DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 15°C
Parçalı Bulutlu

CHP İlçe Eğitim Sekreteri Mustafa Büyükbudak “YANLIŞ EĞİTİM UYGULAMALARIYLA ÇOCUKLARIMIZ VE AİLELERİNE PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULANIYOR”

CHP İlçe Eğitim Sekreteri Mustafa Büyükbudak “YANLIŞ EĞİTİM UYGULAMALARIYLA ÇOCUKLARIMIZ VE AİLELERİNE PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULANIYOR”

CHP İlçe Eğitim Sekreteri Mustafa Büyükbudak

“YANLIŞ EĞİTİM UYGULAMALARIYLA ÇOCUKLARIMIZ VE AİLELERİNE PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULANIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Eğitim Sekreteri Mustafa Büyükbudak pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin ve ailelerin büyük baskı altında olduklarını ifade ederek, “ Yanlış eğitim uygulamalarıyla çocuklarımız ve ailelerine psikolojik şiddet uygulanıyor” dedi.

Gölcük CHP ilçe eğitim Sekreteri Mustafa Büyükbudak  yaptığı açıklamada, “ Pandemi süreci nedeniyle hayatlarımız neredeyse durma noktasına gelmiştir. Böylesi zor günlerde geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın eğitim ihtiyaçları da iktidar eliyle yapılan yanlış uygulamalardan ötürü sekteye uğratılmaktadır. Yanlış eğitim uygulamalarıyla da çocuklarımız ve ailelerine bu dönemde adeta  psikolojik şiddet uygulanıyor” dedi.

“Sınavlara katılamayan öğrencilerin hangi kriterlere göre değerlendirileceği açık değildir”

Büyükbudak sözlerinin devamında, “Daha ilk EBA uygulamasında sistemin çökmesini –memnuniyet verici – olarak değerlendiren MEB Bakanı’nın yeni açıklamaları hepimizi isyan ettirmiştir. İlkokul öğrencileri online derslere katılımları üzerinden karne notu alacak olması, orta ve lise öğrencilerinin ise birçok okulda yeni tamamlanan dönem sonu sınavları üzerinden değerlendirilmesi adaletli ve fırsat eşitliği sağlanmış bir eğitim sistemiyle bağdaşmamaktadır.  Sınavlara katılamayan öğrencilerin hangi kriterlere göre değerlendirileceği açık değildir. Kimi öğrenci derse katılımı,  kimisi de sınav puanlarına  göre notlandırılacak olması düşündürücüdür. Online ortamda verilen derslere materyal eksikliğinden  katılamayan, internet altyapısının zayıf olmasından ötürü hizmet alamayan sayısız öğrenci varken hem ülkemiz hem Kocaeli’mizde fırsat eşitliğini uzaktan eğitimde de sağlayamayan ve problemleri çözemeyen  iktidar sahipleri bu tutumlarıyla adeta çocuklarımızın geleceğiyle oynamaktadır. Devlet eliyle dağıtılmakta olan 3.faz tabletlerin dahi gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmadığı hususu aldığımız bildirimler arasındadır” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin tek bir başöğretmeni vardır o da Mustafa Kemal Atatürk’tür”

Büyükbudak sözlerinin devamında, “ Genel Eğitim Politikalarındaki tutarsızlık, sürekli değiştirilen eğitim uygulamaları, eğitimde fırsat eşitliği ve adaletlilik ilkesinin sağlanmamasının karşılığı; çocuklarımızın ve ailelerinin maruz kaldıkları psikolojik şiddettir. İktidar eliyle yapılan bu yanlışlardan derhal dönülerek eksikliklerin giderilmesi, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanarak tüm çocuklarımızı kapsayan, ihtiyaçlarını gideren, eğitim kalitesindeki istikrarı sağlayacak kalıcı çözümler için yetkilileri göreve davet ediyoruz.  Son olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin tek bir başöğretmeni vardır o da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşabilmek de, atanamayan mezun öğretmen ordusu yaratmakla,  atanmış kayyum rektörlerle, sürekli yenisi açılan ve belirli yardımlarla  finanse edilen özel okullarla, adaletsiz bir eğitim sistemi ile değil,  akıl, bilim ve liyakata dayalı bir eğitim sisteminde yetişmiş öğretmenler ve onların yetiştirdiği öğrenciler ile gerçekleşebilir” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.