DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 17°C
Sağanak Yağışlı

Gölcük Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı gerçekleşti 6 GÜNDEM MADDESİ OYLANDI

Gölcük Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı gerçekleşti 6 GÜNDEM MADDESİ OYLANDI

Gölcük Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı gerçekleşti

6 GÜNDEM MADDESİ OYLANDI

Gölcük Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer başkanlığında Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Mart Ay olağan meclis toplantısında 6 gündem maddesi meclis üyeleri tarafından oylandı.

Millet İttifakı sonu önergeleri okundu

Gölcük Kongre Sarayı’nda  gerçekleştirilen toplantı bir dakikalık saygı duruşu ve  ardından İstiklal Marşı’mız okunmasıyla başladı.  Toplantıda ilk olarak Millet İttifakı’nın soru önergeleri okundu. Millet İttifakı İYİ Parti grubu ilk soru önergesinde, Gölcük Kavaklı sahilinde bulunan vapur iskelesi önüne 1 Mart Üsküdar Vapuru Faciası’nda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın anısına bir anıt yapılması, bu konuda da ulusal bir yarışma yapılması konusu önerildi. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, konu hakkında yaptığı açıklamada “İlçemizde tahsil gören genç neslin neredeyse tamamı, bu kazada yok oldu. İlçelerin kültürünün, tarihinin oluşmasında mutlu hadiseler kadar acı olaylar da var. Üsküdar Vapuru Faciası da bunlardan biri. Bu konuyla alakalı olarak parti gruplarının bu konuyu görüşmesi önemli” dedi.

Kırsal mahalle önergesi tekrar soruldu

Meclis toplantısında İkinci soru önergesinde, kırsal mahallelerle ilgili olarak geçtiğimiz aylarda önerilen konunun meclis gündemine eklenmediği ifade edilerek konunun meclis gündemine eklenmesi istendi. Başkan Sezer, “Biz Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte bu konuda bir toplantı yaptık. Talep edilen planlama ve görüşlerle alakalı olarak birçok faktörün değerlendirildiği bir planlama yapıldı. Diğer ilçelerde de bu konuda bir karar alınmadı. Koordineli bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bittiği an gündeme alınacaktır” dedi.

Eski sanayi bölgesinin değerlendirilmesi istendi

Millet ittifakı İYİ Parti grubunun son soru önergesinde, eski sanayi sitesi alanında her ay bir günlük bir pazar kurulması, Çarşamba Pazarı’nın buraya kurulması, burada yine bir oto pazarının kurulması konusu ifade edildi. Başkan Sezer, “Kendi kiracımız olan esnaflarımızla alakalı olarak aldığımız bir karar vardı. Ticari faaliyeti kısıtlı olan lokanta, kafe gibi yerlerin faaliyetlerine izin verildi. Çarşamba Pazarı’nın eski sanayinin bulunduğu alana alınması konusuna değinelim. Burada bazı binalar vardı ve onlar yıkıldı, enkazları kaldırıldı. Eski sanayi sitesi ile ilgili olarak bir plan yapıldığı zaman orada bulunan tek bina da yıkılacak. Şu an halihazırda terminal alanı ile ilgili olarak kamulaştırma ve planlama çalışmaları yapılıyor. Bu sene içerisinde inşallah yeni terminalin çalışmasına başlanacak. Şu an için maliyetlerle ilgili olarak bu alanın kullanılması pek de mümkün değil” dedi.

3 madde oy birliği ile kabul edildi

Millet İttifakı’nın soru önergelerinin okunmasının ardından Mart ayı meclis toplantısına geçildi.  Toplantıda gündemin ilk maddesinde “GÖLAŞ sermaye artışı ile ilgili komisyon raporu” konusu görüşüldü. Mart ayı toplantısının ilk maddesi, oy birliği ile kabul edildi.

Gündemdeki ikinci madde olan “2 adet kamyon alımı (Şasi-Kabin tam yükü ağırlığı en az 3.501 kg) ve T cetveline eklenmesi, 2 adet kamyon alımı (Şasi-Kabin ağırlığı 12.000 kg) ve T cetveline eklenmesi” konusu, meclis üyelerince oylandı ve bu madde, oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan “Gölcük Saraylı Gözlemen mevkii 3937 parseldeki binanın Gölcük Müftülüğü’ne tahsisi” konusu görüşüldü. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Sezer, “İlçe Müftülüğü tarafından söz konusu alan, gençlik merkezi olarak kullanılmak üzere istendi. Beş yıllığına tahsisi konusunda da meclisimize sunacağız” dedi. Bu madde, oy birliği ile kabul edildi.

3 madde İmar komisyonuna havale edildi

Mart ayı toplantısının dördüncü gündem maddesi olan “Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin Saraylı Mah. 263 Ada 2 Parsel ve Hisareyn Mah. 808 Ada 3 Parselin Doğusunda Bulunan Tescil Harici Alana İlişkin İmar Planlarına ‘Trafo Alanı’ Olarak İşlenmesini İçeren 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişiklik Teklifi” konusu, meclis üyelerince oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.


Gündemin beşinci maddesinde “T.C. Milli Savunma Bakanlığı Gölcük Ana Üs Komutanlığı ve Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı’nın bulunduğu alanlarda 7221 Sayılı Coğrafi Bilgi Sistemleri İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna İstinaden Mer’i Uygulama İmar Planlarında “Hmax=Serbest” Olarak Belirtilen İfadelerin Sınırlandırılmasını İçeren 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişiklik Teklifi” konusu görüşüldü. Bu madde, oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.

Gündemin son maddesinde “Hasaneyn Mahallesi 122 ada 1, 6, 8 ve 9 numaralı Parsellere ilişkin Mevcutta bulunan yol ve Mezarlık olarak kullanılan alanların 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına aktarılmasını içeren 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişiklik Teklifi” konusu, oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.