DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 31°C
Sağanak Yağışlı

BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ‘TARİH TÜRK DÜŞMANLARINI AFFETMEYECEK’

BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ‘TARİH TÜRK DÜŞMANLARINI AFFETMEYECEK’

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Akpınar, ülke ve ilçe gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

‘Aşı konusunda ümidimiz artıyor’

Aşı konusunda ümitlerin arttığını belirten Başkan Akpınar, “Aşının koruma oranına dair rakamlar umut verici. Bununla birlikte tüm vatandaşlarımız aşılanana kadar tedbirlerde yaşanan ihmallerin vaka ve kayıp sayımızı hızla artırdığını gözlemliyoruz. Tekrar ve önemle herkesin kurallara riayet etmesinin önemini vatandaşlarımıza hatırlatmak istiyorum. Daha önce dile getirdiğimiz ve tekrar hatırlatmak istediğim bir konu daha var. Hastalıkla mücadelede netice alabilmek için ırk, inanç, gelişmişlik ayrımı yapmadan tüm dünyaya aşıyı ulaştırmak zorundayız” biliyorsunuz ki bu illet taa Çin’deki 1 kişiyle tüm dünyayı sardı. Boşuna paranız var diye insanların hakkını yiyerek, ezerek, ya da nüfusunuz kadar aşı bulmaya çalışmayın. Bundan Tüm dünya istifade ederse kurtulabileceğiz. Aksinin iddiasında ki tüm düşünceler bize göre yanlıştır’ dedi.

‘Türkiye, her adımı uluslararası hukuk sınırlarında bir meşru müdafaa yürütmektedir’

Açıklamalarını sürdüren Başkan Akpınar, ‘Arap Birliği’nin Türkiye hakkında yaptığı açıklamayı eleştiren Akpınar, “Terörle mücadele ve sınır güvenliği için sınır ötesi harekat yapan Türkiye’nin iç işlerine müdahale ettiği iddia edilen ülkelerin yarım asrı aşan süre Türkiye’ye yönelik terör eylemlerinin ve bunları gerçekleştiren örgütlerin yuvası niteliği taşıdığını tartışmak bile anlamsız olur. Türkiye, her adımı uluslararası hukuk sınırlarında bir meşru müdafaa yürütmektedir. Bizim açımızdan konunun tartışılacak herhangi bir yönü yoktur. Arap Birliği’ni oluşturan ülkelerin halkları yüzlerce yıl Türk yönetiminde yaşamışlar, bu dönemler tarihlerinin en huzurlu ve güvenli dönemleri olmuştur. İsyan edip, vatanlarını küresel emperyalizmin sömürüsüne teslim etmelerine, o günden beri tüm kaynaklarını halkları yerine Batı’ya aktarmalarına rağmen Türkiye’den sadece dostluk görmüşlerdir. Yunanistan’ın bu konuya dahil olma gayretleri ise siyasetin veya diplomasinin değil, belki mizahın konusu olabilir” biz Yunanistan için son sözümüzü söyledik. Aklını başına alır ümidindeyiz, sonradan başa gelen aklın faydasının olmadığının resmî, Ermenistan’da sergileniyor. Bakmasını tavsiye ederiz’ diye konuştu.

‘’ Türkiye devletine yapılmış saygısızlık ve küstahlıktır’

 Akpınar, “Pul üzerinden sözde büyük Kürdistan propagandası yaptı. Papa’nın ziyareti şerefine bastırılan hatıra pulunda, Papa’nın başının üzerinde bulunan haritada Hatay, Sivas, Erzurum, Kars gibi birçok ilimiz, sözde büyük Kürdistan haritası içerisinde gösterilmiştir. Bu Türkiye devletine yapılmış saygısızlık ve küstahlıktır. Peki, şaşırdık mı? Şaşıran olmuştur. Onlar da aynı delikten aynı yılanlara defalarca ısırılmaktan usanmayan, ısırılmadıkları zaman bu yılanları ehlileştirdiklerini sanan zavallılardır. Oysa bu coğrafyada bu ülkenin mukadderatına kast eden düşman da, hain de biliyor ki Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin tarzı da, cibiliyeti de budur. Hiçbir kalıcı ve geçici mutabakatta sözünde durmaz. Bunlarla ekonomik ve güvenlik alanında ortak çıkarlar üretseniz dahi sürekli hainlik yapacaklar. Fırsat kollar. Hele sırtlarını sağlam bir güce dayasınlar, tıpkı 2007’de ‘Türkiye bizden PKK yetkililerini istiyor. Kürt yetkililerin yakalanması ve teslim edilmesi gerçekleşmeyecek bir rüyadır. Biz, değil bir Kürt’ü bir Kürt kedisini bile Türkiye’ye teslim edemeyiz’ diyen Talabani rolüne bile bürünebilirler. Bu Barzani ve şürekasını Talabani düşüncesinden ayrı görmemeliyiz. Bir PKK’lıyı bile kendi çıkarları ile uyuşmuyor ise vermezler. Ne Talabani ne Barzani hiçbir zaman mücadele etmemiştir. Öyle olsaydı oralarda bu kadar terörist barınabilir miydi” dedi.

“Bunların hedefi Türk devletini fırsat bulunca yıkmaktır’

Barzani tarafından Papa’nın ziyareti için özel bastırılan paraların hafife alınmayacak bir konu olduğuna dikkat çeken Akpınar, “Bu pul meselesi bazı kesimlerce oldukça önemsiz, hatta komik bir gelişme olarak görülebilir veya karşılanabilir. Bazıları sözde Kürdistan hülyasını, Yunan toplumunun Megali İdea’sı olarak görebilir. Ama bu hain güruh bu doğrultuda 40 yıldır bizimle terör yoluyla mücadele etmeye ve kan dökmeye devam ediyor. Yani anlayacağınız bu masum bir kağıt üstü semboller savaşı değildir. Bu kora kor verilen, binlerce şehit verilen bir mücadeledir. Bunların hedefi Türk devletini fırsat bulunca yıkmaktır. Bunların hayali Türkiye’nin bazı kesimlerini de içine alarak terör devleti kurmaktır. O yüzden yılanın başını küçükken ezmek gerekir. Bu milleti kimse silahla tehdit edemez. Gün gelecek bu topraklarda ne Amerika ne Rusya ne de başka devlet kalmayacak. Ama o gün Türkiye hala ayakta olacak” diyerek açıklamalarını tamamladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.