DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 24°C
Az Bulutlu

Gölcük Belediye Meclisi kararı onayladı BOŞ ARAZİLER TARIMA KAZANDIRILACAK

Gölcük Belediye Meclisi kararı onayladı BOŞ ARAZİLER TARIMA KAZANDIRILACAK

Gölcük Belediye Meclisi kararı onayladı

BOŞ ARAZİLER TARIMA KAZANDIRILACAK

Gölcük Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı geçtiğimiz gün Belediye Meclis Salonu’nda, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer başkanlığında gerçekleştirildi. 9 gündem maddesinin oylamaya sunulduğu Mayıs Ayı Meclis Toplantısında 8. Gündem maddesi “Atıl tarım arazilerinin ekonomiye kazandırılması hususunda meclis üyeleri arasından araştırma komisyonu oluşturulması”  maddesi ile alınan kararla Gölcük’teki boş araziler tarıma kazandırılacak.

9 gündem maddesi oylandı

Gölcük Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, geçtiğimiz gün Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer başkanlığında düzenlendi. Toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Cumhur ve Millet ittifakları meclis üyeleri katılım gösterdi. Meclis toplantısı bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı’mız ile başladı.

İki Fotoğraf Yarışması’nın Ödül Miktarları Belirlendi

Gündemin ilk maddesinde “2021 yılı Bütçe Kesin Hesabı” konusu görüşüldü. Bu madde, Plan Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi. Gündemin ikinci maddesi olan “Ortak Hizmet Projesi – Sıfır Atık Yönetim Sistemi Uygulanması için Belediye Başkanına Yetki Verilmesi” konusu, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Gündemin üç ve dördüncü maddelerinde fotoğraf yarışmalarının ödül miktarları görüşüldü. Üçüncü maddede “‘Sizin Gözünüzden Gölcük’ konulu ulusal fotoğraf yarışması düzenlenmesi ve verilecek ödül miktarının belirlenmesi” ve dördüncü maddede “‘İklim Krizi’ konulu uluslararası fotoğraf yarışması düzenlenmesi ve verilecek ödül miktarının belirlenmesi” konuları görüşüldü. Her iki madde de verilecek ödül miktarları oy birliği ile kabul edildi.


Gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi


Meclis gündeminin beşinci maddesinde “Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde Üstün Başarı Gösterenlerin Ödüllendirilmesine Dair Yönetmelik Hazırlanması (Süre Uzatımı)” konusu, oy birliği ile kabul edildi. Gündemdeki altıncı madde olan “İhsaniye 821 ada, 1 ve 2 No’lu parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklik teklifi komisyon raporu”, komisyondan geldiği şekliyle, oy birliği ile kabul edildi. Yedinci maddede “Hisareyn Merkez Mah. 558 ada, 1 No’lu parsel ve 557 ada, 2 No’lu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklik teklifi komisyon raporu”, yine komisyondan geldiği şekliyle, oy birliği ile kabul edildi.

Kentsel Dönüşüm desteği 100 Milyon Liraya yükseltildi


Gündemdeki sekizinci maddede, “Atıl tarım arazilerinin ekonomiye kazandırılması hususunda meclis üyeleri arasından araştırma komisyonu oluşturulması” konusu görüşüldü. Komisyona Cumhur İttifakı’ndan Fikret Ormancıoğlu, Şevket Kaba ve Savaş Toprak; Millet İttifakı’ndan Özgür Yılmaz, Atilla Karakaya seçildi. Söz konusu madde, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin dokuzuncu maddesinde “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü talebi ile iki adet pick-up aracın satın alımı” konusu görüşüldü ve bu madde de oy birliği ile kabul edildi. Toplantı sonrasında, dilek ve temenniler bölümünde sözü alan Gölcük Belediye Başkanı Sezer, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin zararı karşılamak adına yapacağı 75 milyon liralık desteğin 100 milyon liraya çıkarıldığını, kalan zararın tamamının ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın karşılayacağını dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.