DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Gölcük Özel Metin Çelik Fen ve Anadolu Lisesi 2. Mezunlarını COŞKULU BİR TÖREN İLE VERDİ

Gölcük Özel Metin Çelik Fen ve Anadolu Lisesi 2. Mezunlarını COŞKULU BİR TÖREN İLE VERDİ

Özel Metin Çelik Koleji Fen ve Anadolu Lisesi 2. Mezunlarını

COŞKULU BİR TÖREN İLE VERDİ

Özel Metin Çelik Koleji Fen ve Anadolu Lisesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni geçtiğimiz akşam okul bahçesinde düzenlendi. 2019-2020 yılında ilk mezunlarını veren Özel Metin Çelik Koleji Fen ve Anadolu Lisesi, 2. Mezunlarına büyük bir coşkuyla mezuniyet töreni yaptı.

57 öğrenci mezun oldu

2012-2013 sezonundan beri liselere giriş ve üniversiteye öğrenci hazırlayan Özel Metin Çelik Eğitim Kurumları, üniversite ve lise sınavlarında Türkiye 11.si, Kocaeli 1.si ve çok kez Gölcük 1.si çıkararak adından sıkça söz ettirdi.Disiplinli eğitimi ile tanınan eğitim kurumu, velilerin vazgeçilmez adresi olan Özel Metin Çelik Fen ve Anadolu Lisesi 2. Mezunlarını olan 57 öğrenciyi geçtiğimiz akşam okul bahçesinde düzenlenen tören ile mezun etti. Tören sonunda davetliler Melih Kahveci konseri ile unutulmaz bir akşam geçirdiler.

Mezun olan öğrenciler alkışlar eşliğinde alana geldiler

Topçular Mahallesi, Başak Cd. No:104 adresinde bulunan Gölcük Özel Metin Çelik Fen ve Anadolu Lisesi 2. Mezunları için düzenlediği tören mezun olan öğrencilerin tören alanına alkışlar eşliğinde gelmesiyle başladı. Tören alanına katılımcıları selamlayarak gelen öğrenciler yerlerini aldıktan sona tören bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasını ardından Özel Metin Çelik Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Metin Çelik açılış konuşmasını yaptı.

Çelik, “Mezuniyetiniz hayırlı yolunuz aydınlık ve bahtınız açık olsun”

Çelik konuşmasında, “Sayın velilerim, değerli öğretmen arkadaşlarım, geleceğimizin ışıldayan gençleri ve kıymetli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Zaman su misali hızla akıp geçiyor. Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Eğitim, insana iletişim kurabilmeyi, eleştirel düşünebilmeyi, öz değerlerine sahip çıkıp, var olan zamanı aşabilme gücünü kazandırır. Kıymetli meslektaşlarım mezun ettiğimiz gençlerimizin yetişmelerinde gerekli bilgi, beceri ve donanımlarıyla göstermiş olduğunuz üstün gayretlerinizden ve fedakârlıklarınızdan dolayı sizleri tebrik eder teşekkürlerimi sunarım. Mezuniyet törenimizi takip eden fedakâr aileler sizler de bugün ne kadar gururlansanız azdır. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerlerine titreyip gözünüz gibi baktığınız evlatlarınız, eğitimlerini tamamlayarak diplomalarını almaya hak kazandılar.Sevgili mezunlarımız sizleri gönülden tebrik ediyorum. Hayatınızın yeni bir dönemi başlıyor. Bu yeni dönem de dürüst, ahlaklı, güvenilir, kendine inanan ve güvenen eğitimin ve toplumun problemlerini bilen kendiniz, aileniz ve güzel ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyoruz.Mezuniyetiniz hayırlı yolunuz aydınlık ve bahtınız açık olsun.Bu güzel tören için bize destek olan Belediye başkanımıza ve belediye personeline desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sözlerime son verirken törenimize katılan herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

Öğretmenlerine övgüler yağdırarak çiçek takdim edildi

Gölcük Özel Metin Çelik Fen ve Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Metin Çelik konuşmasına öğretmenlerine övgü dolu sözleriyle devam etti. Bu başarının ardında mesleğine canla başla sarılan değerli öğretmenlerinin olduğunu bildiren Metin Çelik, öğretmenlerini coşkulu alkışlar eşliğinde tek tek sahneye davet ederek teşekkür etti ve çiçeklerini takdim etti.

En iyi çıkış yapan öğrencilere plaket verildi

Tören daha sonra okulun en iyi çıkış yapan öğrencileri olan Gökhan Yavuz ve Melih Eren Demir’e plaketlerini okul müdürü Merve Ersan ve Müdür yardımcısı Merve Köse takdim etti. Plaket töreninin ardından en iyi çıkış yapan öğrenci olan Gökhan Yavuz ve Melih Eren Demir birer teşekkür konuşması yaptı.

