DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 21°C
Gök Gürültülü

Gölcük Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı gerçekleşti ÖNEMLİ GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI

Gölcük Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı gerçekleşti ÖNEMLİ GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI

Gölcük Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı, 27 Nisan saat 19:00 ile 17 Mayıs saat 05:00 saatleri arasında uygulanan  tam kapanma nedeniyle Mayıs Ayının ilk haftası yapılamadığından dün Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda 7 gündem maddesi meclis üyeleri tarafından oylandı.

Toplantı öncesinde Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı Meclis üyelerinin İsrail’in Mescid-İ Aksa Saldırılarını Kınayan Ortak Bildirisi, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer tarafından okundu. 

Kınama açıklamasını Belediye Başkanı Sezer okudu

Gölcük Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı, tam kapanma uygulaması olmasından ötürü Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirilememişti. Tam kapanmasının sona ermesinin ardından meclis toplantısı, dün Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Cumhur ve Millet İttifakı Meclis Üyeleri katılım gösterdi. Toplantı öncesinde ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu. Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, tam kapanma uygulamasının sonrasında tüm meclis üyelerinin geçmiş Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı’nı tebrik ettiğini ifade etti. Sonrasında, Belediye Meclisi’nde bulunan siyasi partilerin ortak imzası ile hazırlanan ve İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği terör olaylarını kınayan açıklamayı, Belediye Başkanı Sezer okudu.

GESOTİM ile ilgili madde, geçici olarak gündemden çıkarıldı

Gölcük Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nda ilk olarak 2 gündem maddesi ile başlandı. Başkan Sezer 2. Gündem maddesi olan , “GESOTİM ile İş Birliği protokolü yapılması” hakkında yaptığı açıklamada “GESOTİM, 17 Ağustos Gölcük Depremi’nden sonra ortaya çıkmış bir sivil toplum örgütü. Ülkemizde ve yurtdışında meydana gelen deprem olaylarında ilçemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. GESOTİM, hiçbir çıkar ve menfaat göstermeksizin oluşturulmuş bir kuruluş. Belediyemize ait bazı yükümlülükler var. Her yıl 17 Ağustos Depremi’nin yıldönümündeki anma programlarında, diğer dönemlerde GESOTİM ile birlikte çalışmalar yapmaktayız. Burada yasanın öngördüğü bazı yükümlülükler var. Bunlarla ilgili olarak İl Afet Müdürlüğü ile görüşmemiz gerekecek. Protokolü de bu anlamda yapmamız gerekecek. Protokol çerçevesinde GESOTİM’in yapacağı çalışmaları destekleyeceğiz. Detaylı bir çalışma yapılması gerekiyor. Konunun üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyor. Ben GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman’ı da bilgilendirdim. Detaylı bir çalışma yapılması ve eksiklerin tamamlanması adına bu maddenin gündemden çıkarılmasını oylarınıza sunacağım” dedi. Söz konusu madde, Millet İttifakı’nın muhalefeti sonrasında oy çokluğu ile gündemden çıkarıldı. Meclis toplantısında daha sonrasında 1. Gündem maddesi olan  “2020 Mali Yılı Kesin Hesabı” maddesi  görüşüldü ve söz konusu madde plan bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Müftülüğe tahsis edilen binanın tahsis süresi 10 yıla uzatıldı

Gündemin üçüncü maddesin de yer alan  “Gölcük Saraylı Gözlemen mevkii 3937 parseldeki binanın Gölcük Müftülüğü’ne Tahsis Süresinin Yeniden Belirlenmesi” konusu görüşüldü. Başkan Sezer, konu hakkında verdiği bilgilerde “Söz konusu bina, 5 yıl süre ile yine müftülüğe tahsis edilmişti. İlçe Müftümüz, bu bina ile ilgili olarak bir dilekçe vermişti. 10 yıl için tahsis istediklerini belirtmişlerdi. İlçemizde ve ilimizde bu kadar uzun süreli bir tahsis olmamıştı. Bundan dolayı tahsis süresinin 10 yıl olarak belirlenebileceğini düşünüyoruz. Mevcut tahsis süresi olan 5 yılın iptal edilerek 10 yıllığına tekrar tahsis edilmesini oylarınıza sunacağız” dedi. Bu madde, oy birliği ile kabul edildi. Meclis gündeminin dördüncü maddesinde “Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ’nin Saraylı Mah.263 Ada 2 Parsel Ve Hisareyn Mah.808 Ada 3 Parselin Doğusunda Bulunan Tescil Harici Alana İlişkin İmar Planlarına ‘Trafo Alanı’ Olarak İşlenmesini İçeren 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişiklik Teklifi (Komisyon Raporu)”, meclis üyelerince görüşüldü. Bu madde, ilgili komisyondan geldiği haliyle oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Gündemdeki beşinci maddede “Halıdere 129 ada 12 Parsele ilişkin 1/1000 ölçekli uygulanma imar planı değişiklik teklifi” konusuna değinildi. Bu madde, ilgili komisyona oy birliği ile gönderildi.

6. ve 7. maddeler de oy birliği ile kabul edildi

Gündemdeki altıncı maddede “Mera kanunu kapsamında yapılacak çalışmalar için bilirkişi belirlenmesi” konusu konuşuldu. Belirlenen isimler, meclis üyelerinin oylarına sunuldu ve bu madde, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde “1 adet panelvan minibüs ve 1 adet açık kasa çift kabin kamyonet alınması ve T cetveline eklenmesi” konusu görüşüldü. Söz konusu madde, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

Haber: Serap DURUKAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.