DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Gölcük Belediye Meclisi Ocak Ayı Oturumu Yapıldı 15 MADDE OYLANDI

Gölcük Belediye Meclisi Ocak Ayı Oturumu Yapıldı 15 MADDE OYLANDI

Gölcük Belediye Meclisi Ocak Ayı Oturumu Yapıldı

15 MADDE OYLANDI

Gölcük Belediye Meclisi Ocak Ayı oturumu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in başkanlığında Kongre Sarayı’nda  yapıldı. 15 maddenin görüşüldüğü mecliste, önemli maddeler oy birliğiyle kabul edildi. 

Denetim Komisyonu seçimi yapıldı

Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda ilk olarak Denetim Komisyonu seçimi yapıldı. Göreve; Saime Yelken, Muhammet Turan, İbrahim Uzuner, Hüseyin Köroğlu ve Muharrem Aydın seçildi.

Sözleşmeli Personel çalıştırılması, Sözleşmeli Personele Ödenecek Net Ücret Tutarlarının belirlenmesi, 5620 sy. Kanuna göre geçici işçi vizesi, 5620 sy. Kanun gereği mevsimlik işçi vizesi, Dolu Memur Kadro (derece) değişikliği, Düzağaç Mahallesi Kapalı Pazaryerine ilişkin Pazarcılar Odası ile olan protokolün yenilenmesi maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddeleri oylandı

Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda İhsaniye Mahallesi G23c02c3a-G23c02c2c-G23c023b-G23c03d4a paftalarında kalan adalardaki yapı yaklaşma mesafelerinin, 57 arsanın imar yoğunluğunu 5 metrelik yol çekme mesafesi ile kullanamamaları, bölgedeki yapılaşmanın ve istikametin büyük ölçüde tamamlanmış olması nedeniyle, revizyon öncesi İhsaniye Belediyesi döneminde yapılan ve uygulanan planda olduğu gibi, mevcut yapılaşma ve istikametler dikkate alınarak, mevcut imar yoğunluğu değişmeden, sadece; yol çekme mesafesinin 5 metre yerine 3 metre olması yönündeki  1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği teklifi hakkındaki komisyon raporu oy çokluğu ile kabul edildi. İpekyolu Mahallesi, Uygulama İmar planının G23c.07b.1b paftasında kalan 5031 (eski tescil harici alan) numaralı parsel ve Donanma Mahallesi, uygulama imar planının G23c.02d.3a-G23c.02d.b paftalarında kalan 548 nolu adanın kuzeyindeki tescil harici alan hakkında verilen iptal kararı doğrultusunda, 1/1000 ölçekli imar plan değişikliği teklifi,  komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

İmar plan değişikliği teklifi maddeleri komisyona gönderildi

İhsaniye Çiftlik Mahallesi G23c.02c3b paftasında kalan 89 ada 3,4 ve 5 numaralı parsellerin 1/5000 ölçekli nazım imar planına uygun olarak 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği teklifinin ve İhsaniye Çiftlik Mahallesi G23c.02c3c paftasında kalan 96 ada 3 ve 12 numaralı parsellerin 1/5000 ölçekli nazım imar planına uygun olarak 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği teklifi maddelerinin oy birliği ile komisyona gönderilmesi kabul edildi.

Belediye Başkanına yetki verildi

Gölcük Belediyesi’nin maliki olduğu bazı taşınmazların 5393 Belediye Kanunu’nun 18/e bendine uygun olarak, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümleri ve ilgili mevzuat hükümlerine göre; borca karşılık Sosyal Güvenlik Kurumu’na devir edilmesi, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına borca karşılık devir edilmesi, satılması ve bu hususta Belediye Başkanına yetki verilmesi, 5 adet Tourneo Courier Kombi MCA 75 PS Trend (6.2) hafif ticari araç, 2 adet 1826 E5 4×2 model, üst yapılı Hidromak 13 m3 çöp aracı, 1 adet 1826 E5 4×2 model, üst yapılı arazöz+sulama aracı, 1 adet 1833 DC 4×2 E6 4750 WB model, üst yapısız araç, 1 adet 1833D 4×2 E6 Motor PTO model arasın hibe olarak kabulü ve Koronavirüs önlemleri kapsamında, Belediye ve şirketinin mülkiyet ve tasarrufundaki taşınmazlara ilişkin irtifak hakkı, kiralama ve benzeri kullanımdan kaynaklanan bedeller ile ilgili düzenleme yapılması maddeleri oy birliği kabul edildi. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer; “Aldığımız tüm kararların ilçemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.