Yıldırım, “Lise hayatı denen o dört yıllık güzel zamanın bitişine şahitlik ediyoruz”

Mezuniyet töreni Gölcük Özel Metin Çelik Fen ve Anadolu Lisesi birincileri Onur Yunus İşeri ve Sıla Yıldırım’a plaketlerini kurum müdürü Metin Çelik takdim etti. Plaket törenini ardından okul birincisi öğrenciler Onur Yunus İşeri ve Sıla Yıldırım okul kütüğüne isim künyelerini çaktılar ve teşekkür konuşmalarını yaptılar. Yıldırım konuşmasında, “Sayın Müdürüm, Değerli öğretmenlerim, Kıymetli Misafirler ve sevgili arkadaşlarım…

Her sabah gün doğarken kalkmak, kışın soğukta titremek, yazın güneşte terlemek, birbiri ardına gelen yazılılara hazırlanmak ne de zor geliyordu. Bir bitse de kurtulsak derdik işte bitiyor. Evet mezun oluyoruz. Lise hayatı denen o dört yıllık güzel zamanın bitişine şahitlik ediyoruz. Ağzımdan dört yıl diye çıkıveren ama aslında kolay kolay dile getiremeyeceğimi adım gibi bildiğim bir şeyi anlamaya çalışıyoruz. Bu gönül yolculuğunda elimizden tutan bizlere desteklerini esirgemeyen başta Kurucu Müdürümüz Metin Çelik hocamıza, Değerli Öğretmenlerimize bizi yetiştiren her zaman arkamızda olan ailemize bu koca kalpli okulun tüm çalışanlarına binlerce kez teşekkür ediyorum” dedi.

İşeri, “Güzel dostluklar kurduk”

İşeri konuşmasında, “Sayın Müdürüm, Değerli öğretmenlerim, Kıymetli Misafirler ve sevgili arkadaşlarım Bu zorlu süreçte iyisiyle kötüsüyle birçok anı biriktirdik. Güzel dostluklar kurduk. Bir sonun başındayız, tam da bütün bir ömür unutamayacağımız başlangıçların öncesi sonda hayatımızın belki de en toz pembe dört yılının sonunda hakları ödenmeyecek annemizin babamızın ailemizin emekleri anlatılmayacak öğretmenlerimizin ve idaremizin karşısında büyük bir heyecan gurur ve minnetle doluyuz. Birbirinden değerli öğretmenlerimizin de desteğiyle bu yılın sonuna geldik. Okulda ve okul dışında her zaman beni destekleyen, kendimi daha özgüvenli bir eğitim yoluna adamamı sağlayan çok kıymetli Metin Çelik ve Merve Ersan hocalarıma minnettar oluşumu belirtmek isterim” dedi.

Mezuniyet belgelerini aldılar ve mezuniyet pastasını keserek keplerini fırlattılar

Okul birincilerinin konuşmalarının ardından mezun olan öğrencilerin tamamısınıf öğretmenleri tarafından mezuniyet belgelerini aldılar. Daha sonra da kurum müdürü Metin Çelik ve öğretmenler eşliğinde mezuniyet pastalarını kestiler. Mezun olan 57 öğrenci ailelerin ve öğretmenlerinin alkışlarıyla, hep birlikte 10’dan geriye doğru sayarak keplerini havaya fırlattılar.

Metin Çelik keplerin atılmasının ardından aileleri duygulandırdı

Keplerin atılmasınınardından tekrar konuşma yaparak eğitimdeki ciddiyet ve disiplininden bahseden Metin Çelik; hayatındaki yüksek enerjisinin baldan tatlı iki kızı sayesinde olduğunu bildirdi. Beren ve Ayşe Zeynep adında iki kız çocuğu olan Çelik, hayatının en önemli varlıklarının çocukları olduğunu söyledi. Aynı şekilde tüm ailelerin de en değerli varlıkları çocukları olduğunu dile getiren Çelik, ailelerine çocuklarının doğumundan bugüne geçen zamanın nasıl hızlı aktığını ve çocuklar ile neler yaşadıklarını hatırlatarak ailelere mutluluk gözyaşları döktürdü. Bundan sonraki zamanda da öğrencilerine başarılarla dolu bir hayat geçirmeleri dileğiyle tüm misafirlerini ikram alanına davet etti.

Melih Kahveci konseri ve havai fişek gösterisiile coştular

Törenin sonunda ilçemizin yetiştirdiği Karedeniz müziğinin genç sanatçısı  Melih Kahveci’nin konseri ile davetliler gönüllerince eğlendiler. Metin Çelik’i tanıdığı için özel olarak ziyarete gelen Celil Cinemre de mükemmel sesi ile konsere eşlik ederek öğrencileri bir kez daha coşturdu. Konser esnasında Metin Çelik’in öğrencilerine bir sürprizi daha yaptı ve uzun süreli havai fişek şöleni yaşattı.

Törene katılım çok yoğundu

Bu özel gününde Metin Çelik’i tüm öğrencileri ve sevenleri yalnız bırakmadı. 10 yıllık kurumun geçmişinden bugüne kadar yüzlerce öğrenci ve sevenleri törene eşlik ettiler. Hatta bir sonraki seneye yeni kayıt yaptıran ve mevcut durumda eğitime devam eden öğrenciler, Metin Çelik ailesinin bir ferdi olarak törene katıldılar ve öğretmenlerine yardım ettiler.

Metin Çelik geceyi sonlandırırken tüm öğrencilerinden söz aldı

Öğrencilerine son olarak nasihatler eden Metin Çelik, Öğrencilerinden vefa sözü aldı. En azından senede bir gün ziyaret sözü veren öğrenciler, Metin hocalarına tezahüratlar ile karşılık verdiler.

Haber: Serap DURUKAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.