konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Ama bugün aynı zamanda güçlü imkanlarla güçlü bir vaziyetteyiz. Ordumuzun elindeki imkanlar eskisiyle kıyaslanamayacak kadar fazla. Allah’ın izniyle önce bölgemizde sonrada dünyada çok daha güçlü bir devlet olma yolunda ilerliyoruz, ilerleyeceğiz. Güçlendikçe de ekonomik olarak da ayakta duracağız. Sadece terörün bitmesi nedeniyle Türkiye ekonomisinin kazanacağı güç, bütün bizim esnafımızın, çiftçimizin ve köylümüzün ihtiyaçlarını karşılayacak kaynakları da barındırıyor. İnşallah milletin hayrı için olan bu birliktelik ilelebet devam eder. Rabbim bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Sizlere birkez daha şimdiye kadar bize vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Yolumuz bozulmadıkça, istikametimiz devam ettikçe desteğinizin de devamını diliyorum. Çünkü biz sizlerden emanet aldık. Vatandaşımızdan bu emaneti talep ederken sizlerden güç aldık. İnşallah rabbim bize ne size ne de vatandaşımıza karşı muhtaç etmez. Biz yolumuzda yürüdüğümüz müddetçe de desteğiniz bizim arkamızdan çekmeyin. Sahada gören gözümüz duyan kulağımız olun’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Haber: Arif ÖZTOK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.