DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 40°C
Sıcak

Eskişehirlilerde Kongre Ocak 2020’de DENLİKOL, ‘GÖREV ALMAYACAĞIM’

Eskişehirlilerde Kongre Ocak 2020’de  DENLİKOL, ‘GÖREV ALMAYACAĞIM’

Eskişehirlilerde Kongre Ocak 2020’de

DENLİKOL, ‘GÖREV ALMAYACAĞIM’

Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Bülent Denlikol, Ocak ayında derneklerinin kongrelerini gerçekleştireceklerini ifade ederek, yeni dönemde görev almak istemediğini belirtti. Başkan Denlikol, yeni dönemde derneğe sahip çıkacak başkan ve yönetimine şimdiden başarılar dilediğini belirtti.

Başkan Denlikol, ‘2011 Yılında Kurulan Derneğimizin 4. Olağan Genel Kurulu tüzüğümüze göre 2020 yılı Ocak ayında yapılacaktır. 3 dönemdir üyelerimizin genel kurulda verdiği destekle dernek başkanı olarak görev yaptım. Bu üç dönem yanı 8 yıldır her platformda Eskişehir’i ve Eskişehirlileri en iyi şekilde temsil etmek için yönetim kurulu ve şahsım olarak elimizden geleni yaptığınıza inanıyorum. Ocak ayında yapılacak olan genel kurulda dernek yönetiminde herhangi bir görev almak istemiyorum. Bu kapsamda yeni dönemde derneğe sahip çıkacak başkan ve yönetim kuruluna başarılar dilerim. Genel kurul öncesinde 28/12/2019 Cumartesi günü saat 13:00’te dernek binamızda yapılacak olan değerlendirme toplantısına tüm üyelerimizi bekliyoruz’ dedi.

‘Eskişehirliliği manevi bir örgütlülük haline getirmek ve büyütmek’

Açıklamalarını sürdüren Denlikol, ‘Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği, Sosyal ve Kültürel Dayanışma ve yardımlaşma nedir? Neden gereklidir? Sosyal hayat, insanların bir arada yaşama, birlik olma, acıda, tasada beraber olma, beraber sevinme, beraber üzülme, gelenekleri, görenekleri, örf ve adetleri yaşatma ve geliştirme, iyi veya kötü her şeyi birlikte ve beraber hissetmeleridir. İnsanların, örf, adet ve gelenekleriyle, kültürleriyle birlikte yaşama, yardımlaşma, dayanışma duygularını geliştirmeleri ve ihtiyaç halinde yardımlaşmak için gösterdikleri gayret ve fedakarlıklara da sosyal dayanışma denir. İnsan, yaradılışı gereği sosyal bir varlıktır. Yalnız başına yaşaması mümkün değildir. Birlikte yaşamanın gereği olan dayanışma ile insanlar yardımlaşmayı, birlikte iş yapmayı öğrenir. Dayanışma sayesinde insanlar daha çabuk ve daha çok iş yapabilirler. “Bir elin nesi var iki elin sesi var” demiş atalarımız. Bu söz yardımlaşma ve dayanışmanın gerekliliğini ve önemini en iyi ifade eden sözdür. İnsanların birleştiklerinde, dayanışma içinde hareket ettiklerinde, birbirleriyle yardımlaştıklarında neler yapabileceklerini ifade etmektedir. İnsanlar bir araya gelebilmek, birlikte hareket edebilmek, yardımlaşmak, kendini daha güçlü hissetmek için dernekler, vakıflar, cemiyetler vb. çeşitli kurumlar altında bir araya gelirler. Bu önemli bir ihtiyaçtır ve özellikle gurbette iken, memleketinden yurdundan ayrıldıktan sonra, başka bir ilde veya başka bir ülkede yaşamaya başlayınca daha da önem kazanır. Derneğimizin (Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği) Var oluş gayesi de budur. Gölcük’te yaşayan hemşehrilerimizi bir araya getirmek, birlikte olmak, tanışmak, kaynaşmak, dayanışma içinde olmak, yardımlaşmak, sevinci ve üzüntüyü, milli ve manevi olguları birlikte yaşamak, Eskişehirliliği manevi bir örgütlülük haline getirmek ve büyütmek. Hemşehriler olarak dayanışma içine girerek kendimizi güçlü hissedeceğiz. Toplumsal olarak kendimizi diri ve güçlü hissedeceğiz’ dedi.

‘Her yerde birlik olacağız, her yerde diri olacağız’

Denlikol, son olarak, ‘Lobi olarak kendimizi güçlü hissedeceğiz. Kısacası her yerde güçlü olacağız. Her yerde birlik olacağız, her yerde diri olacağız. Tanışacağız. Dayanışacağız. Yardımlaşacağız. Bunun için de gönülden inanarak, güvenerek, heyecanla birbirimize sarılmak, dayanışma içinde olmak zorundayız. İşte bunu yapabilmek amacıyla 2011 yılında kurduğumuz Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma Derneği bugüne kadar Gölcük’te birçok etkinlik yapmıştır. Önümüzdeki dönemde de Gölcük’te  Eskişehirliler, olarak dayanışma gecesi, tanıtım gecesi, şenliği vb” çok kapsamlı ve yoğun programlı tanıtım veya etkinliklerde hep birlikte olacağız. Gelin tanış olalım’ diyerek açıklamalarını tamamladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.