DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Başiskele Belediyesi Ekim Ayı Meclisi Gerçekleştirildi

Başiskele Belediyesi Ekim Ayı Meclisi Gerçekleştirildi

Başiskele Belediyesi Ekim Ayı Meclisi Gerçekleştirildi        

Başiskele Belediyesi 2021 yılı Ekim ayı 9. Olağan Meclis Toplantısı meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün başkanlığında bugün toplanan belediye meclisi, açılış ve yoklama ile başladı. Başiskele Belediyesi’nin bir önceki birleşime ait üyelere dağıtılan Karar Tutanağı oylanarak kabul edildi.

18 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Başiskele Belediyesi 2021 yılı Ekim ayı 9. Olağan Meclis Toplantısı 1. Birleşiminin ilk oturumunda 18 madde görüşüldü. Gündemin 1. ve 2. maddeleri oy birliğiyle kabul edilirken, 3, 4 ve 5. maddelerinden oluşan İmar Komisyon Raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin 6,7 ve 8. maddelerinin süre süre uzatımı talebi oy birliğiyle kabul edildi.

Yol Harcamalarına Katılım Payı ile ilgili 10.09.2021tarihli ve 15 sayılı Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu’nu içeren 9. madde oy çokluğuyla kabul edilirken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Uygulama İmar Planı değişikliği yapılması ile ilgili teklif yazısının İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

BAŞİSKELE BOSNA HERSEK’TEN KARDEŞ ŞEHİR

Meclisin 11. Maddesinde yer alan Özel Kalem Mdürlüğü’nün 29.09.2021 tarihli ve 10824 sayılı Bosna-Hersek’in Vareş kenti ile Kardeş Şehir olunması ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 18. maddesi olan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün Kadro-Derece Değişikliği yapılması ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edilirken; 12, 13, 14, 15, 16 ve 17. maddelerin Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edilerek 2. Oturum için meclis toplantısına ara verildi.

BAŞİSKELE, BOSNA’DA KÖPRÜ YAPIMINA DESTEK VERECEK

Meclise verilen 10 dakikalık sürenin ardından 2. Oturumda ilk oturumun 12, 13, 14, 15, 16 ve 17. maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Meclisin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Spreça Barış Köprü inşaatı projesine destek verilmesi ile ilgili teklif yazısını içeren madde meclis üyelerine okundu. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yürütme Kurulu üyeliği de yapan Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, maddeye ilişkin yaptığı açıklamada Sırbistan ile Bosna Hersek arasında kalan bir nehrin üstüne bir köprü kurulacağını söyledi. Özlü, Türk Dünyası Belediyeler Birliği üye belediyelerinin ortaklaşa yapacağı köprü için kendilerine düşen payın 50 bin TL olduğunu açıkladı. Başkan M. Yasin Özlü’nün açıklamalarının ardından 2. Oturumun ilk maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ VE BAŞİSKELE HALK EĞİTİM MERKEZİ İLE İŞ BİRLİĞİ 

Meclisin 2. Oturumu’nun 2. ve 3. Maddelerinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Başiskele Halk Eğitim Merkezi ile İş Birliği ve Ortak hizmet Protokolü imzalanması ile ilgili teklif yazısı oy birliğiyle kabul edildi.

8 EKİM CUMA 2. BİRLEŞİM OLACAK

Mecliste Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 15. ve 16. maddeleri komisyona havale edildi fakat görüşülmedi. 2022 Ek Bütçe ve Performans Programı komisyondaEkim ayı 9. Olağan Toplantısı’nın 2. Birleşimde komisyon raporları ile görüşülüp karara bağlanacak. Meclisin 8 Ekim Cuma günü saat 15:00’te 2. Birleşim için toplanacak.

Başiskele Belediyesi’nin Kasım ayı Meclis Toplantısı’nın ise 2 Kasım Salı günü saat 15:00’te yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.