DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

ÖZ-DE-BİR Özel Eğitim Uygulama Okulu TÜRKİYE’Yİ 3 AYRI ÜLKEDE BAŞARIYLA TEMSİL ETTİ

ÖZ-DE-BİR Özel Eğitim Uygulama Okulu TÜRKİYE’Yİ 3 AYRI ÜLKEDE BAŞARIYLA TEMSİL ETTİ

ÖZ-DE-BİR Özel Eğitim Uygulama Okulu

TÜRKİYE’Yİ 3 AYRI ÜLKEDE BAŞARIYLA TEMSİL ETTİ

Gölcük ÖZ-DE-BİR Özel Eğitim Uygulama Okulu Erasmus+ kapsamında Ekolojik farkındalık alanında ve Özel Eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik “Eco-Education” adlı projelerini başarıyla yürütüyor. Proje için Okul Yönetimi ve Öğretmenler üç ayrı zaman diliminde Romanya, Polonya ve Yunanistan’ın Girit Adasına giderek, eğitimlere ve etkinliklere katılım sağlayarak ülkemizi temsil ettiler.

‘Eco-Education” projesi ile bilinçli olma, farkındalık yaratma vizyonuyla başlatıldı’

Gölcük ÖZ-DE-BİR Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndan yapılan açıklamada, ‘Gölcük ÖZ-DE-BİR Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmen ve öğrencileri Erasmus+ kapsamında Ekolojik farkındalık alanında ve Özel Eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik “Eco-Education” adlı projelerini yürütmektedir. “Eco-Education” projesi altı ortaklı bir proje olup; öğretim yöntemlerinde çevre dostu olmak, öğrencilerimiz ve velilerimizle içinde yaşadıkları dünyayı nasıl koruyabilecekleri konusunda bilinçli olma, farkındalık yaratma vizyonuyla başlatılmıştır. Proje kapsamında, tüm ortaklar doğayı keşfetme- doğayla temas, çevremizi, denizlerimizi ve suyu koruma faaliyetleriyle öğrencilerimize özsaygı ve sosyal gelişimlerini artırma hedeflenmiştir. Bunun için ortaklar, öğretmenler, veliler ve öğrencilerimiz işbirliği içinde hareket etmektedir ve öğretmenlerimiz çevre eğitimlerini günlük derslerine entegre etmektedirler.’

Türkiye’yi üç ayrı ülkede başarıyla temsil ettiler

-Proje için ilk hareketlilik 17-21 Ocak 2022 tarihinde koordinatör ülke Romanya’ya Okul Müdürümüz Turgay Ataman, Proje Koordinatörümüz İrfan Karabulut liderliğinde ve okulumuz öğretmenlerinden Tuğçe İnce, Yeliz Kaya ve okulumuz öğrencilerinden Zübeyde Nur Cesur ve Ela Çelebi’nin katılımıyla başlamıştır.

-İkinci hareketlilik olarak 21-25 Mart 2022 Polonya ziyareti, okulumuz öğretmenlerinden Şevval Yıldırım, Seda Girgin Turan; öğrencilerimizden Ela Çelebi ve Ayşe Eker’in katılımıyla gerçekleşmiştir.

-Son olarak okulumuz Yunanistan’ın Girit adasındaki eğitimlerini16- 20 Mayıs 2022 (C3. Short- termexchange ofgroups of pupils in Greece)tarihinde tamamlamışlardır. Bu proje kapsamında okulumuz öğretmenlerinden Beyaznur Yolcu, Özgehan Özbey ve öğrencilerimiz Ela Çelebi ve Mustafa Acar geri dönüşüm, doğayı ve denizleri koruma gibi birçok konu ile ilgili özel eğitim öğrencilerine yönelik farkındalık eğitimlerine ve etkinliklerine katılarak Türkiye’yi temsil etmişlerdir. Projeler kapsamında sürdürülebilirlik ve doğayı koruma faaliyetleri Eylül ayından itibaren İtalya, Türkiye ve Portekiz ülkelerinin ev sahipliği ile devam edecektir’ denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.