DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

BBP Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar “23 NİSAN’I BURUK BİR SEVİNÇLE KUTLUYORUZ”

BBP Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar “23 NİSAN’I BURUK BİR SEVİNÇLE KUTLUYORUZ”

BBP Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar

“23 NİSAN’I BURUK BİR SEVİNÇLE KUTLUYORUZ”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, haftalk olağan basın açıklamasında ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akpınar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıl dönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu senede pandemi nedeniyle buruk bir sevinçle kutladıklarını ifade etti.

Başkan Akpınar, sahip olduklarımızın değerlerini, özellikle onları kaybetmeden bilmemiz, yeniden sahip olabilmemiz adına çok önemli olduğu açıklamasında bulunarak, “1921 Anayasası, Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu maalesef gerçekte tek ‘sivil’ anayasamızdır” dedi. Türkiye Büyük Millet Meclisinin, devletin aklı, milletin vicdanı, zırhı, iradesi, bizatihi milletin birebir  kendisi olduğunu vurgulayan Akpınar, “Bu dönem görev yapan Meclis’imizin önünde, el atması gereken  iki büyük görev ve fırsat olduğuna inanıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi; Devletin aklı, milletin vicdanı, zırhı, iradesi ve bizatihi birebir kendisidir” dedi.

“Pandeminin neden olduğu olumsuz şartlar altında buruk bir sevinçle kutluyoruz”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Akpınar, “Bu yıl da geçen yüzyılın tamamında olduğu gibi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıldönümünü. Necip milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, tüm dünyayla birlikte ülkemizde de sosyal hayata dair her alanı ağır bir şekilde etkileyen pandeminin neden olduğu olumsuz şartlar altında buruk bir sevinçle kutluyoruz” dedi.

“Sadece Allah’a ve milletine sırtını dayayarak verdiği olağanüstü mücadelenin sonunda kazandığı zaferin karargahıdır”

Gazi Meclis’imizin çok zor şartlarda kurulduğunu belirten Akpınar, “Çatısı altında bulunduğumuz Gazi Meclis, kaybettiğimiz 1. Dünya Savaşı’nın ardından, işgal altındaki bir ülkede; parasız, silahsız, askersiz, erzaksız, elinde neredeyse sadece milletimizin var olma azmi ve inancıyla; milletimizin kurtuluş mücadelesini yöneten, sadece Allah’a ve milletine sırtını dayayarak verdiği olağanüstü mücadelenin sonunda kazandığı zaferin karargahıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, kazandığı zaferin ardından, cumhuriyeti ilan eden, yıkılmış bir imparatorluğun enkazı üzerinde, sıfırdan filizlenen, bağımsız, hür, çağdaş, güçlü bir devlet, ekonomi ve toplum inşa eden bir kurumdur” dedi.

“Milletimiz, Meclisiyle her zaman gurur duymuştur”

Akpınar, “Bu yönüyle, hem Türk hem de dünya tarihi için çok özel ve önemli bir yere sahiptir. Milletimiz, Meclisiyle her zaman gurur duymuş, bu özellikleri nedeniyle de, ondan beklentilerini her zaman yüksekte tutmuştur. 100 yıl önce yapılan Teşkilat-ı Esasi olarak bilinen 1921 Anayasası, Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu ilk anayasa olmasının yanı sıra, maalesef gerçekte de tek ‘sivil’ anayasamız olma özelliğine de sahiptir. Sonrasında, milletimiz, darbecilerin hazırladığı, otoriteyi ve vesayeti esas alan anayasalarla yönetilmiştir ve hala da durum aynı şekilde günümüze kadar devam edip, hem çözümü bir görev olarak karşımızda net dururken, neticesinde  ki durumun da apaçık fırsat olduğu görünmektedir. Ülkemizin, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar yaşadığı problemlerde, bu halin önemli bir pay sahibi olduğunu da inkar edemeyiz. Allah, Milletimizi geleceğe güvenle taşıyacak bir anayasa yapabilme fırsatını değerlendirmesi, şarttır.

Yeni anayasanın yapılması gerektiğini söyleyen Akpınar, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz, bu dönemde, mümkün olan en geniş mutabakatla, demokratik, sivil, özgürlükçü, ülkemizi ve milletimizi geleceğe güvenle taşıyacak bir anayasa yapmalıdır. Ülkemizin ve milletimizin bunu sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Meclis’imize düşen diğer önemli görev de, Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere, devletin her kademesinden, terörün uzantıların temizlemek olmalıdır. Bu hepimiz için, ülkemiz, milletimiz, tarihimiz ve geleceğimize karşı taşıdığımız bir sorumluluk, bir mecburiyettir” dedi.

“Hakimiyet Allah’ın, irade ve egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”

Akpınar mesajında , Açılışının 101. yılında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı, Kurtuluş Savaşı’mızı yöneten, onu zaferle sonuçlandırarak Cumhuriyeti kuran ilk meclisimizin değerli üyelerini, Milli Mücadele’yi kazanarak, Anadolu’nun Türk Milleti’ne vatan olmaya devam etmesini sağlayan komutanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmetle, şükranla anıyorum. Gazi Meclis’in ruhuyla, ‘Misakı Milli’ hedefinden ayrılmadan ve gelecekte bu emele ulaşacağımızdan zerre şüphe duymadan yolumuza milletçe birlik ve beraberlik içinde el ele gönül gönüle devam etmeliyiz. Hakimiyet Allah’ın, irade ve egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.