DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 28°C
Parçalı Bulutlu

CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, ‘DEVLET HASTANESİ BİTİRİLSİN’

CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, ‘DEVLET HASTANESİ BİTİRİLSİN’

CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel,

‘DEVLET HASTANESİ BİTİRİLSİN’

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, ülke gündemi ve yerel gündem hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel, yaptığı açıklamada, ‘Kentsel Dönüşüme destek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Devlet Hastanesi’ne de destek olsun’ dedi.

‘Kentsel Dönüşümün Büyükşehir’in projesiymiş gibi tanıtılması yanlış’

Başkan Gürel, yaptığı açıklamada “İlçemizin kalkınmasına fayda sağlayacak olmasından dolayı özlemle beklediğimiz ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’, Ocak ayında 2. kez toplanan Gölcük Belediye Meclisi ile belediye başkanına, büyükşehir belediyesinin kentsel dönüşüm projesinde doğacak zararın 75 milyon TL’sini karşılama taahhüdü sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapma yetkisi verilmiş ve proje hız kazanmıştır. Fakat bu protokolün akabinde Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, sadece kendi fotoğrafının bulunduğu afişlerle bütün reklam panolarında ‘75 milyon yardımla dönüşüme başlıyoruz’ diye reklam yapmaya başladı. Dolayısıyla Ellibeş döneminde planlanan ama bir türlü hayata geçirilemeyen merkezdeki kentsel dönüşüm projesi karşısında umutlarımızı kaybetmiş, Sezer’in çalışmalarıyla yeniden umutlanmış ama yapılamayacağı kanısına kapılmıştık. Fakat devreye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi girince konu ciddiyet kazanmıştır. Madem böyle bir imkan vardı, yerel ve genelde iktidar olmanın imkanlarıyla halk bunca sene niye uyutuldu? Dolayısıyla protokolün yapılmasından sonra, sanki Büyükşehir Belediyesi’nin bir projesiymiş gibi tanıtımı yapılmaya başlandı. Kentsel Dönüşüm Projesi konusunda çalışma yapan Gölcük Belediye Başkanı Sayın Ali Yıldırım Sezer’in emeklerinin görmezden gelinmesini yanlış buluyoruz. Ayrıca Başiskele’de yapılan projelerde afişlerde Başiskele Belediye Başkanının fotoğraflarına yer verilirken, Gölcük’te asılan afişlerde Başkan Sezer’e yer verilmemesi dikkatimizden kaçmamaktadır’ dedi.

‘Yeni Hastane mutlaka tamamlanmalı’

Başkan Gürel, açıklamasının devamında “Göreve geldiğimizden beri dile getirdiğimiz üzere ilçemizin kalkınmasına katkı sağlayacak her türlü olumlu projeye destek olduk, bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz. Ayrıca madem Büyükşehir, kentsel dönüşüme destek olacağını beyan etti, yapımı yılan hikayesine dönen, dış yapısı biten ama içi ve çevre düzenlemesi ödenek yokluğundan olsa gerek hala bitirilemeyen yeni hastane binasına da destek olsun. İlçemizin nüfusu 50 bin’lerdeyken yapılan ve İzmit Körfezi’nin bu yakasına hizmet eden mevcut hastanemiz, artık 170 binlerde seyreden nüfus ile kapasite olarak yetersiz kalmasından dolayı yeni ve modern hastaneye acilen ihtiyaç duymaktadır. İktidar, yapboz tahtasına çevirdiği yönetim mekanizmasıyla her şeyi eline yüzüne bulaştırmaya devam etmektedir. Bürokrasi de kendi sözünü dinlemeyen bürokratları devamlı değiştirerek aynı tavrı bakanlarda da yapmaktadır” dedi.

‘Açıklanan enflasyon oranı gerçeği yanıltmamaktadır’

Son zamanlarda gelen zamlara değinen Başkan Gürel,  “Yeni yılla birlikte asgari ücrete ve emekli maaşlarına yapılan zamlar, ele geçmeden eriyip daha şimdiden yok olmuştur. Elektriğe, doğalgaza, benzine, motorine, LPG’ye, otoyol ve köprü geçişlerine yapılan zamlar, insanları fakirliğe mahkum etmiştir. Son gelen elektrik ve doğalgaz faturaları, vatandaşlarımızı çılgına çevirmiş ve isyan etme noktasına getirmiştir. Dolayısıyla 4 kişilik bir ailede 1 çalışan ve 2 öğrenci varsa, bu zamlarla temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz hale gelmiştir. Yapılan bu zamlara bir de gıda ürünlerini ekleyelim. Eskiden kiloyla alınan gıda maddeleri, günümüzde adetle veya gramla alınmaya başlanmıştır. Bütün bunlara rağmen hangi ürünlerin baz alındığı bilinmemekle birlikte yüzde 11 olarak açıklanan Ocak enflasyonu, gerçeği yansıtmamaktadır. En basiti, elektriğe yapılan yüzde 125 zam bile bunu çürütmektedir’ diye konuştu.

‘Bizler hiçbir suçu olmayan bu evladımızı bağrımıza basabiliriz’

CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, “Erken seçimin kaçınılmaz olduğu ve sonlarının geldiğini anladıklarından iktidar panik havasına bürünmüştür. İktidar yandaş basınla ve trol hesaplarla suni gündem yaratmaya, insanlarımızın algısını ülkemiz için daha önemli konulardan ve ekonomik sıkıntılardan uzaklaştırıp başka tarafa kaydırmaya çalışmaktadır. Hatta mitinglerde babası için yardım isteme amacı güden 9-10 yaşındaki çocuktan bile medet umarak Genel Başkanımıza uyguladığı karalama politikasına devam etmiştir. Bu da taraflı tarafsız, her kesimin tepkisine neden olmuştur. Bizler hiçbir suçu olmayan bu evladımızı bağrımıza basabiliriz. Çünkü toplum olarak hepimizin görevi, ayrışmadan bir olabilmektir ama iktidar bunun tam tersini yaparak vatandaşlarımızı kin ve düşmanlığa kışkırtmaktadır. Bütün bunların ışığında diyoruz ki; geliyor gelmekte olan.’ dedi.  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.