DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 31°C
Az Bulutlu

TEMAD ‘Koronavirüs günlerinde yaşam’ konulu makale yarışması düzenliyor

TEMAD ‘Koronavirüs günlerinde yaşam’ konulu makale yarışması düzenliyor

TEMAD ‘Koronavirüs günlerinde yaşam’ konulu makale yarışması düzenliyor

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi  “Koronavirüs günlerinde yaşam” konulu para ödüllü makale yarışması düzenleyeceğini kamuoyuna açıkladı.

Dernek Başkanlığı’nı Bekir Tülü’nün yaptığı Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Gölcük Şubesi önemli bir yarışma başlattı. Yapılan açıklamada;

YARIŞMANIN AMACI: Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında evinde kalan meslektaşlarımız ve yakınlarının, moral ve motivasyonlarını üst seviyelere çıkarmak, kaygı ve endişe düzeylerini azaltmak, meslektaşlarımız arasındaki dayanışmayı diri tutmak, salgınla mücadelede mesleki ve toplumsal duyarlılığı artırmak amaçlanmıştır.

KONU : “Koronavirüs Günlerinde Yaşam” başlığı altında değerlendirilebilecek salgın öncesi yaşantımız, salgın sırasında yaşantımız, değişen alışkanlıklarımız, değişmeyen alışkanlıklarımız, yeni alışkanlıklarımız, salgın esnasında yitirdiğimiz değerlerin hatırlanması, aile içi ilişkiler, akrabalık ve arkadaşlık ilişkileri, hayatta gereğinden fazla önem verdiğimizi gördüğümüz hususlar, sosyal dayanışma örnekleri gibi konular ele alınabilecektir.

DEĞERLENDİRME : Makalelerin değerlendirilmesi TEMAD Yönetim Kurulu tarafından oluşturulacak heyet tarafından yapılacaktır. Değerlendirmelerde yazım tekniği, metodoloji, dil ve ifade yeteneği ve özgünlük hususları dikkate alınacaktır.

KATILIM : TEMAD üyesi olan, olmayan Emekli Astsubay meslektaşlarımız ile birinci derece yakınları katılabilirler.

ÖDÜLLER : Dereceye giren yarışmacılara aşağıdaki ödüller verilecektir.

Birinciye : Sertifika ve 3.000TL

İkinciye : Sertifika ve 2.000TL

Üçüncüye : Sertifika ve 1.000TL

Dereceye giren makaleler TEMAD dergisinde yayımlanacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI VE YÖNTEMİ:

Yarışma başlama tarihi:8 Nisan 2020, Son Başvuru tarihi: 1 Haziran 2020
Yarışmaya TEMAD Genel Merkez Yönetim Kurulu, Yüksek Denetleme Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu asil ve yedek üyeleri ile seçici kurul üyeleri ve yakınları katılamazlar.
Makaleler, yazarının güncel özgeçmişiyle beraber temad@temad.org adresine YARIŞMA başlığı altında elektronik ortamda gönderilmelidir.Başvuru sahibinin adı, soyadı, yaşadığı yer, yazışma ve e-posta adresi açıkça yazılmalıdır.Bir yarışmacı en fazla 3 makale ile yarışmaya katılabilir.Yarışmaya katılım için ön kayıt yapılmasına ve ücret ödenmesine gerek yoktur.Makaleler Türkçe ve Arial 11 veya Times Roman 12 yazı tipinde, Microsoft Word sayfası olarak, 3 adet A-4 sayfasını geçmemelidir.Yarışmaya katılan makalelerin tüm yayın, yayım ve dağıtım hakları TEMAD Genel Başkanlığı’na ait olacaktır.Yarışma sonuçları TEMAD sayfalarından 29 Haziran 2020 tarihinde duyurulacaktır.’

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.