DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 32°C
Parçalı Bulutlu

Gölcük DEVA Partisi Devlet Eski Bakanı Selma Aliye Kavaf’ı ağırladı ‘HALKIMIZIN SORUNLARINI BİZ ÇÖZECEĞİZ’

Gölcük DEVA Partisi Devlet Eski Bakanı Selma Aliye Kavaf’ı ağırladı ‘HALKIMIZIN SORUNLARINI BİZ ÇÖZECEĞİZ’

Gölcük DEVA Partisi Devlet Eski Bakanı Selma Aliye Kavaf’ı ağırladı

‘HALKIMIZIN SORUNLARINI BİZ ÇÖZECEĞİZ’

DEVA Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Devlet eski Bakanı Selma Aliye Kavaf, geçtiğimiz gün DEVA Partisi Gölcük İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, önemli konularda açıklamalarda bulundu.

Gerçekleşen ziyarete DEVA Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Devlet eski Bakanı Selma Aliye Kavaf ‘ın yanında DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ufuk Yaşar, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gezer, DEVA Partisi İlçe Başkanı Ersen Bilir  ve parti yöneticileri yer aldı.

Bilir, ‘Çalışmalarımızı DEVA Partisi’ne yakışır şekilde yürüteceğiz’

Ziyarette konuşma yapan DEVA Partisi Gölcük İlçe Başkanı Ersen Bilir, ‘Sayın Genel Başkan Yardımcımıza bize olan desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Gölcük ilçemiz her yerden göç alan, bunun yanında tersane ve fabrikalarda çalışan bordrolu kesimin yaşadığı bir ilçe. DEVA Partisi Gölcük İlçe Teşkilatı da çalışmalarını bu kesim üzerinden yapıyor. Bu kesimin ihtiyaç ve sorunlarını dinliyoruz. Teşkilatımız, bir yılı aşkın bir süredir kurulmuş durumda. Kurucu İlçe Başkanımız Sedat Yücel ile yola çıktık. Kendisinin rahatsızlığından ötürü görevi teslim aldık ve verdiği bayrağı daha yukarıya taşımaya çalışıyoruz. Eski kurucu yönetimimizin yanına yeni arkadaşlarımızı ekledik ve çalışmalarımızı DEVA Partisi’ne yakışır şekilde yürüteceğiz’ diye konuştu.

İl Başkanı Koç, ‘Genel Başkanımıza çok büyük bir teveccüh var’

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, “DEVA Partisi Kocaeli Teşkilatları, ikinci yılını birkaç ay sonra tamamlamış olacak. Bu süreç teşkilatlanma sürecini hızlıca gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Ali Babacan’a çok büyük bir teveccüh var. Genel merkez politikaları kapsamında 81 ilde görevlendirmeler yapıldı. Vatandaşların sorunlarını dinleyip notlar alıyoruz. Kocaeli’nin verileri bir kısmı iyi noktada ama kaynakların yerel yöneticiler eliyle çarçur edildiği rakamlar üzücü. İzmit’te Yürüyüş Yolu yenileme çalışması yapıldı. Kamu kaynakları daha düzgün kullanılmalı” dedi.

‘Bu kentin projelere, çalışmalara ihtiyacı var mı? Tabi ki var’

İl Başkanı Koç, “Kent yönetiminde vizyon olmadığı talimat ile iş yaptığı için acele işler yapıyor. Kent Meydanı Projesi’nde Kocaeli’den kimsenin fikri alınmadı. Kentteki herkesin görüşleri alınıp bu projeler yapılmalı. Bu kentin projelere, çalışmalara ihtiyacı var mı? Tabi ki var. Ama bu kenti yönetenler vizyon sahibi olmayınca kalıcı projeler ortaya çıkmıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında hesaplaşma diyor ama asıl hesaplaşmayı halk kendisiyle yapacak.  Halka hizmet etmek isteyenleri yetiştireceğiz” dedi.

Kavaf, ‘Öncelikli hedefimiz, insanların onurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamaktır’

Gölcük’e gelmekten memnuniyet duyduğunu belirten DEVA Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Devlet Bakanı Selma Aliye  Kavaf, ‘Bunları belirli bir zaman içerisinde hayata geçirmeyi vaat ediyoruz. Yapacağımız işlerin kaynaklarını da gösteriyoruz. Karşılığı olan politikalar uyguluyoruz. İnsanlara hayal satmak kolay. Zor olan ilkeli bir zamanda reel durumu göz önüne ortaya koyarak doğruları söylemek. İnandırıcı siyaset yapmak önemli. İnandırıcı olmazsanız vatandaş sizin arkanızdan gelmez. Sosyal politikalar doğrudan insanı ilgilendiren bir konu. Ülke kaynakları doğru ve yerli yerinden kullanılamıyor. Bunun sonucu da hayatımıza zamlar ve hayat pahalılığı olarak geliyor. Öncelikli hedefimiz, insanların onurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamaktır. Pandemi döneminde iktidar başarılı bir sınav veremedi. Biz sosyal yardımların hak temelli olması gerektiğini söylüyoruz. Devlet 43 ayrı kalemde sosyal yardımda bulunuyor. Sabit gelirli vatandaşların yüzde 43’ü asgari ücret alıyor. Devlet, insanları yoksullaştırıyor. Bu sosyal yardımları alabilmek içinde iktidar partisinden torpilli olman gerekiyor. Bu yardımların seçmen kitlesi oluşturmak için kullanılmaması gerekiyor. Öncelikle vatandaşımızı yoksulluk sarmalından kurtarmamız gerekiyor. Gelirleri yeterli olmayana asgari destek vereceğiz. 60 maddeye yakın eylem planımız var. Bu planların ucu açık. Toplumdan gelecek taleplere yönelik eylem planımızda değişiklikler yapabiliriz’ dedi.

‘Tekrar siyasete girmemin sebebi, bu ülkenin potansiyelini ortaya çıkarmak’

Konuşmasını sürdüren Kavaf, ‘Öncelikle vatandaşı partimizden haberdar etmek ve vatandaşımıza parti politikalarımızı anlatmak amacımız var. İnsanlar canı sıkıldığı için siyasi parti kurmaz. Parti kurmak çileli ve zor bir iş. Tekrar siyasete girmemin sebebi, bu ülkenin potansiyelini ortaya çıkarmak. Bu ülke yoksulluğu hak etmiyor. Ülkenin vatandaşlarına yeterli refah düzeyini sunacak kaynakları var. Anayasal değişiklikle birlikte kurumların içi boşaltıldı. Seçim tarihi tek kişinin kararına bağlı” dedi.

‘Siyasi partiler kanununun düzenlenmesi önemli’

Kavaf, son olarak, ‘Kurumsal bir işleyiş olmadığı için bu konuda söylenecek her şey ortada kalacaktır. Demokrasinin olmazsa olmazı siyasi partilerdir. Türkiye’de şu anda demokrasi yok. Bu ülkede işverenin önünün açılması ve emekçilerin haklarının korunması hukuk ile demokrasi ile olur. Kimsenin hakkını arayacağı işlek olan bir hukuk mekanizması yok. Ülkede hukuk olmadığı için yabancı yatırımcıda gelmiyor. Otomotiv ve metal sektöründeki yabancı yatırımcılar bu yüzden ülkeden ayrılıyor. Siyasi partiler kanununun düzenlenmesi önemli. Bazı partiler aile kurumu haline geldi. Bu sistem tıkandı. Acilen parlamenter sisteme geçilmeli’ diyerek konuşmasını tamamladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.