DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Erenkaya’dan O SÖYLEMLERE TEK TEK CEVAP

İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Erenkaya’dan O SÖYLEMLERE TEK TEK CEVAP

İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Erenkaya’dan

O SÖYLEMLERE TEK TEK CEVAP

İYİ Parti Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türklerden Sorumlu Gölcük İlçe Başkan Yardımcısı Kamil Emrah Erenkaya partilerine yönelik yapılan  söylemlere tek tek cevap verdi.

“Partimiz Gölcük’ün en aktif partisidir”

İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Kamil Emrah Erenkaya  yaptığı açıklamada, “Son günlerde iktidarın küçük ortağının ; İYİ Parti mizin yerel yüzeyde yapmış olduğu siyasi çalışmaları karalama çabası içerisinde olduklarını görmekteyiz. Öncelikle bize yöneltilen suçlamaların içeriği ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz:      

-7 Nisan 2019 tarihli bir kahvaltı toplantısında Küçük Ortağın Kocaeli İl Başkanın tüm MHP’li Meclis Üyelerinin yuvaya geri döndüklerini duyurmasına rağmen, Gölcük Belediyesi Başkanlığı’nın  yayınladığı 2020 Faaliyet Raporu Meclis yapılanmasında , MHP’nin hiçbir üyesi olmadığı görülmüştür. Sadece bu konuda bile kendi seçmenini  kandıranların partimizin ve meclis üyelerimizin çalışmalarını karalamaları kendi siyasi tükenmişlikleridir.

– Geride bıraktığımız 2 yıl içerisinde Gölcük Belediye Meclis Toplantılarında , Belediye ye sundukları öneri sayısı biri çalıntı ( CHP meclis üyesi Özgür YILMAZ Mehmet ELLİBEŞ Döneminde vermiştir.)toplam  2 olan bir siyasi zihniyetin  , Gölcük için canla başla çalışıp proje ve fikir üreten ve meclise sunan İYİ Partiyi hedef almaları bize şaşırtıcı gelmemektedir.

– Kırsal Mahalle konusuna açıklık getirmek gerekirse ;

– Öncelikle Kırsal Mahalle konusu  7254 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununda değişiklik olarak 13 maddelik torba yasa şeklinde T.B.M.M inde görüşülmüştür.

-Maddeler tek tek görüşüldüğünde ve komisyon görüşmelerinde ; Kırsal Mahalleler maddesine İYİ Partinin olumlu görüş bildirdiği , İYİ Parti Milletvekili Hasan SUBAŞI’nın Meclis kürsüsünde yapmış olduğu konuşmayla anlaşılmaktadır.

– 7254 sayılı 13 Maddeden oluşan torba yasaya itirazımızın sebebi ; 9 . Madde de belirtilen “Bakan ve Cumhurbaşkanı tarafından arttırılan net borç kullanım tutarının 2 katı olarak uygulanır.” şeklindeki maddeyedir. Yasa ile kendisine verilen borçlanma limitini aşan hükümet; önce yasaya aykırı olarak limiti aşmış , sonra da arkadan yasa değişikliği ile bunu yasal hale getirmiştir. Milletin Efendisi olan köylümüz için hassas olan kırsal mahalle konusunu siyasi bir polemik haline getirerek kendi israflarının kılıfı olarak torba kanunu teklifinde kullanmışlardır. İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığı olarak köylülerimizin sesi olup konuyu Gölcük Belediyesine taşıdık. Gölcük Belediye Başkanı ve Meclis grubu her ne kadar konuyu gündem den uzak tutmaya çalışsa da Kocaeli Büyükşehir Meclis üyelerimizin çabasıyla Kocaeli Büyükşehir Meclisinde komisyon kurulmasını sağlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

– İYİ Parti ; Hem yerelde , hem ulusal düzeyde istikrarlı ve düzeyli siyaseti ile Milletimiz nezdinde dikkat çekmektedir.İYİ Partinin algı siyaseti yapmaya ihtiyacı yoktur.Toplumsal duyarlılıkların iktidar ve küçük ortağı tarafından görmezden gelindiği, partimiz olarak  meclise sunduğumuz önergelerin reddi ile milletimizin sinesinde yaralar açmaya devam etmektedir.

 – Özellikle yerel düzeyde sunmuş olduğumuz meclis önerileri için ‘ Algı siyaseti yapıldığı iddiaları: düzeysiz ve yetersiz siyasetlerinin ve artık ihtiyaca cevap vermeyen anlamsız siyasi çıkışlarının bir yansımasıdır” dedi.

Gölcük Çiftlik Mahallesi Mahalle Temsilcisi olarak Adnan Sönmez atandı

İYİ Parti Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türklerden Sorumlu Gölcük İlçe Başkan Yardımcısı Kamil Emrah Erenkaya’nın gerçekleştirdiği basın açıklamasının ardından Gölcük Çiftlik Mahallesi Mahalle Temsilcisi olarak Adnan Sönmez’in ataması yapıldı. İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Gölcük Çiftlik Mahallesi Mahalle Temsilcisi olarak atanan Adnan Sönmez’i tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.