DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 22°C
Sağanak Yağışlı

Gölcük Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı’nda BAHAR KALKANI HAREKATI’NA TAM DESTEK

Gölcük Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı’nda BAHAR KALKANI HAREKATI’NA TAM DESTEK

Gölcük Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı, geçtiğimiz gün Belediye Meclis Salonu’nda, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer başkanlığında gerçekleştirildi. 10 gündem maddesinin oylandığı Meclis Toplasında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İdlib’te başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı’na, tüm meclis üyelerince destek verildi.

Gölcük Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı, belediye meclis üyelerinin tam katılımıyla geçtiğimiz gün, Gölcük Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Cumhur ve Millet İttifakı Belediye Meclis Üyeleri’nin yanı sıra siyasi partilerin ilçe başkan ve yönetimleri ile vatandaşlardan yoğun bir katılım sağlandı.

Meclis Üyeleri’nden Bahar Kalkanı Harekatı Türk Ordusuna tam destek

Gölcük Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı, Bahar Kalkanı Harekatı başta olmak üzere Suriye’de ve ülkemizde verdiğimiz şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Cumhur İttifakı adına Meclis Üyesi  Kadir Özdemir  –  Kürşat Çakıroğlu ve  Millet İttifakı adına Meclis Üyesi Pınar Naak  -Emrah Salbacak  tarafından verilen Bahar Kalkanı Harekatı Türk Ordusuna destek İçin ortak basın açıklaması Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer tarafından okundu.

10 tane gündem maddesi oylandı

Bahar Kalkanı Harekatı Türk Ordusuna destek İçin ortak basın açıklamasının okunmasının ardından meclis gündemine geçildi. Gündemin ilk maddesinde “1 Adet Pick-up (Kamyonet, arazi hizmetleri için, sürücü dahil 3 veya 6 kişilik) alımı ve T cetveline eklenmesi” konusu görüşüldü. Bu madde, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesi olan “2020 Mali Yılı Bütçesi ödenek aktarma” konusu, oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemin üçüncü maddesinde, “Gölcük İlçesi, Selimiye, Hasaneyn, İhsaniye Mahallelerinde Büyükşehir Belediyesince nazım imar planlarına aktarılan Afete Maruz Bölge alan sınırları ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklik teklifine ilişkin Komisyon Raporu”, komisyondan geldiği şekli ile oy birliği ile kabul edildi.

Çoğu gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi

Gündemin dördüncü maddesi olan “İhsaniye (Çiftlik Mah.) 1 ada 13 parsel – 10 ada 1 ve 2 parsel -13 ada 1, 2 ve 3 numaralı parsellere ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklik teklifine ilişkin Komisyon Raporu”, oy çokluğu ile kabul edildi. Söz konusu gündem maddesine Millet İttifakı Meclis Üyeleri çekimser kaldı. Gündemdeki beşinci madde olan “Ş. Yazlık Ada:216, Parsel:10 No’lu taşınmaz üzerindeki hizmet binasının zemin kat krokide belirtilen 1 No’lu alan hariç kalan kısmın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi talebi” görüşüldü. Burada söz konusu olan Yazlık Kültür Merkezi’ndeki 1 No’lu kısım, muhtarlık bürosu olarak kullanılacak. Kalan bölüm ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilecek. Bu madde, 5 yıllığına tahsis edilmek üzere, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin altıncı maddesi olan “İhsaniye Ada:46 Parsel:11 ve Ada:47 Parsel:7 nolu taşınmazlara ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklik teklifi” ile yedinci madde olan “Ş.Yazlık, 222 ve 223 nolu imar adalarına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklik teklifi”, oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.

Bazı gündem maddeleri komisyona havale edildi

Gündemin sekizinci maddesinde, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan Gölcük Merkez Mah. 52 Ada, 14 parseldeki hissesinin ve Belediye Hizmet Binası zemin kat 6 nolu bağımsız bölümün devir alınması” konusu, oy birliği ile kabul edildi. Dokuzuncu maddede “Norm Kadro Standartları Cetveline göre yeni birim müdürlüğü oluşturulması (Plan ve Proje Müdürlüğü)” konusu görüşüldü. Bu madde, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde ise “Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği, Dış İlişkiler Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği, Strateji Geliştirme Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği” konusu, oy birliği ile çeşitli işler komisyonuna havale edildi.

Millet ittifakı’ndan soru önergeleri geldi

Mart Ayı Belediye Meclis Toplantısının sona ermesinin ardından dilek ve temenniler kısmında Millet İttifakı Meclis Üyeleri tarafından  verilen soru önergeleri hakkında konuşuldu. Millet İttifakı’nın verdiği soru önergelerinin ilkinde Adnan Menderes İş merkezi başta olmak üzere Gölcük Belediyesi’ne ait iş merkezlerinin bakımı, çocuk parklarına güvenlik kameraları ve sağlıklı kentler birliği hakkında bilgiler verilmesi talep edildi. Başkan Sezer, “Adnan Menderes İş Merkezi ve diğer iş merkezlerimizin bakımlarını rutin olarak yapmaktayız. Söz konusu iş Merkezi’nde Gölcük Belediyesi’nin %25 oranında iş yerine sahip ve biz üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız. Gölcük’te bakımı yapılmayan bir iş merkezimiz bulunmuyor. Çocuk parklarına kamera konulması konusuna belediye olarak biz değil  emniyet bakıyor. Bu konuyu da emniyetimiz ile görüşebiliriz. Sağlıklı Kentler Birliği hakkında da yazılı bilgiler vereceğim. Değirmendere sahilindeki el emeği tezgahları, corona virüsüne karşı alınan tedbirler, Değirmendere kapalı pazar ve otoparkındaki son durum ve vektör çalışması hakkında verilen soru önergelerine de cevap veren Başkan Sezer, “Değirmendere sahilindeki el emeği tezgahları hakkında sözlü bilgiler vereceğini, corona virüsü ile ilgili olarak kamuya açık yerlerde önlemler alınacağını ve park gibi noktalarda dezenfektasyon yapılacağını ifade etti. Değirmendere kapalı pazarı ile ilgili olarak “Bu alan ile ilgili olarak bir gazetede, pazarcı esnafının buraya geçmemesi konusunda benim bir sözü pazarcı esnaflarımıza verdiğim ifade edildi. Öncelikle ben böyle bir söz vermedim. Buraya geçilmesi konusunda pazarcılarımızın vermiş olduğu bir söz var. Esnafın büyük çoğunluğu tereddüt içinde. Biz orada tüm koşulları sağlamış durumdayız. Tüm esnaflarımızın da oraya geçmesini bekliyoruz” diyen Başkan Sezer, vektörle mücadele konusunda da çalışmaların başlatıldığını, mücadelenin erken başlamasında fayda olduğunu ifade etti.

Haber: Serap DURUKAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.