DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 24°C
Gök Gürültülü

Savaş Paşa’ya büyük vefa ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Savaş Paşa’ya büyük vefa ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Savaş Paşa’ya büyük vefa

ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Şehit Teğmen Kamuran Ablak Ortaokulu’nda Savunma Teknolojileri Mühendislik A. Ş.’inin bağışıyla, Türk Kızılay tarafından, merhum Tuğamiral M. Savaş Onur anısına hazırlanan özel eğitim sınıfının ve Şehidimizin adı verildiği Kütüphanenin açılışı İlçe Protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış törenine Kaymakamı Cengiz Karabulut, Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, STM Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Yavuz katılım, Türk Kızılayı Gölcük Şubesi Başkanı Orhan Barış, Şehit Kamuran Ablak’ın ailesi ve akrabaları, Okul Müdürü Yakup Alptekin, öğretmenler ve Türk Kızılayı gönüllüleri katılım sağladı.

Mert, ‘Gölcük için güzel bir hizmet’

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, törende yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğumuz kurumda özel eğitim, özel gereksinimli öğrencilerimiz için STM koordinesinde ve Kızılay işbirliğinde yapılan özel eğitim sınıfımızın açılışını yapacağız. Bu sınıflarımızı oldukça önemsiyoruz. İki özel eğitim okulumuz var. Bu okullarımız da bölgemizdeki üç ilçemize hizmet veriyor. Bundan dolayı özel eğitim sınıflarımızın kendi içerisinde, daha hafif seviyede olan ve kendi kişisel ihtiyaçlarını giderme noktasında biraz daha rahat olan öğrencilerimize hizmet vermesinden dolayı okullarımızda bu sınıfların olması için gayret sarf ediyoruz. Kızılay ve STM işbirliğinde yapılan bu güzel sınıfı gezeceğiz. Katılımlarınızdan ötürü hepinize hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Barış, ‘Durmak yok, dola devam diyoruz’

Türk Kızılayı Gölcük Şubesi Başkanı Orhan Barış, “Bu sınıfın Gölcük’e tercih edilmesi için genel merkez nezdinde bizi aradılar. Bir okulla bu sınıf için görüşmemizi istediler. Bizlere de yaptığımız görüşmelerde bu okulu söylediler. Genel merkezimiz de bunu uygun gördü. Sayın Gölcük Belediye Başkanımızın şahsının ve kurumunun katkıları, STM’nin katkısı ile bu sınıfı bu hale getirdik. Durmak yok, dola devam diyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Gölcük Tersanesi’nin 17 Ağustos Depremi sonrasında yeniden yapılanması gerçekleştiren, MİLGEM Projesiyle, milli savaş gemisi sanayisinin gelişimine büyük katkıları olan, değerli büyüğümüz merhum Tuğamiral M.Savaş Onur’u ve Kahraman Şehidimiz Kamuran Ablak’ı rahmetle anıyoruz.

Güvenlioğlu, ‘Deniz projelerinde STM gerçekten çok ileri alanda işler yapabilen bir şirket’

TM Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Yavuz Güvenlioğlu, “Ben bundan önce Kızılay’da Genel Müdür Yardımcılığı yaptım. Kızılay’da profesyonel olarak çalışmanın yanı sıra gönüllü çalışmak gibi çok güzel, insanın yüreğine dokunan, insanın yüreğine dokunan güzel bir kurum. Bir Kızılay’lı olmaktan gurur duyuyorum. STM ailesi olarak yakın zamanda kaybetmiş olduğumuz merhum Tuğamiral Mazlum Savaş Onur adına yapılan sınıfımızın açılışında burada olmaktan STM ailesi olarak gurur duyuyoruz. Paşamız bizim adımıza çok kıymetli bir insandı. Ülkemiz adına çok değerli katkıları olan bir insandı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çok önemli görevler yapmış, Gölcük Tersane Komutanlığı yaptı ve depremi de burada yaşadı. Tersanemizin yeniden yapılanmasında ciddi emek sarf etmiş bir insan. TSK’ya kattığı değerler bizim adımıza saymakla bitmez. Deniz projelerinde STM gerçekten çok ileri alanda işler yapabilen bir şirket. Bunun en güzel örnekleri de Türkiye için gurur verici, yakıt ikmal gemisi ile alakalı olarak Pakistan’a Türkiye’nin tek kalemde en büyük ihracatını yapabilen bir şirket haline dönüştürdü. Kendisinin anısına yapılan bu sınıfta öğretmen ve öğrencilerimiz, buradan en iyi şekilde faydalanır. Türk Kızılayımız da var olsun, bu tip çalışmalarda köprü oluyor. Hepinize teşekkür ediyorum.’’

