DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır TEZKERE’NİN ANLAMI ÇOK BÜYÜK

MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır TEZKERE’NİN ANLAMI ÇOK BÜYÜK

MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır

TEZKERE’NİN ANLAMI ÇOK BÜYÜK

Milliyetçi hareket Partisi( MHP) İlçe Başkanı Bilal Çkaır ülke ve lçe  gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. geçtiğimiz gün TBMM’den geçn Suriye – Irak Tezkeresi hakkında düşüncelerini dile getiren Başkan Çakır, “Bu teskerenin anlamı gayet yüksek ve büyüktür” dedi.

“Türkiye’nin hedefleri yüksek ve çok büyüktür”

Başkan Çakır yaptığı açıklamada, “ Suriye teskeresi şu anlama geliyor. Bilindiği gibi Amerika ve Avrupa bu bölgede büyük bir İsrail’i kurmak istiyor. bu bölgede içinde Türkiye’nin de büyük bir kısmı olan toprakları da dahil olmak üzere Suriye, Irak ve Türkiye’nin Güneydoğu’su insansız bir şekilde isteniyor. Birde Türkiye’nin önünü Ortadoğu’da kesebilmek için bir PKK koridoru oluşturmak istiyorlar. Şimdi Türkiye’de bu koridoru yarıyor. Yani diğer muhalif siyasi partilerin anlattığı gibi değil. Olay bu şekilde gelişmiyor. “Suriye’den çıkacağız” deniliyor. Suriye’den Amerika veya Rusya niye çıkmıyor da Türkiye çıkacak? Burada planlanan oyun Türkiye’nin önünü Suriye’de ve Ortadoğu’da kesmek. Türkiye’de buna itiraz ediyor. bir diğer planda; dünya yeniden paylaşılmak isteniyor. Türkiye’de  buna itiraz ederek “ Benim 24 Milyon kilometrede tarihi sorumluluklarım var” diyor. Yani Orta Asya, Ortadoğu ve Bakanlar üzerinde sorumluluğu olduğunu belirterek kimse kusura bakmasın diyor. Türkiye’nin hedefleri yüksek ve çok büyüktür. Kimse bu hedeflerimiz provoke etmeye çalışmasın. Suriye’den çıkmak, Irak’tan çıkmak ne demektir? Buranın kaderini İsrail’e terk etmek demektir. İsrail peki burayla kalacak mı? Asla kalmayacak, vaat edilmiş topraklarını isteyecek. Vaat edilmiş toprakları Ankara’ya kadar geliyor. Bunun için Türk Milletinin çok uyanık olması gerektiğini, devletine, Cumhuriyeti’ne, milletine sahip çıkması gerektiğini söylüyoruz. Biz bu seslenişimizi Türk Milletine yapmıyoruz. Dışarıdaki güçlere diyoruz ki asla başaramayacaksınız. TBMM’den Suriye ve Irak Teskeresi’nin geçmesi tabi ki bizleri mutlu etti. Türkiye bu teskere ile  birlikte Ortadoğu’dan çıkmayacağını, Libya’dan çıkmayacağını, Akdeniz’den çıkmayacağını, Katar’dan çıkmayacağını, Suriye’den ve Aden Denizi’nden çıkmayacağını belirtmiş oldu. Bu teskerenin anlamı budur. Bu teskerenin anlamı gayet yüksek ve büyüktür. Destek veren bütün siyasi partilere canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“Ford Otosan’ın vergisi Gölcük Belediyesi’ne geri verilmeli”

Sözlerine devam eden Başkan Çakır, “Gölcük’te son zamanlarda ciddi projelere imza atılıyor. Tabi ki yapılan her proje bizleri mutlu ediyor. bu çalışmaları hafta hafta değerlendiriyoruz. Mahalle mahalle değerlendiriyoruz. Araç sayısının artmasından dolayı yolların yapılması çok önemli. Tabi belediyemizin bütçesi malum bellidir. Büyükşehir’den alınan bütçe bellidir. Birde bilindiği gibi biz Ford Otosan’dan 3 Milyonluk bir geliri vardı belediyemizin ve bu gelir şimdi İstanbul’a bağladılar. Buradan 3 Milyon gelir kaybımız var. Biz bu gelirin yeniden Gölcük Belediyesi’ne devredilmesini istiyoruz. Yani Ford Otosan vergisini Gölcük’te ödesin. Gölcük Belediyesi’ne ödesin.  Çünkü Gölcük zaten çok geliri olan bir ilçe değil. Bir Tersanemiz var. Ford Otosan’ın 3’te 1’i bizdeydi. Bugün oradan bir 3 Milyon kaybımız var. Ben buradan etkililere şunu söylemek istiyorum; Ford Otosan vergisini yine bulunduğu ilçe olan Gölcük’e ödemeye devam etsin. Gölcük halkına da faydalı işler yapmaya bizlerde devam edelim. Büyükşehir Belediyesi’nden aldığımız belli bir bütçe var.  Fakat Gölcük’ te daha büyük projelere imza atabilmek için gelirlerimizin daha yüksek seviyelere çıkması gerekiyor. belediye gelirlerinin de belirli bütçeleri vardır. O bütçeyle beraber yapabildiğini yapar. Biz birde şunu söylüyoruz; Gölcük yaşanabilir bir şehir haline nasıl getirebiliriz. Cazibe bir şehir haline nasıl getirebiliriz diye düşünüyoruz. Mesela İzmit’ten Yalova’ya kadar bir tramvay projesi var.  Sanırım bu proje Karamürsel’e kadar yapılacak. Büyükşehir Belediyesi bu proje üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Buradan Büyükşehir Belediye başkanımıza da teşekkür ederim. Gölcük yaşanılabilir, güzel  bir şehir haline nasıl getirebiliriz konusunda çalışmalar devam ediyor. Kentsel dönüşüm projesi konusunda çalışmalar devam ediyor. Onlarda sonuçlandığı zaman kentsel dönüşümle birlikte güzel bir şehre kavuşmuş olacağız. Yani diyoruz ki caddeleri, yolları, sokakları geniş bir Gölcük’e kavuşmuş olacağız. Gölcük’te ciddi anlamda bir otopark sorunu yaşıyoruz ve bu proje ile otopark sorunumuzda çözülmüş olacak. Birde bilindiği gibi D-130 karayolu Gölcük’ü üst ve alt kısım olarak ikiye ayırıyor. Biran önce üst İznik yolu tamamlansın ve D-130 karayolu bize cadde olarak kalsın. Şehrimizin dört bir yanı caddeler ile çevrilmiş olsun. Gölcük halkının dışarıya alışveriş yapmaya giden değil alışveriş için Gölcük’e gelinen bir şehir haline getirmek istiyoruz.  İnşallah en kısa sürede bu çalışmalarımızı Gölcük halkı ile kavuşturmuş olacağız” dedi.

“Herkesi Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümü olan 29 Ekim’de Anıtpark’ta kutlamaya davet ediyorum”

Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümünü kutlayacağız. Türk Milletine hayırlı olmasını diliyorum ilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’ni Provoke etmek isteyen belirli yapılar var. Bunlar sürekli çalışıyor. Bizde diyoruz ki halkımız Cumhuriyetine sahip çıksın. Cumhuriyet Osmanlı’nın devamıdır. Selçuklunu devamı nasıl ki Osmanlıysa, Osmanlı’nın devamı da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Yani her kurulan devlet bir öncekinin devamıdır. Cumhuriyetimize sahip çıkalım. Herkesi Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümü olan 29 Ekim’de Anıtpark’ta kutlamaya davet ediyorum” dedi.         

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.