DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Ekim Ayı Belediye Meclis Toplantısında gündem maddeleri değerlendirildi

Ekim Ayı Belediye Meclis Toplantısında gündem maddeleri değerlendirildi

Gölcük Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, bugün Gölcük Belediye Meclis Salonu’nda, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.  

Gölcük Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile bugün, Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Cumhur ve Millet ittifakları meclis üyeleri katılım gösterdi. Toplantıda ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu. Sonrasında ise Millet İttifakı’nın soru önergeleri okundu.

Milet İttifakı soru önergeleri değerlendirildi

İlk soru önergesinde “İhsaniye Çiftlik Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesinin aşırı yağmur yağışları sonrası meydana gelen taşma ve sağlıksız ortam mahalle sakinlerini rahatsız etmektedir. Bahse konuyu geçmiş aylarda iletmemize rağmen cadde üzerinde herhangi bir çalışma olmamıştır. Yağmur yağışlarının yaşanacağı bu aylarda sorununun yaşanacağı aşikardır” denildi. Gölcük Belediye Başkanı Sezer, İSU ile konunun görüşüleceğini ve cevabın aktarılacağını söyledi. İkinci soru önergesinde “İhsaniye Çiftlik Mahallesi, Aile Sağlık Merkezinin doğusunda kalan ve daha öncede gündeme taşıdığımız mezarların bulunduğu alan koruma altına alınmamış ve çevre düzenlemesi yapılmamıştır” denildi. Başkan Sezer, yazılı cevabın aktarılacağını belirtti.

Verilen üçüncü soru önergesinde “Gölcük Tevfik Hoca Camii bodrum katında bulunan otopark amacı dışında kullanıldığı görüşmüştür. Otoparkı kullanan yurttaşların yoğun süreçlerde araçlarını park etmelerinde sorunlar yaşadığı tarafımıza iletilmiştir. Konu ile ilgili olarak öğrenmek istediğimiz durumlar var: Otoparkın mülkiyeti belediyemize mi yoksa şahsa mı aittir? Eğer belediyemize aitse bu alanın ne şekilde ne amaçla kullanılmak üzere tahsisi yapılmıştır? Eğer belediyemize ait değilse bu alanın inşaat ruhsatı veya iskanında kullanım amacı nedir?” denildi. Başkan Sezer, cevabın inceleme sonrasında verileceğini dile getirdi.

Dördüncü soru önergesinde “Büyükşehir Belediyesi ulaşım hatları ile ilgili olarak nüfus yoğunluğunun yaşandığı Şirinköy-Düzağaç-İpekyolu mahalle sakinleri için 710- Değirmendere-Umuttepe ve 710S Saraylı-Düzağaç-İzmit seferlerinde yaşanan yoğunluklar, salgın sürecinde mahalle sakinlerini tedirgin etmektedir. 710 ve 710S hatlarının özellikle kalkış durağından sonra bu mahallelere gelene kadar dolduğu, sefer sayısının yetersiz olduğu (Umuttepe sabah ve akşam) aktarılmış olup sefer sayılarının artırılması ile çözüm olabileceği belirtilmiştir. Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım hatlarından yararlanan mahalle sakinlerinin kentkartlarının dolumunu yapabileceği otomatik dolum cihazlarının olmaması mağduriyet yaratmaktadır” denildi. Belediye Başkanı Sezer, Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçip cevabın aktarılacağını ifade etti.

Son soru önergesinde ise “Ulaşlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi Abdul Hamid Han Cad. 1001 Sokak üzerinde 793/1 ada ve parsel nolu bina ile 792 adada bulunan askeri kamp duvarı arasındaki yol imar planında 5 metre olarak gözükmektedir. Aynı zamanda 793/1 ada ve parsel nolu binanın deniz tarafındaki yol içinde gerekli düzenlemelerin yapılmadığı da görülmektedir. Düzenlemelerin yapılmasından kaynaklı olarak bölgede yapımına başlanan ve başlanacak olan inşaatların hafriyat işleri ve diğer iş makinelerinin çalışması açısından ciddi bir sıkıntı tehlike oluşturmaktadır. Bina sakinlerinin Gölcük Belediyesine ve UKOME ye yaptığı müracaatlarda haklı olduklarını ve yolun kullanılmayacağı sözlü olarak beyan edilmiştir” denildi.

İlk 4 madde komisyona havale edildi

Soru önergelerinin ardından belediye meclisi gündem maddelerine geçildi. İlk 4 maddede yer alan “2022 Mali Yılı Performans Programı” ,“2022 Mali Yılı Bütçe tasarısı’’,“2022 Mali Yılı Belediye Bütçe Kararnamesi” konusu ve Belediye meclisi dördüncü gündeminde “2022 Mali Yılı Belediye Gelir Tarifesi” maddeleri plan bütçe komisyonuna havale edildi. 

Gündemin beşinci maddesi olan “Belediyemiz uygulama imar planının G23D05 c2c-G23C01 d4a-G23D05 c3b paftalarında kalan ve Körfez Mahallesi Ayazma mevkiinde yer alan derenin su yolu olarak imar planında belirtilmesi ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifi. (Komisyon Raporu)” ve altıncı madde “Belediyemiz uygulama imar planının G23C07 b1b ve G23C07 b2a paftalarında kalan ve İhsaniye Merkez Mahallesi Örnek Bahçeler mevkiinde yer su arkının suyolu olarak imar planında belirtilmesi ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği teklifi. (Komisyon Raporu)” birlikte görüşüldü. Bu maddeler, oy birliği ile kabul edildi.

Gündemdeki yedinci maddede “Belediye Konservatuar Yönetmeliğinde değişiklik yapılması” konusunda görüşler verildi. Yönetmelikte yar alan 30 ve 35 yaş ibareleri oybirliği ile 50’ye çıkarıldı.

Gündemin son maddesinde ise “Gölcük İhsaniye 830 ada, 7 parsel ve 834 ada, 3 parsel sayılı taşınmazlar üzerindeki bina ve tesisin İhsaniyespor Kulübüne tahsisi” görüşüldü. Bu madde oybirliği ile kabul edilerek, ilgili tesis 5 yıllığına kulübe tahsis edildi. Ekim ayı’nın 2. birleşim tarihi 12 Ekim 2021 saat 14.30’da başlayacağı açıklandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.