DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

EMUZDER Gölcük Şubesi Başkanı Selim Kargı, UZMAN ERBAŞLARIN HAYKIRIŞLARI DUYULMALI

EMUZDER Gölcük Şubesi Başkanı Selim Kargı, UZMAN ERBAŞLARIN HAYKIRIŞLARI DUYULMALI

EMUZDER Gölcük Şubesi Başkanı Selim Kargı,

UZMAN ERBAŞLARIN HAYKIRIŞLARI DUYULMALI

Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) Gölcük Şubesi Başkanı Selim Kargı, yaptığı açıklamada, ‘Hükümetimizin yetkililerimizin uzman erbaşların haykırışlarını duymasını ve sorunlarını çözme yönünde irade göstermesini bekliyoruz” dedi.

‘Sorunları çözülmesi için acil bir çalışma yapılmalı’

Ülkemizin çok önemli sorunlarını çözmüş bir siyasi hareketin bu soruna da iki tarafı memnun edecek bir çözüm bulacağına inancım tam olduğunu belirten Başkan Kargı, şunları ifade etti: “Biz; ülkemizin savunmasında, terörle mücadelesinde önemli rol oynayan silah arkadaşlarımızın sorunlarını gündeme getirerek, Hükümetimizin yetkililerimizin uzman erbaşların haykırışlarını duymasını ve sorunlarını çözme yönünde irade göstermesini bekliyoruz.  Ülkemizin çok önemli sorunlarını çözmüş bir siyasi hareketin bu soruna da iki tarafı memnun edecek bir çözüm bulacağına inancım tamdır.  Uzman çavuşların haklarının iyileştirilmesi konusunda, Sözleşmeli görev yaptıklarından dolayı sözleşme fesih işlemleri çok basit olmamalı, kadro görevleri dışında işler yaptırılmakta ve yapmayanlara da mobbing baskılar uygulanmaktadır. Anayasamızın Aile bütünlüğünü koruyan maddesine istinaden, meslek hayatının büyük bir kısmını garnizonlarda ve üs bölgelerinde ailesinden uzak şekilde geçiren uzman çavuşlar için görev sürelerinde bir düzenleme yapılmalı. Bugün sayıları 170 bin civarında olan ve yurtiçi ve yurt dışında her türlü görevlendirmeye tabii tutulan Uzman çavuşların konaklama konusunda, en azından orduevlerinden ve kamplarından müşterek faydalanmaları yönünde acil bir çalışma yapılmalı” dedi.

“3269 Sayılı Kanunun mağduru tüm kardeşlerimizin görüşleri bizim için önemlidir”

‘Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik şartları da dikkate alarak sorunların çözümünde yapıcı olmaya hazırız’ diyen EMUZDER Gölcük Şubesi Başkanı Selim Kargı, son olarak, ‘Yıllarca orduya hizmet etmiş olan uzman çavuşlara, profesyonel olmalarından dolayı Astsubaylığa geçişlerinde imkan verilmesi gerektiğini ifade eden başkan Kargı, “ Hal böyle iken; Uzman Erbaşlar (Uzman Çavuş) eğitim ve öğretim, kadro görevleri ve kurslarımız olarak aynı eğitimlere tâbi tutulmamıza rağmen, bu durum Komutanlık tarafından da açık ve net çok iyi bilinmesine rağmen, tüm özlük haklarımızın göz göre göre farklılık yaratılması personel üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. Bu durum personeli istifaya sürüklediği gibi kurum içi personel arasında tatsız olaylara da mahal vermektedir. Herhangi bir düzenleme yaparak olumsuz gelişmelerin önüne durmak, kalifiye personeli kaçırmamak var iken, Kurum, personelin için için kaynadığını görmezlikten gelerek “kapı orda isteyen gider, sizi zorla tutan yok gibi” Söylemlere maruz bırakılmaktadır. Durum ortada iken, halen ilkokul mezunu seviyesinden personel almaya çalışarak, bizlere haksızlık yapmaya devam edilmektedir. 3269 Sayılı Kanunun mağduru tüm kardeşlerimizin görüşleri bizim için önemlidir. Biz çözüm için varız. Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik şartları da dikkate alarak sorunların çözümünde yapıcı olmaya hazırız. Biz yaptığımız göreve bir bedel biçilmesini beklemiyoruz. Hak ettiklerimizi almak için çaba harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.