Sezer, ‘Böylesine örnek bir çalışmayı hayata geçirenleri tebrik ediyorum’

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Öncelikle burada Türkiye’nin geleceği açısından en önemli husus olan eğitimle ilgili bir faaliyetin gerçekleştirilmesi nedeniyle burada olmaktan mutluluk duyduğumu söylemek istiyorum. Emeği geçen STM’ye, bu işler yapılırken Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibatı sağlayan Türk Kızılayı Gölcük Şubesi’ne teşekkür etmek istiyorum. Gölcük için çok önemli bir isimdir rahmetli Tuğamiral Mazlum Savaş Onur. Ben kendisini rahmetle anmak istiyorum. Bugün Türkiye’nin denizcilik alanındaki önemli hamlelerini başlatan MİLGEM projesinde çok büyük emekleri var. Deprem sonrasında Gölcük Tersanesi’nin Gölcük’te kalmasında büyük emekleri var. Ben bu arada konuklarımıza şunun müjdesini vermek istiyorum: Rahmetli amiralimizin adını ilçemizde yaşatmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bir talepte bulunduk. Yüzbaşılar köprülü kavşağının üzerindeki bir caddeye rahmetli amiralimizin adı verilecek. En kısa zaman içerisinde bu kararın çıkacağını müjdelemek istiyorum. Şehitlerimizden biri Kamuran Ablak. Kendisini rahmetle anıyorum. Ablak’ın isminin yaşatılması için üstgeçidimize şehidimizin adını vermiştik. Şu an içinde bulunduğumuz okula da şehidimizin adı verildi. Bu sınıfın da özellikle Gölcük’e ve bu okula tercih edilmesi bizi mutlu ediyor. İlaveten kütüphanenin de yapılması çok memnuniyet verici. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sınıfımız ve kütüphanemiz hayırlı olsun.’

Karabulut, ‘Kızılayımız, gönüllülük esasına dayanarak çok ciddi çalışmalar yapıyor’

Kaymakam Cengiz Karabulut, “Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Böyle arada güzel programlarla da moral ve motivasyonumuzu yüksekte tutma gayreti içerisinde oluyoruz. Bu özel eğitim sınıfının açılmasının birkaç noktada önemli anlamı var. Geçen yıl 28 Ekim akşamı şahadet mertebesine ulaşan Kamuran Ablak kardeşimizin isminin yaşatıldığı bir okulda bunun yapılması ayrı bir mana ifade ediyor. Aynı zamanda TSK’nın yetiştirmiş olduğu önemli komutanlardan birinin buraya isminin verilmesi, ayrıca manidar. Çünkü Gölcük demek, donanma demektir. Kızılayımız, gönüllülük esasına dayanarak çok ciddi çalışmalar yapıyor. Bu kurumumuzun buraya aracılık etmesi de bizi ayrıca mutlu ediyor. Gönüllülerimiz, pandemi sürecinde de önemli çalışmalar yapıyorlar. Asli görevlerinin yanında inanılmaz gayretli çalışmalar yürüttüler. Hala filyasyon ekiplerimizde, vefa sosyal destek grubunda çok aktif bir şekilde çalışıyorlar. Sosyal sorumluluk projelerine aracılık etmeleri, ziyadesiyle bizleri mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Saygıdeğer Belediye Başkanımızın nezdinde yerel yönetimimiz, eğitim konusunda hakikaten ilçemizde önemli çalışmalara imza atmıştır. Kendilerini de bu anlamda tebrik ediyoruz. Sürekli işbirliği içerisinde, okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, giderilmesi, burada okuyan öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim almaları konusunda üst seviyede gayret ve çaba sarf etmişlerdir. Kendilerini ayrıca kutluyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Açılış kurdelesini İlçe Protokolü kesti

Konuşmaların ardından, törende Özel Eğitim Sınıfının ve Şehidimizin adı verildiği Kütüphanenin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra törene katılım sağlayan İlçe Protokolü ve davetliler sınıfı gezerek, beğenilerini ve tebriklerini iletti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.