DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 39°C
Sıcak

DEVA Partisi İl Yönetimi tanıtımına Ergün’de katıldı ‘TÜRKİYE’NİN DEVA’SI VAR’

DEVA Partisi İl Yönetimi tanıtımına Ergün’de katıldı ‘TÜRKİYE’NİN DEVA’SI VAR’

DEVA Partisi İl Yönetimi tanıtımına Ergün’de katıldı

‘TÜRKİYE’NİN DEVA’SI VAR’

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi İl Başkanı Adem Koç, Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün’ün de iştirak ettiği İl Yönetim Kurulu’nun kamuoyuna tanıtım toplantısını bugün DoubleTree by Hilton Hotel’de yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Nihat Ergün toplantıda yerini aldı

Toplantıya DEVA Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün ve Genel Merkez yöneticilerinden Ali Ufuk Yaşar  ve Cem Avşar katılım sağladı.

Koç, ‘Yönetimimizi bir mozaik haline getirmeye çalıştık’

 Programın açılış konuşmasını İl Başkanı Adem Koç gerçekleştirdi. Adem Koç, “Kocaeli’nin tüm bölgelerini kapsayan genç arkadaşlarla yola çıktık. Bu süreçte DEVA oluşumunu yaparken tüm Türkiye’den gelen vatandaşlarımızla yönetimimizi bir mozaik haline getirmeye çalıştık. Tüm bölgelerden arkadaşlarımız yönetimimizde yer aldı. Emekçi kesimden, ticaretçisinden, sanayicisinden, mühendisine, mimarına, ev hanımına kadar arkadaşlarımız yönetimde yer aldı. Siyasete hiç girmemiş arkadaşlarımız da yönetime girdi. İl yönetimimizin yaş ortalaması 34,5. 10 tane kadın arkadaşımız yönetimimizde yer aldı. İl binamızı da belirledik. İnşallah Genel Başkanımız Ali Babacan’ın da katılımıyla binayı açmak istiyoruz. Bizim halkımız artık yönetime güvenini inancını yitirmiştir. Bizim halkımız yeni bir çıkış aramaktadır. O devayı da DEVA’da bulacaklar. Biz halkımızın güvencini ve inancını kazanacağız” dedi.

‘O umut ve inanç da DEVA Partisi’ndedir’

Açıklamalarını sürdüren İl Başkanı Adem Koç, ‘İl binamızı da şehrin çok iyi bir noktasında tutmuş durumdayız. En yakın zamanda il binamızın açılışını yapacağız. Teşkilatlanma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımız umut kapısı aramaktadır, o umut ve inanç da DEVA Partisi’ndedir. Ben partimizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum’ diyerek konuşmasını tamamladı. 


Ergün, ‘Özgürlükçü, katılımcı bir siyaset yapmak istiyoruz’

İl başkanı Koç’un ardından kürsüye çıkan DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün, “DEVA Partisi olarak yeni bir siyasi parti kurduk. Vaktinde değişik partilerde siyaset yapan insanlar var, hiç siyaset yapmayan insanlar var, birikim sahibi insanlar var. Biz partiyi kurarken insan merkezli bir parti kurmayı temele aldık. Merkez insan olmalıdır. Yeni bir şey yapma zamanı geldi. Tamamen insanların sorunlarının çözümlerine odaklanan bir siyasi parti olacağız. Tüm kesimlerin dertlerine çare arayacağız. Geleceğe dair ortak hayalleri olan insanları bir araya getirmeye çalıştık. Geçmişe bakmıyoruz, ileriye bakıyoruz. Ötekileştiren dil ve üsluba son vermek istiyoruz. İnsani bir zeminde siyaset yapmak istiyoruz. Kimseyi ihanetle suçlamayan, ülkeden kovmayan bir anlayışla hareket etmeliyiz. Siyasetin böyle bir raconu yok. İnsani olmayan bir şey kabul edilemez. Siyasete girmek için insanlıktan çıkmaya gerek yok. Özgürlükçü, katılımcı bir siyaset yapmak istiyoruz’ dedi.

‘Korku siyasetini, umut siyasetine dönüştürmek istiyoruz’

‘Partimizde kadın ve gençlik kolları yok. Çünkü gençleri ve kadınları kol olarak görmüyoruz, onları siyasetin ana taşıyıcı unsuru olarak görüyoruz. Şimdiye kadar gençler bizim kolumuzdu, şimdi biz gençlerin kolu olacağız. Biz gençlere destek vermek durumundayız. Korku siyasetini, umut siyasetine dönüştürmek istiyoruz. İktidar korku siyaseti yapıyor. Türkiye korkuyla yönetilebilecek bir ülke mi? Sinmiş bir milletin dünyada ne iddiası olabilir.’

‘Her alanda yeni atılımlar yapmak için yola çıktık’

Ergün, son olarak, ‘O zaman hiçbir hükümetin bu ülkenin gençlerini, kadınlarını korkutmaya hakkı yoktur. Korkutulmuş bir milletin bekası olamaz. Saygının kaynağı korku değil, sevgi olmalıdır. Hükümete tek tavsiyem var; Allah aşkına bu zihniyeti, bu kafayı değiştirin. Biz doğrusunun yapılmasına katkı sağlamak istiyoruz. Türkiye’nin çok sorunları var ama Türkiye’nin DEVA’sı var. Her alanda yeni atılımlar yapmak için yola çıktık. Teşkilatlanma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor’ diyerek konuşmasını tamamladı.

İşte DEVA Partisi’nin İl Yönetimi 

Adem Koç, Orhan Sarısüleyman, Semih Taşveren, Bilge Banu Bilgin, Arzu Karakaş Tola, Beyza Nur Erim, Oğuz Saka, Erdem Küçükateş, Serkan Alpay, Rahmi Canbaz, Melih Kurt, Erdinç Işık, Nur Banu Edeş, Ahmet Kırcı, Çağlayan Ateş, Melisa Öztürk, Emin Birlik, Oktay Kabasakal, Uğur Yıldız, Furkan Yılmaz, Gülay Yılmaz, Alican Araç, Alptekin Cevherli, Ayşegül Poyrazoğlu, Gamze Durmaz, Ensar Emir, Hatice Şirin, Ayhan Akyüz, Batuhan Aykan, Suat Akal, Resul Yıldırım, Osman Güzel, Yusuf Usta, Fırat Acar, Mustafa Meral, Kamil Savaş Günbeyazı, Büşra Oğuz, Abdülkerim Can, Ahmet Tayfun Baltacı, Utku Birinci, Caner Çakır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.